Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért van az, hogy a éjszakátó...

Miért van az, hogy a éjszakától kora délutánig van tejem, tudok szoptatni és utána szinte semmi kb éjfélig? Mit ajánlanátok? Hiába szopizik egész délután kb 10 gr. Tápszerrel kell pótolnom.

Figyelt kérdés
2013. nov. 21. 08:31
 1/8 anonim ***** válasza:
A sok folyadék és a sok pihenés segíti a tejtermelést. Nem tudom mennyi idős a kicsi, de főleg az első hetekben nagyon fontos, hogy ne hajtsd túl magad. Ha nap közben takarítasz, főzöl, mosol, vasalsz, sütsz, akkor természetes, hogy délutánra, estére kevesebb a tejed. Próbálj ebéd után pihenni egyet, hagy töltödjön a szervezeted, és igyál olyankor még több folyadékot. Napi 3-4 litert is ihatsz, ha kívánod. Viszont ha nem, akkor ne erőltesd, mert csak annál rosszabb.
2013. nov. 21. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
5 hetes a babóm.Lehet érdemes lenne kipróbálnom még délben aludni.Délután már megint nincs időm mert a "nagy fiam" (7 éves) érkezik az iskolából és kezdődik a kettős műszak. :D
2013. nov. 21. 09:18
 3/8 anonim ***** válasza:
Anyósom szerint ha pihensz akkor inkább feküdj le, véleménye szerint úgy jobban gyűlik a tej (ő annak idején árulta az anyatejét annyi volt). Nekem a védőnő azt mondta, hogy 4L folyadékot igyak meg. Ez gyakran nem jön össze. Ha érzem, hogy kevés a tejem fekve szoptatok (nem tudom, hogy ez befolyásol e valamit). Vajon a szoptatós tea ilyenkor használ???
2013. nov. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nekünk nem volt jó a Laktoherb tea.Sőt fájt is a babám hasa tőle.Tekeredett. Most homeopátiás bogyókat szedek, de abszolút nem érzem a jótékony hatását. :(
2013. nov. 21. 12:20
 5/8 anonim ***** válasza:
30%

honnan tudod, hogy nincs tejed?

én mérlegeltem a babát, mert alig indult be a tejem, és bizony le se vettem a ciciről (pedig mindenki magyarázott, hogy ez nem jó. OLYANOK MAGYARÁZTÁK EZT, AKIK MAX 6 HÓNAPIG SZOPTATTAK!) azok a nők, akik 24 hónapig szoptattak legalább viszont azt mondták, az a jó, ha a gyerek mindig cicire kerül, ha sír, és hogy ne hagyjam ki / pótoljam az etetést tápszerrel, mert egy - a cumisüvegből ha könnyebben jön a kaja, előbb utóbb lusta lesz ciciből kiszívni... kettő a tejtermelés kereslet-kínálat elvén van, ha szívja a baba, több tej termelődik. három: a cicizéssel megtanulja a gyerek jól szívni a mellett, gyorsan jön (spriccel a tej) tehát előbb utóbb gyorsan lakik jól, és azt veszed észre 1,5-2-3 órát is kibír két étkezés között.

vajon miért nem tudja ezt mindenki? miért adnak a pici babáknak az anyák tápszert? vajon nem a védőnő és a gyerekorvos mondja ezt? miért nem olyan anyáktól kérünk segítséget, akik 24 hónapig szoptatták a babájukat?

VAN TEJED. MINDIG ANNYI VAN, AMENNYI A BABÁNAK KELL. bízz bennem. kölcsönözz egy mérleget, tedd cicire a babát ha kéri, addig ne is szedd le, amíg el nem alszik rajta...

rakd el a cumit (ami miatt te is 6 hónapig tudsz majd szoptatni, ahogy a védőnő és a gyerekorvosra hallgató többi anya) és ne vedd meg a tápszert, amiben pl. TAURIN van (energiaitalt ezért tiltják be többek közt)

ha nekem nem hiszel, akkor kérdezz meg egy szoptatási tanácsadód a La Leche Liga-tól, nekik ez a szakterületük!

