Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Attól hogy első kislányomat...

Attól hogy első kislányomat csak 3 hónapos koráig tudtam szoptatni a másodiknál is igy lesz?

Figyelt kérdés
félek hogy itt se lesz tej...
2013. nov. 24. 17:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát én csak megnyugtatni tudlak.Én is a kislányomat csak 3 hónapig tudtam szoptatni.A fiam most lesz 1 éves, és még mindig szopizik. :)

Álljon rá már most az agyad, és hidd el hogy menni fog.Ahogy megszületik a pici, tedd cicire és hagyd annyit mellen amennyit a pici akarja.Nálam bevált! ;)

2013. nov. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 xStefix ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogyan volt az elsőnél, de ha szükségét érzed, mindenképp olvass utána a legfontosabb dolgoknak, pl. a www.lll.hu oldalon. Persze "könyvből" nem lehet megtanulni szoptatni (meg egyáltalán se lehet, csak majd a gyakorlatban), de rengeteg lényeges és hasznos információt olvashatsz, amik segíthetnek abban, hogy jól alakuljanak a dolgok.

A legfontosabb, hogy bízz magadban, pozitívan állj hozzá és elhidd, hogy a tested képes arra, hogy egyedül is ellássa a babádat. A legjobb, ha hagyod működni a természetet - a legtöbb "hiba" akkor adódik, amikor megpróbálunk kívülről beleszólni a dolgokba. Pedig a szoptatás akkor megy a legjobban, ha nem nyúlunk bele.

Kellemes babavárást! :)

2013. nov. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
kipróbáltam mindent, sok stressz ért akkor... és valószinű azért ment el a tejem..de köszönöm :)
2013. nov. 24. 17:49
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem valószínű. Szerintem a szoptatás fejben dől el nagyrészt. :) Én a második babámat nagyon akartam szoptatni, és bőven elegendő tejem is volt neki. Semmi extrát nem csináltam, nem fejtem, nem kínoztam magam semmivel, csupán köményteát ittam és sok vizet, és pozitívan álltam a dolgokhoz. Nem is volt hál'Istennek semmi gond.

Ha első alkalommal sok stressz ért, és emiatt apadt el a tejed, akkor az azt jelenti, hogy volt /lett volna (elég)/ tejed, csak a külső hatások miatt nem volt sikeres a szoptatás. Reméljük, hogy most nem lesz zavaró tényező, és minden úgy alakul ahogyan szeretnéd. :)

Boldog babavárást és könnyű szülést neked!

2013. nov. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 xStefix ***** válasza:
Látod, akkor te is tudod már, hogy most lehetőleg mit kell majd másképp csinálni, próbálni. ;)
2013. nov. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!