Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mindenki tudja szoptatni az...

Mindenki tudja szoptatni az ujszülött babáját?

Figyelt kérdés
mert nem egyforma a cicik,és van akinek befelé megy a bimboja,azok hogy oldják meg??
2013. nov. 14. 08:03
 1/9 anonim ***** válasza:
Bimbókiemelővel, ha sikerül.
2013. nov. 14. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem mindenki tudja. Én nem tudtam soha, de azon a gondon, amit te írsz, lehet segíteni esetleg bimbókiemelővel, nálam nem ez volt a baj.
2013. nov. 14. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Fél napi kínlódás után mondta a csecsemős, hogy próbáljuk meg bimbóvédővel. Kb ugyanaz a probléma, amit írtál. Úgy ment, 9+10 hónapig szoptattam a két gyereket, de máshogy nem ment.
2013. nov. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

elméletileg mindenki, aki maga mellett tudhatja a babáját (egyes kórházak inkubátor szobáiba még az anya se mehet be - délpesti ugye)

a befelé forduló mellbimbóra bimbóvédőt ajánlanak, vagy mellbimbó kifordítót, de speciális technikával ezek nem kellenek. össze kell préselni a cicit az udvarnál, és bele lehet adni a gyerek szájába. nem könnyű, de nekem egy ismerősöm a befelé forduló bimbójával így etette mindkét gyerekét 24-22 hónapig!!!

a bimbóvédőt lehet be se veszi a baba, vagy rosszul szopik vele, és hát előfordulhat, hogy emiatt nem szopik sokáig a kicsi - bár itt már az is öröm, ha 4 hónapig kap anyatejet a kicsi. a lefejt tej ugyanez.

szóval a rossz mellbimbó okozhat gondot, de ahogy ez az ismerősöm mondta, aki 4 évet "szoptatásra alkalmatlan, óriási udvarú, befelé forduló mellbimbójú melleivel" mondott: mindenki tud szoptatni, ha igazán akar!

(ilyenkor mindig lepontoznak, de aztán aki érti, miről beszélek, az megnyugtat, hogy tényleg így van) :)

2013. nov. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
4! Ismerős véleményére adni, háááá. Nem ilyen egyszerű. Akarás is kell hozzá, az tény, de igazi véleményt majd akkor mondj, ha már te is szoptattál legalább 1 hónapot. A bimbóvédőt meg nem kell ördögtől való dolognak tartani, nekem van olyan ismerősöm, akinek nem ajánlották a csecsemősök, nem tudta kipróbálni segítséggel, így esélyt sem kapott az anyatejes táplálás, maradt a tápszer. (3. vagyok)
2013. nov. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat bár elég aggasztó akkor ez a téma.de ha (igy)nem tudják szoptatni a kicsit akkor meg nem gyullad be a cici?
2013. nov. 14. 11:53
 7/9 xStefix ***** válasza:

Az első lépés egyáltalán a szopival való próbálkozás. Vannak babák, akiket nem zavar a fura, "alkalmatlan" forma, hanem ügyesen szopiznak a kevésbé jó ciciből is.

A második lépés a helyes mellrehelyezés és póz. Ezzel sokat lehet javítani, ha a baba nem annyira ügyesen szopizik.

A harmadik a fentebb említett spéci mellfogás, amit szendvicsfogásnak hívunk. Vagy már akár az is elég lehet, ha kicsit megbirizgáljuk a bimbót szopi előtt.

A negyedik az előfejés, ami segíthet kiemelkedni. Ez azért csak a 4., mert az összes előző könnyebb és kényelmesebb, a következők viszont már macerásabbak és kockázatosabbak.

Az ötödik a kiemelő, de ezt újabban annyira nem ajánlják, mert a szülés után hormonhatásra gyakran felpuhul annyira a mellszövet, hogy kiemelő nélkül is mehet a szopi.

A hatodik a bimbóvédő, de ennek már több kockázata is van (csökkenő tej, cumizavar, hozzászokás).

És ha ezek mind nem működnek, akkor jöhet elő a fejés és végül a tápszer, ha nincs elég anyatej (sehonnan).

Szóval látod, hogy a "tökéletesen tud szoptatni" és a "muszáj tápszert adni" két véglete között egy sor lehetőség van, amiket mind ki lehet próbálni, attól függően, hogy ki melyik "szinten" van.


Egyébként a fenti válaszolónak igaza volt és szerintem ő is szoptatott már életében. Legalábbis én a lassan 5 évemmel igazat adok neki. ;)

2013. nov. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 xStefix ***** válasza:
Egyébként az én totál hipoton lányomat is a védő mentette meg a szopinak, szóval valóban nem az ördögtől való. De érdemes utánajárni, hogy mikor és valóban indokolt-e használni, mert mint írtam, nem kockázatmentes.
2013. nov. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha emiatt egyáltalán nem tudsz szoptatni, kapsz valamit amitől elapad a tejed. Én megszívtam, mert csak az egyik mellemből tudtam szoptatni, a másik befelé fordul... 2x műtöttek gyulladás okozta tályoggal :(.
2013. nov. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!