VAN TEJED. ha akarod, megmutatom a cicim, olyan, mint két tarisznya, első gyerekemet etetem vele, aki 6 hónapos és 8 kilós óriásbaba. a gyerekem 2 percig eszik, 3-4 óránként, és játékból eszik csak almát a cici mellett. lehet, h mellszívóval (már rég nem használtam) egy cseppet se tudnék kisajtolni, és nem is érzem, hogy lenne tej a cicimben. talán nincs is, hisz a szopi közben termelődik a tej nagy része... :)

szóval hallgass azokra a nőkre, anyákra, akiknek nem elállt a teje, hanem idővel leszoktatta a gyereket a ciciről.

jó babázást :)

2013. nov. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
50%

én szoptatok, de az ilyenektől falra mászok, mint ötöske...kérlek nézz már utána a taurinnak, köszi.


kérdező, tedd sokszor cicire a babát de ne stresszelj ezen, igenis VAN olyan, hogy valakinek nincs teje - nem azt mondom hogy Te ilyen vagy:)

nekem bevált a motherlove bogyó, mint tejserkentő és igen, az alvás is!

(ikreket szoptatok)

HA MEG mégis pótolni kell, akkor pótolni kell, semmi baj nincs ezzel. én tápszeren nőttem fel és semmilyen eü.-i problémám nincs, beteges gyerek se voltam.

jó babázást:)

2013. nov. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 xStefix ***** válasza:

Pedig "ötöske" jókat ír, csak kicsit nagy elánnal teszi. ;) De a lényeg benne van:

- igény szerinti szoptatás: amikor és amíg a baba szeretné

- picit több pihenés: fizikai és lelki

- esetleg a folyadék növelése, ha szükségét látod

- a többi csodaszer csak ezeket egészíti ki(!).

De: esténként gyakori, hogy a baba rendszeresen gyakrabban szopik, mint napközben. Nem érdemes a nappali időközöket (ha nézed) estére is "beállítani", mert mivel ekkor egyszerre kevesebb tej termelődik és a baba is fáradtabb, nyűgösebb ilyenkor, általában többször kellhet szoptatni, nap nap után. Szóval ezért sem érdemes ragaszkodni az órához.

A mellben pedig kb. 15-20 percenként meg tud termelődni egy újabb tejadag, ami már leadódik, akkor is, ha teljesen üresnek érzed - szóval hajrá "non-stop"-szoptatás. ;)

2013. nov. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

5-ös!

6 hónaposan 8kg-val egy gyerek sem óriásbaba. Az enyémek ütötték a 9kg-t annyi idősen és még ők sem voltak óriásbabák.

Egyébként IGAZAD VAN! Addig kell szoptatni, amíg kéri és amikor csak kéri. Az első fiammal úgy növeltem meg a tej mennyiségét, hogy egyhuzamban 2 órát lógott a ciciimen felváltva oda-vissza, majd egy óra szünet után kezdtük elölről ugyanezt. Két nap alatt helyreállt és elég volt a 3 óránkénti 20 perc szopi. DE!!!! Ne állítsd ilyen távolságból, hogy van a kérdezőnek teje, mert mindenkinek van, és csak az anyán múlik, hogy mennyire erőlteti meg magát, mert ez nem igaz. Vannak nők, akik ha megszakadnak se tudják jóllakatni a babát, mert egyszerűen kevés tejtermelő mirigyük van. Az egyik barátnőm még ultrahanggal is megvizsgáltatta magát, hogy mi lehet a gond. Lelkileg nehéz volt feldolgoznia azt, hogy tápiztatnia kell a kicsit, mert nagyon szeretett volna szoptatni, és hát sokan belesúlykolják az emberbe, hogy ha egy csepp tápszert is mer adni a gyerekének, akkor már rossz anya. Ez nagy hiba, nem szabad ilyenekkel lelkiismeret furdalást okozni anyukáknak.

2013. nov. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!