Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit tehetek, ha herpeszem van...

Mit tehetek, ha herpeszem van és szoptatok?

Figyelt kérdés

A herpesz természetesen a nemi szervemen van. Gyógyszert nem szedhetek rá mert szoptatok. Illetve szedhetem de akkor nem szoptathatok. Kaptam rá kenőcsöt de úgy tűnik nem használ, két hete használom. És természetesen nemi életem sincs ezáltal.

A babám 6 hónapos lesz a hónap végén. Járt már valaki így? Mit tett? Segítsetek mert eléggé magam alatt vagyok!


2009. nov. 17. 20:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem is volt herpeszem , bár babám nincsen.Nos, a következő a helyzet a herpesz elmúlik magától, ne aggódj, két és fél-három hét amíg elmúlik , szóval semmi baj!Ez ilyen hosszú lefolyású, csak kenjed szépen a herpeszkrémmel, az segít, meg szerintem Betadinos lemosás sem fog ártani, de erről kérdezd meg az orvost.Ha nincsen olyan gyógyszer, amit szoptatás alatt is szedhetnél, akkor csak kend a krémmel, és ne keseredj el, mert nemsokára vége lesz, és a nehezén a fájós részen már gondolom túl vagy :)

22l

2009. nov. 17. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Homeós szert szoptatás alatt is szedhetsz. Nézz utána, pontosan milyen tüneteid vannak és a következő cikk alapján megtalálhatod a neked megfelelő szert:"Herpesz


A Herpes simplex vírus okozta, gyakran a szájon fellépő tüneteket igen hatékonyan lehet kezelni, sőt megelőzni is homeopátiás szerekkel. Ez lényeges szempont, hiszen a hagyományos gyógyszerek közül egy kezelést követően egyik sem befolyásolja a herpeszes recidivák gyakoriságát, míg a jól meghatározott homeopátiás alkati szer szedésével a herpeszre való hajlamot csökkenteni lehet, így a herpesz kiújulását igen ritkává tehetjük, illetve megszüntethetjük. Tüneti szerekkel a betegség gyorsan, enyhébb tünetekkel zajlik le. BORAX szedése javasolt, gyakran ismételve, ha a szájon feszülést, pirosságot, bizsergést érez a beteg, de még nem jelentkeztek a kis hólyagok. Ilyenkor sokszor ki sem fejlődik a herpesz. Alkalmazható a szer akkor is, ha az apróbb hólyagcsák már egy nagy hólyaggá olvadnak össze, gyakran ez történik a nemi szerven fellépő herpesznél is. RHUS TOXICODENDRON (mérges szömörcéből készül) adandó, ha a gombostűfej nagyságú, sárga, áttetsző folyadékot tartalmazó hólyagcsák kialakulnak, és ezek égő, viszkető érzést okoznak az erythemás alapon. A viszketés meleg borogatásra javul. RHUS VERMIX alkalmazható ugyanilyen laesióknál, ha a viszkető érzés melegre nem enyhül, inkább a hideg borogatás tesz jót. CANTHARIS VESICATORIA (kőrisbogárból készül) javasolt, ha a herpeszcsokor flikténa szerű hólyagokból áll. MEZEREUM (farkashársféle cserjéből készül) indikált, ha a herpeszes hólyagok tartalma opálos színűvé vált. CROTON TIGLIUM (tejfűből készül) a nemi szerveken lévő hólyagos kiütések szere. Nagyon viszketnek, összefolynak, igen érzékenyek és fájdalmasak, ezért a beteg nem meri vakarni őket." Jobbulást!

2009. nov. 18. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Az a helyzet, hogy ez a probléma már 5 hónapja folyamatosan fennáll!

Homeopátiás szert szedek!

2009. nov. 18. 09:38
 4/4 anonim ***** válasza:
Zovirax? Bár nekem az orromon volt mikor szoptattam, de elmúlt tőle
2009. nov. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!