Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7,5 hónapos lányom az utóbbi...

7,5 hónapos lányom az utóbbi időben egész délután sír, még aludni sem akar, pedig látom Rajta, hogy álmos. Játszom Vele, ringatom, de semmi nem segít. Tippek, azon kívül, hogy jön a foga?

Figyelt kérdés
2013. jan. 15. 17:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia! Azon a magyarázaton, hogy "biztos jön a foga", én is mindig kiakadok :-)

Nekem 16 hónapos a kislányom, de nálunk is vannak/voltak ilyen periódusok és nem tudtam hova tenni. Pl. 7 hónapos koráig végig aludta az éjszakát, aztán egészen 2 héttel ezelőttig minden éjjel 5-6-szor felébredt, sírt. A nővérem mondta azt (neki 4 gyermeke van),hogy a gyerek úgy van "kialakítva", hogy pont mire megszoknál nála egy napirendet, addigra kitalál valami mást. Lehet ez az időjárás is, nekem is nyűgösebb a szokásosnál. Az is lehet, hogy jól ki kellene fárasztanod. Vidd ki egy hosszabb sétára, a jó levegő el fogja nyomni. Mivel gondolom még nem jár, azt azért nem tanácsolnám, hogy tedd le a hóba :-) Ha bújkál benne valami kis vírus, az is előjöhet így. Nekem is napokig fáj a fejem mire elkezd folyni az orrom. Gondolom Te is várod már, hogy elkezdjen végre beszélni és elmondja, hogy mi baja. Fel a fejjel, lesz ez még így se! :-) A gyerekorvosunk mondja mindig, hogy addig, amíg jól eszik a gyerek, semmi baja. Szóval,ha csak nyűgös, akkor egyelőre ne csinálj gondot magadnak ezzel. Úgyis látható jelei lesznek, ha netán összeszedett volna egy vírust vagy bacit.

2013. jan. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

ó, te jó ég, hát remélem nem kezd el éjszaka "felkelegetni"! 2 hónapja alszik éjjel, még élénken élnek bennem a kialvatlan, zombi hónapok :S :)

amúgy a napirend nekem is beugrott, hogy lehet, az nem annyira jó már neki, pedig nagyon pöpecül betartotta eddig. na de ez a sírás...? ha nem akar aludni, nem muszáj, nem erőltetem, de akkor is sír.

2013. jan. 15. 17:40
 3/3 anonim ***** válasza:
A lányomnál is voltak ilyen időszakok, ált. nekünk a növekedési ugrás, vagy a fejlődési ugrásnál volt!!! Kitartást hozzá! Most 10 hós, lekopogom 1 ideje nem volt ilyen! Lehet, h a napirenden kéne változtatni, mert már más igényei vannak. Nekünk is pl. 9hós után volt ilyen, alvás, evés téren! Teljesen megváltozott a napirendünk! Türelem és kitartást neked!
2013. jan. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!