Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Meddig tart egy szopizik a...

Meddig tart egy szopizik a babátok? Egy vagy két ciciből szoptattok?

Figyelt kérdés
2009. nov. 17. 11:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem mind a kettő ciciből kell szoptatnom mert nagyon kevés tejem van és még tápszerrel is kell pótolnom.Az lenne a legjobb ha mindíg csak az egyik cicit adnád oda ha elég neki és a következő etetésnél a másikat.Amelyik ciciből szopizott azt pedig lefejni.A szopizás úgy jó ha félóráig tart de ez babafüggő.Kövesd az igényeit de az 1 órát ne lépje túl.3 hónapos kislány anyukája.
2009. nov. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha sok tejed van, elég egy mell is, de sokan szoptatnak két mellől minden alkalommal (én is), sőt lehet egy szoptatáson belül többször is váltani.

Nyugodtan tarthat akármeddig, este nekem 2 hónapos koráig két-három órát folyamatosan mellen volt a fiam, mert csak úgy nyugodott meg. Három hónaposan meg öt perc alatt végzett.

A babát figyeld, nincs általános szabály.

2009. nov. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi, csak azért kérdezem mert az én babám igazából most kezd szopizni(4 hetes) eddig csak felidegesítette magát, hogy nem tudja szívni (pedig nem volt egy pici baba születésekor) és max. 1 percig próbálkozott aztán annyira üvöltött, hogy néha még majdnem levegőt is elfelejtett venni. Persze fejtem neki így kap/kapott tejcit, de kevés a tejem így pótlást is kap/kapott. Kb. 4 napja már 10-15 percig is kitart és ennek örülök, mert még ha nem is szopizik rendesen abban reménykedem, hogy még az idén lesz tejem és tudom neki adni.
2009. nov. 17. 12:20
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez nem idő kérdése, hogy meddig tart egy szopi. Ahogy nő a baba, egyre ügyesebben, és erősebben megtanul szívni belőle. Én 3-4 hónapig 2 mellből szoptattam, aztán az egyikből semmi nem jött neki, ő is hisztizett, és utána 1 éves koráig csak az egyikből. A vége felé kb. 7-8 perc alatt végzett teljesen. Eleinte volt, hogy 20-25 perc is volt. Figyeld, hogy dolgozik-e rajta, és ha már nem szívja, nyugodtan vedd ki a szájából.
2009. nov. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Amennyire csak lehet, próbáld az üvegből adott pótlást lecsökkenteni. Az a probléma, hogy a cicin jobban kell dolgozni, így az a baba, aki cumisüveget is kap, szép lassan (vagy gyorsan) leáll a cicivel, mert a cumisüveg kényelmesebb neki.

Ha csak kevés pótlást kap, tehetsz egy próbát, hogy teljesen elhagyod. Lehet, hogy lesz pár nap, amikor kevesebbet eszik, de rászokik a csak cicire. Azon ne aggódj, hogy lesz-e elég tejed. Ha elég stimuláció éri a mellet, biztosan elég lesz.

2009. nov. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!