Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mért tart ilyen hosszú ideig...

Mért tart ilyen hosszú ideig a szopizás?

Figyelt kérdés

1 hónapos a babám. Első héten szoptattam de nem igen sikerült neki. Aztán lefejtem és úgy adtam oda neki a tejet (sajnos nem is volt elég neki)

Most újra próbálkozunk van hogy egyből sikerül bekapnia de van hogy csapkolódik és rázza a fejét. Mitől van ez?

Illetve elég sokáig szopik (ha sikerül bekapnia)van hogy 1 órát is de már ki kell vennem a szájából mert annyira fáj. Két mellből adok. De még utána éhes marad. Mért tart neki ennyi ideig?


2013. nov. 18. 07:38
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja és egy idő után megunja és nem szopizik tovább rázza a fejét csapkod. Pedig van még benne mert ha megnyomom akkor jön belőle. Mért?
2013. nov. 18. 07:40
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

Ha negyedóra alatt nem lakik jól, akkor nincs elég tejed.

Valószínűleg kell neki pótlás. Beszélj az orvossal.

2013. nov. 18. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha kevés a tejed, akkor is jön belőle valamennyi, ha megnyomod a melled.
2013. nov. 18. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha fáj, akkor tuti nem jól kapja be a cicit! Enyém is egy órát szopizik, de még soha nem fájt. Valószínű, épp ezért nem is lakik jól.
2013. nov. 18. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Önmagában az, hogy sokáig szopik, még nem "gáz", az enyém is volt, hogy 2 óra szünet után 1 órát evett, és csak úgy 2 hós korára csökkent le ez az idő. Viszont nem rángatta a fejét és nekem sem fájt (az első 1-2 hét hozzáedződés után), illetve szépen gyarapodott.

De sok babát összezavar, hogy cumisüvegből másképp, más szájmozgással kell szopni, mint a mellből - ezt hívják cumizavarnak - és míg a ciciből szakaszosan jön és picit várni is kell rá az elején, addig az üvegből folyamatosan. Annyit tudsz tenni, hogy próbálkozol, felkeresel/felhívsz szoptatási tanácsadót, védőnőt, hogy jó-e a technikátok, utánaolvasol (www.lll.hu) és megpróbálod minél többször szoptatni és minél kevesebbet pótolni, persze azért a gyereket sem éheztetve.

2013. nov. 18. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 petera6 ***** válasza:
100%
Beszélj a védőnőddel, szoptatási tanácsadóval mielőbb, és ők fognak segíteni, hogy hogyan kell jól mellre tenni a babát. Akkor nem fog fájni. Nekem is szokott néha kapálózni, majd le tépi a mellbimbómat, de ezzel iszonyatos módon serkenti a tejemet. Nem fáj, inkább csak vicces, ahogy tépkedi, és érezhetően több utána a tejem. Ha úgy hadakozik, amikor még nincs a cicin, akkor csak mérges, hogy nem tudja megfelelően bekapni ill. hogy esetleg nincs elég tej. De majd lesz, csak neki kell ebben segíteni. De előbb neked kell segíteni a babát, hogy jól rád csatlakozzon. Lapítsd el a bimbót kézzel, hogy könnyebb legyen neki a szájába szippantani.
2013. nov. 18. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekünk a nyelve alatt valami hártya le volt tapadva..azt felvágták és azóta rendesen tud szopizni

kérdezd meg a dokiját....

2013. nov. 18. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Szerintem is az lessz hogy felkeresek egy tanácsadót és Ő fog ebben majd segítteni.

2013. nov. 18. 08:19
 9/9 Julie S ***** válasza:
100%

Nálunk az első hetekben mindig úgy bólogatott a mellemre, mint egy harkály és járt a keze megállíthatatlanul és sokszor emiatt nem sikerült elsőre-másodjára-sokadjára bekapnia a mellet. És utána, amikor sikerült neki, teljesen transzban volt az első percekben nehogy elvegyem a szájából. :) Összeszokni is hetek alatt sikerült. Addig néha tudott fájdalmasan szívogatni, hiába próbáltam újra és újra mellre tenni. De baja nem lett a mellbimbómnak szerencsére, és a gyakorlat megtette a hatását.


A szoptatás nálunk eleinte alapból 50 perc volt, aztán ez szép lassan 20-30 percre rövidült magától. Addig mindig leszúrtak páran, hogy minek hagyom addig nyammogni, de ha ettől nyugodott meg és aludt el, akkor miért rontottam volna el az örömét?!


Ha úgy érzed, hogy egyedül nem megy, akkor akár a védőnő is sokat segíthet (nekem tudott hasznosat mondani), de egy szoptatási tanácsadó biztosan tud hatékony segítséget nyújtani nektek. Sok sikert! Biztosan menni fog, ha teszel érte! :)

2013. nov. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!