Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az újszülött csecsemőt meddig...

Az újszülött csecsemőt meddig szükséges este is szoptatni? Mik a tapasztalataitok? Ha esetleg kis tápszerrel keverem az anyatejet, akkor lehet, hogy jóllakottabb és végigalussza az éjszakát?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam, hogy a tápszer laktatóbb és a baba átalussza az éjszakát.
2013. nov. 5. 15:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
78%
Nem attól függ, hogy tápszert kap, vagy anyatejet, hanem a gyerektől. A mi babánk kapott anyatejet, utána tápszert, majd megint anyatejet (más anyától), utána megint tápszert. Percre pontosan ugyanakkor kelt enni akármit adtam neki.
2013. nov. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
56%
rosszul hallottad...
2013. nov. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
83%
Gyerek függő nem anyatej vagy tápszer függő! 1lanyom 5hetesen végig aludta az éjszakát 2dik lányom 6hetes koráig 2oran ként szopizott! 6hos korától kapott tápszert ugyanúgy ébredt és ébred a mai napig 1-2x éjszaka és kéri a tejcsit pedig ma töltötte a 13honapot
2013. nov. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
68%

1-es vagyok.

Még annyi jutott az eszembe, hogy ha kevered a kettőt, akkor még egy jó kis hasfájást is okozhatsz neki, tehát lehet hogy még rosszabbul fog aludni.

2013. nov. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
64%
Van olyan, h jobban alszik a tápitól de tényleg babafüggő, h átalussza-e az éjszakát, vagy sem. Ne várj csodákat a tápitól és a gyerekedtől sem, be fog állni egy rend, hidd el! Engedd, h most a baba diktáljon egy kicsit, elvégre te vagy az egyetlen biztos pont neki, kell neki az illatod, a tested melege. Ez a legmegnyugtatóbb. Lehet, h a tápszertől jól lakik, de egyáltalán nem biztos, h nyugodtabb lesz tőle az éjszaka. Persze egy próbát megér.
2013. nov. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
43%
Lehet, hogy van ilyen, de ott nemigen újszülöttről van szó. Később, el tudom képzelni, hogy a tápi laktatóbb lehet. Az, hogy van tejed, az egy szuper dolog, anyák százai küzdenek érte! Ne cseréld le holmi mű kajáért (mondom ezt én, akinek első perctől kezdve tápis a gyereke).
2013. nov. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
52%
Tök fölösleges csak azért tápszerezni egy babát, hogy átaludja az éjszakát.
2013. nov. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
19%
Hiába törölteted a válaszom, ettől még ugyanolyan sz*r anya maradsz!
2013. nov. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
60%
3as vagyok ugyan ezen mit lehet lepontozni? Mindenkit lepontozott vki hát szegyelje magát!
2013. nov. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
80%

Addig szoptatsz, ameddig akarsz. Viszont ha a szoptatás mellett döntesz és van elég tejed, akkor csak szoptass és ne tápszerezz!

Nem ezen múlik, hogy átaludja-e az éjszakát vagy sem.

A fiúnkat másfél hónapig tudtam szoptatni, aztán már tápszert kapott. És még másfél hónapig kelt éjjel is enni. 3 hónapos kora óta alussza át az éjszakát. Pedig ugye előtte is már tápszert kapott.

Ha felkel, mert éhes, akkor enni kell neki adni. Ennyi.

2013. nov. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!