Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A fejés is elősegíti, hogy...

A fejés is elősegíti, hogy visszahúzódjon a hasam szülés után?

Figyelt kérdés
4hónapig szopizott a babukám. 1hónapja fejek neki, de a hasam még nem ment vissza. Nem az elhízás a bajom, a hasfalam érezhetően "kint" van még. Olyan mintha 4hónapos kismama lennék. Mit tegyek ellene?
2009. nov. 16. 18:22
 1/4 anonim ***** válasza:
a szopiztatás oxitocint termel ami méhösszehuzódást okoz,de semmiképp se hasizomgyakorlatot!Edzél rá,de csak is óvatosan,h nehogy a tejed kárára menjen!egyébként miért nem szopizik egy hónapja,ha van tejed?szerintem egyébként az volna a legjobb megoldás,ha megnézne egy nődoki,ő biztosat tudna mondani,h miért nem állt még vissza a hasizom a helyére
2009. nov. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod. Már a kórházból úgy mentünk haza, hogy minden szoptatásnál ott volt mellettünk a pótlás. Ez így ment 4 hónapon át, míg szépen átszokott teljesen az üvegre.

A hasizmozásra már gondoltam, de eddig még nem mertem bele vágni, de a látvány már elborzaszt egy kicsit és elkeseredek amikor megkérdezik, hogy hányadik hónapban vagyok. Szülés után 2,5 hónappal a nődokim azt mondta, hogy minden rendben van, ez még normális. Talán keressem fel újra? Nem tudom mit tegyek.

2009. nov. 16. 18:52
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia, mindenképp próbáld inkább szoptatni. Egy időben, mikor nem volt tejem, én is fejtem, de nagyon fárasztó volt és a baba roppant nyugtalan lett. Elkezdtem maratoni szoptatni, ami akár másfél óra is volt, hogy legalább időnként egyen eleget és mostanra már csak heti 1-2 alkalommal minimális mennyiségeket pótolok, csakis este. Homeos szerek és more milk, maci kávé segített és a kitartás, meg az, hogy a kislányom imád velem lenni olyankor, egy békés, szent dologgá vált. A nődokim ki volt bukva, mennyire szépen ment vissza a hasam, senki el nem hiszi, hogy 2 és fél hónapja szültem, de így volt már a 8. héten is, csak akkor jutottam el a 6 hetes kontrollra.
2009. nov. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez alkat kérdése, de sok nőnél nem lesz újra magától olyan lapos a has, mint szülés előtt, mert kitágultak az izmok. Sajnos csak tornával lehet visszaalakítani.

Ha ez vígasztal, nekem is domború a hasam közepe, pedig egyébként vékony vagyok. Mondjuk engem nem zavar, de nem olyan, mint előtte.

2009. nov. 16. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!