Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ki mit tesz eszik iszik hogy...

Ki mit tesz eszik iszik hogy bőségesenbiztosítva legyen hogy hosszú ideig tud majd szoptatni?

Figyelt kérdés
2013. okt. 10. 15:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Szoptatos mecsek tea, de igazabol mindket gyereknel a gyakori, igeny szerinti szoptatas.
2013. okt. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 xStefix ***** válasza:

- Kötődően nevelem a gyerkőcöket: amíg csak tehetem, itthon vagyok velük, hogy kialakuljon a megfelelő kötődés és bizalom.

- Válasz-kész módon gondozom őket: nem hagyom őket sírni, hanem amint lehet, reagálok a jelzésükre.

- Adekvát választ igyekszem adni: azt adom a gyerekeimnek, amit kérnek, illetve ami tényleg a javukat szolgálja.

- Igény szerint szoptatok: lehetőleg minden alkalommal, amikor szopizni szeretnének, mellre teszem őket. Függetlenül az időtől, mások tanácsaitól vagy a saját elképzeléseimtől. És az sem igazán lényeges, hogy ők milyen okból szeretnének szopizni; majd ők eldöntik, mihez kezdenek a cicivel.

- Fél éves korig kizárólag szoptattam: nem kaptak se üveget, se játszócumit, se pótlást, se folyadékot, se szilárd ételt. Csak anyatejet és azt is csak mellből.

- Mivel mindkét gyerekem igényelte, sokáig mellen altattam őket és éjjel is huzamosabb ideig szoptattam.

- Lassan haladtam a hozzátáplálással: a cél a szopi minél további megtartása volt, nem a szopik gyors kiváltása.

- Nem én választottam el őket, hanem kivártam/kivárom, amíg maguktól elválasztódnak. Mivel ehhez néhány "szerencsés" körülmény is kell, igyekszem ezeket is megteremteni.


Ezeken túl semmi mást nem tettem (ettem, ittam), hogy szoptatni tudjak. De ennyi bőven elég is.

2013. okt. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm stefix dettó így csinálom mint te plusz velük egy ágyba alszom mert éjel is sokszor szoptatok 7 hónapos babám
2013. okt. 10. 15:37
 4/5 anonim ***** válasza:
Első babánál "csodaszerek", második babánál semmi, csak az igény szerinti szopi.
2013. okt. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 xStefix ***** válasza:

Ja igen, az együttalvást kihagytam. :)

Sok sikert! ;)

2013. okt. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!