Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Iszonyatosan fáj a szoptatás...

Iszonyatosan fáj a szoptatás a jobb mellemből, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kislányom egy éves múlt. Már csak reggel és este szopizik, illetve a nappali alvásánál. Nem sok tejem van, így is kap reggel meg este tápszert is, így váltott mellből szopik. Pár hete észrevettem, hogy érzékenyebb a jobb mellem, gyakran fájdalmas a szoptatás, pedig a lányom ugyanúgy szopik mind a kettőből. Mostanra már csillagokat látok ,sírok is, és el is kell vegyem, annyira fáj. A bimbómban érzem a fájdalmat. Nem piros, nem sebes, semmi külső nyom, lányom nem harap, nem szorít. A balból nem fáj egyáltalán. Amikor csak anyatejes volt a lányom, meg utána is, mindig a jobb mellemben volt több tej, nem tudom van-e köze a dologhoz. Mit tehetnék, mit csináljak, hogy ne legyen kínszenvedés a szoptatás? :(
2013. nov. 1. 20:37
 1/3 A kérdező kommentje:
Rosszul írtam, nem váltott mellből, hanem egy szoptatás alkalmával mindkét mellemből.
2013. nov. 1. 20:44
 2/3 anonim ***** válasza:
Valami megváltoztatta a szopóreflexét a kislánynak. Próbáld meg más pózban a jobb mellből való szoptatás. Pl. úgy, hogy te lefekszel az ágyra, úgy, hogy a jobb melled legyen alul. A kislány pedig fordítva feküdjön a cici elé. Remélem, érthetően írtam! :-) Nálunk ez bevált, bár nekem más okból kellett így, de megoldódott a probléma.
2013. nov. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam most 2 éves, és még szopik, nekem is szoktak ilyen időszakok lenni amikor fáj.

Nekem vagy akkor van ilyen mielőtt megjön a menzeszem, vagy olyan is előfordul (pl. most is), hogy elég hegyesek a szemfogai, és szúrja, vagy töri, vagy hogy is mondjam.

Ránézésre nem látszik semmi, de amikor pl. zuhanyozok és felázik, akkor látszik egy ici pici sérülés rajta ott ahol fáj (kb. egy gombostű fejnyi, szóval pici apró). Általában alul és felül is van, de van, hogy csak az egyik oldalon.

Nekem néhány nap után magától el szokott múlni, de volt, hogy bekentem Purelan mellbimbó kenőccsel.

Olyankor én is csillagokat látok, de egy idő után elmúlik.

2013. nov. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!