Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ejjel ebresszem 1 hetes...

Ejjel ebresszem 1 hetes babamat szoptatni vagy sem?

Figyelt kérdés
Nagyokat eszik egyszerre, 80-90g-okat. Napi adagjanak a hivatalos ajanlas szerint 420g-ot kell ebben a korban kitenni. Babam ejjel nagyot aludna, a korhazban is ejjel fel 1/1-kor evett, aztan legkozelebb 6/fel 7-kor, napkozben viszont rendszeresen kb 3 orankent. Ott azt mondtak, jo ez igy. Ma volt nalunk a gyerekorvos, szerinte az igemy szerint max gyakrabbant jelent es nem ritkabbant, meg akkor sem ha nagyokat eszik, mert almaban meg igy is leeshet a vercukra. Most akkor allitsak be magamnak orat es keltsem fel ot is, amikor mindketten alhatnank? Ti mit csinalnatok?
2013. nov. 1. 03:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%
Este mikor eszik utoljára? Szerintem ez nem rossz. Én azt hiszem nem ébreszteném. HA nem sárga, nem aluszékony, és szépen gyarapszik...
2013. nov. 1. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Első vagyok... Az én lányom eleinte 1, 4, 7 kelt az első hónapban. Este 8 körül vol t az utolsó...
2013. nov. 1. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
21%
Ha nem ébred, akkor ne keltsd. 3 hónapos korára le is kellene szoktatni az éjszakai evésekről. Az igény szerinti szoptatás nem azt jelenti, hogyha felsír, azonnal szoptatni kell. A legtöbbször visszaalszik, ha nem éhes.
2013. nov. 1. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
84%
Nem kell ébreszteni, a Pici tudja mindig, hogy mennyire van szüksége, ha alcsizik, teljesen felesleges, minek zavarni. :) A kipihentség mindenkinek fontos, neked is, neki is. :)
2013. nov. 1. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
30%
Nekem azt mondták a kórházban, hogy max 4orankent ebreszteni kell nehogy kiszaradjon! De szerintem a pici érzi, hogy mikor éhes! Miért kell leszoktatni az éjszakai szopirol? A kislányom 1eves a mai napig ébred 1x éjjel tápszert inni!
2013. nov. 1. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor ebreszd, ha korababa, vagy sarga. Az en lanyom a 37.heten szuletett 2300 grammal es sarga is volt es azt mondtak a korhazban, hogy ebreszteni kell, mert kiszaradhat vagy leeshet a vercukor. De ha nem sarga es nem korababa, nehogy felkeltsd, inkabb aludjatok.
2013. nov. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
5os vagyok, leirtam mit mondtak a kórházban és mi az en véleményem ezen mit kell lepontozni???? ilyen szűk látókörű embereket, mas véleménye, tapasztalata mindig rossz?!
2013. nov. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nekem is ébresztenem kellett max 3 óránként. Az én lányom is korababa és be is sárgult.

Egészséges babát nem hiszem, hogy felébresztenék, de 5 óránál többet nem hagynám aludni 1 hetesen.

2013. nov. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nem korababa, nem is sarga, es szepen gyarapszik. Koszonom a valaszokat.
2013. nov. 1. 12:35
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Isten őrizzen. Fel ne keltsd mert hossz évekid fogsz szenvedni miatta, ha éhes fel fog ébredni.
2013. nov. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!