Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ti hogy csinaltatok?

Robert Fekete kérdése:

Ti hogy csinaltatok?

Figyelt kérdés
Babank 1 honapos, es nagyon cicifuggo. Ez nem is lenne problema, ha nem lenne gond amikor kivisszuk a hazbol. Par napja orvoshoz vittuk meretni. Amig a varoban vartunk elkezdett sirni. Parom kivette a hordozobol, de igy se nyugodott meg. Elkezdett meg jobban sirni. De kozben rank kerult a sor. Szoval amikor nem volt eselyetek hogy cicizzen ti mit csinaltatok? Ja azt elfelejtettem, hogy a cumit kikopi es a cumisuveg sem jo neki. Van valakinek valami jo otlete? Szeretnem oket neha elvinni, de sajnos nem lehet mindig cicizni. Koszonom a valaszokat

#cicifugokk #szoptatas helyettesitese
2013. nov. 13. 16:09
 1/8 anonim ***** válasza:
az én fiam ugyanilyen volt kb 1 hónappal ezelőttig! 8-9 hetes koráig még sétálni se tudtam kivinni :/ mindent próbáltam semmi nem vált be! türelem kell és kitartás, hamarosan elkezdi felfedezni a világot és más is érdekelni fogja és elkezd hosszabban enni és tovább fogja bírni! kitartás, de hátha más tud valami hasznos tanácsot
2013. nov. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk ebben a hordozókendő segített. Az első kb. 2 hónapban leginkább férjem vitte, ott nyugodt volt. Rajtam megőrült a ciciért.
2013. nov. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Nememlékszem ***** válasza:
Elsôvel nagyon egyetértek, fog ez még változni, hamarabb, mint gondolnád. Nem találta még meg szegényke, hogy a cicin kívül mivel tudná megnyugtatni magát. Én ebben az idôszakban a mutatóujjamat adtam oda neki szopogatni (nem a körmömet dugtam a szájába, hanem behajlítva, a csúcsos részét :), ha nem is sokáig, egy-két percig el volt vele, az is sokat jelentett, ha addig csend volt pl. az autóban. De mondom, kitartás, hamar elmúlik ez.
2013. nov. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez nálunk is így volt az első fél évben.

Bárhova mentünk, az első volt, hogy szopi helyiséget kellett keresni, akár a nőgyógyászhoz mentünk vissza, akár a kisfiamat kellett tanácsadásra vagy a neurológiára vinni, az első volt, hogy oda értünk, és szopizni kellett.

Szerencsére mindenhol megértőek voltak, a nőgyógyászaton beengedtek egy külön szobába, a többi helyen általában volt pelenkázó, szoptató helyiség, mindenhol megvárták amíg végez, addig bement más.

Kisfiam már szinte mindenhol szopizott, még fogászati székben is :).

Szerintem ez ellen nem nagyon lehet mit tenni, az első időket így kell átvészelni. Legalábbis nekem nem volt jobb ötletem. Ha máshol nem tudtunk, akkor a kocsiban szopizott.

2013. nov. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 xStefix ***** válasza:
100%

Egyetértek a többiekkel. Most még ez az időszak tart, nem nagyon lehet mást tenni, mint "átvészelni". Legyetek előrelátóak és kreatívak: próbáljatok úgy tervezni időben (többet számoljatok), útvonalban (szopira alkalmas helyek keresése, főleg, ha nincs autótok) és eszközökben (pelus, hordozókendő), hogy bárhol meg tudja a párod szoptatni a picit, ha szükséges. Ha épp rajtatok a sor az orvosnál, de a baba éhes, inkább szoptassa meg, minthogy egy ordító babával kelljen küzdeni pl. a mérésnél. A hordozókendővel viszont akár "menet közben" is mellre lehet tenni a picit, ha épp nem tudjátok félbehagyni a dolgotokat.

Türelem és kitartás, idővel javulni fog! :)

2013. nov. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Julie S ***** válasza:
Nálunk 7 hetes a babánk, és bizony amikor cicit akar, akkor semmivel nem lehet elvonni a figyelmét. Viszont amikor alaposan beeszik, utána 2-3 órát simán elvan akár hordozókendőben, akár az autóban. Egy a lényeg: a mozgás, ringatózás és/vagy a monoton (vagy ahhoz közeli) zajok. Amint hosszabban megállunk, rögtön ébredezik. És ha már felébredt és éhes, akkor csak a cici a megoldás. :)
2013. nov. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező Apuka!

Ha egy ilyen kicsi baba cicit akar, akkor addig kő kövön nem marad, míg meg nem kapja. És ez így van rendjén, egy darabig nekünk, anyukáknak kell ehhez igazodnunk.

Míg nem volt gyerekünk, a férjem is azt gondolta, hogy nem lehet bárhol szoptatni, és ezért van a cumisüveg, hogy ha pici babával elmegyünk, akkor abból kell etetni. Miután megszületett az első gyerekünk, ráébredt ő is, hogy milyen egyszerű és természetes a szoptatás és mennyire macerás lenne egy-egy ilyen alkalommal cumisüvegezni. (Eleve mit tegyek bele, hogyan hűtsem, majd hogyan melegítsem stb.)

Légy büszke a párodra, hogy szoptatja a babátokat és segítsd őt abban, hogy mikor kimozdultok, megtalálja azt a helyet, helyiséget, ahol megszoptathatja a kicsit, esetleg te is segíthetsz az eltakarásban.

2013. nov. 14. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Viszont egyre figyeljetek oda, ha olyan a védőtők és a doki akkor tápszert fog adni! az anyatejes babák ilyenek! olyan mintha mindig éhes lenne pedig nem az. nálunk nagyon sok első gyerekes anyuka elkezdte tápszerezni a gyereket mert it t az a megoldás... én éppen ma voltam a védőnőnél tudna-e valamit tanácsolni mert nálunk az éjszaka borzalmasan elromlott! megint a tápszert javasolta! én nem adtam fel egyszer sem, eztán se fogom + megfogadtam hogy többet nem megyek hozzá tanácsér , szóval ha anyukának van teje és türelme akkor kitartás nem sok és változni fog ez folyamatosan!
2013. nov. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!