Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha a baba többször szopik egy...

Ha a baba többször szopik egy mellből (3 óra alatt), mielőtt átkerül a másikra, jobban hízik, mintha gyakrabban van váltogatva a mell?

Figyelt kérdés
2013. nov. 21. 19:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Szoptatós anyuka vagyok, de nem tudom...annyit tudok, hogy az egyenletes tejtermelődés miatt fontos a váltott mell, mindegy, hány óránként szopik. Egyébként ha van is különbség, nem hiszem, hogy mérhető...
2013. nov. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ha így is van, az azért lehet, mert akkor nem mindig a hígabb elsõ tejet szopizza ki elõször, hanem olyankor egybõl a táplálóbb hátsó tejhez jut hozzá, és esetleg akkor jobban hízik valamennyivel, de ez csak egy tipp. De szerintem így a helyes ahogy írod, ha 3 órán belül ugyanabból szopizik, mert a sok elsõ tej állítólag jobban hasfájást okoz.
2013. nov. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 xStefix ***** válasza:

Igen, ha ezáltal alaposan kiüríti a mellet, akkor igen. Lassú gyarapodásnál is ezt szokták javasolni, hogy hízzon a baba.

A fiam is brutál hízott eleinte, hasonló gyakorlattal. 4 hós koráig nappal óránként szopott, éjjel 2-3 óránként. És annyi tejem volt, hogy 3 órás blokkokban szoptattam, vagyis úgy, ahogy írod.

3,5-tel született, 12 hetesen 7 kiló volt, 6 hósan már 9 kg felett járt.

Mivel én is húsosabb baba voltam, nem kizárt, hogy az öröklés is belejátszott, de valószínűleg az is, hogy jó alaposan kiszopizta a tej zsíros végét is.

2013. nov. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. dec. 2. 14:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!