Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Most akkor el fog apadni a tejem?

Most akkor el fog apadni a tejem?

Figyelt kérdés
10 hetesek vagyunk, este ordít a gyerekem hogy éhes tápot keverek neki , napközben van hogy fél óránkánt kel eszik ? mindent próbálok hogy legyen este is tej, egy hete meg y ez, ilyen sokáig nem hiszem h növekedési ugrás lenne, akinek volt ilyen meddig volt tejcsi?
2013. nov. 26. 21:24
 1/7 anonim ***** válasza:
61%

ne adj neki tááápszert, jaaj, mindig ez a tápszer. ezzel lesz elrontva minden. fogadjunk a védőnő és az orvos meg a 4 hónap után elapadt tejű anyák adták a tápszer tanácsot!

--------------------

ha a baba cicizés közben tekereg, sír, panaszkodik, sokszor azért van, mert a büfi feszíti. ilyenkor meg kell szakítani az etetést, és büfiztetni. lehet, hogy tovább kesereg - mert lekerült a fincsi didiről, vagy azért kesereg, mert feszíti a levegő, de egy idő után megtanulja, hogy visszakapja a cicit és kedvére ehet tovább.

lehet, hogy azért sír napközben, mert szeretne cicizni, mert a babának az nem csak étkezés, hanem kontaktus, kapcsolat az anyával, biztonság.

tartsd sokat cicin... amúgy ez a tizedik hét gyanús, hogy nálunk is "cicimaratonos" és böfi-szenvedős volt.

olvasd el ezt a cikket, a tápszert meg felejtsd el...

[link]

ha a leírtak szerint eteted a babát, elválasztásig (amíg te úgy nem döntesz, vége a cicizésnek) garantáltan lesz tejed.

2013. nov. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%

ne cumisüvegből add a tápszert, hanem pohárból kiskanállal vagy szoptaníttal. ez utóbbi elég drága megvenni, de lehet házilag csinálni hasonlót: etetőszonda csőből, amit gyógyászati segédeszköz boltban lehet kapni, 100-200 ft, ezt a gumis végével beleteszed egy befőttesüvegbe, a kupakjá fúrsz egy lyukat amin kidugod a végét, az megy a baba szájába miközben szopizik is, az üveget a baba szájától lejjebb tartod, így szívja és közben ingerli a mellbimbót, ettől lesz több tej.

a csövet nem kell sterilizálni, csak forró vízzel átmosni.

és egyszerre csak kevés tápszert adj, nézd meg, mennyi az, amennyi feltétlenül kell. a keveset fecskendővel tudod mérni, akár 15 ml + fél kanál por

napközben jó, ha sokszor mellre teszed. nekünk bejött :-))

sok sikert!

2013. nov. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%
Szoptass, és felejtsd el a tápszert! estére se adj neki! pár napig az lesz, h kevéske a tej, és max fél órára lakik jól, de ezt túl kell élni! Pár nap után viszont beáll a rendszer, és elég lesz a tejed. Komolyan!
2013. nov. 26. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! nem is akarom én adni a tápszert szegénykém csak olyanokat bukik tőle, amit eddig soha nem is csinált... de beleestem abba a hibába h beparáztam h éhes a gyerköcöm és ezt nem akartam. Próbálkozom köszönöm a válaszokat!
2013. nov. 27. 09:27
 5/7 anonim ***** válasza:
Enyém is 10 hetes, ugyanezt csinálja esténként már egy hete. Tekereg a cicin, ordít... nem tudom miért kezdte el, eddig mintababa volt. Büfi után is ue, van hogy félálomba ringatom és csak úgy hajlandó szopizni.Nem kap tápot, tudom, hogy van tejem. Miért csinálják ezt? Mindenesetre eléggé aggasztó...de majdcsak túlleszünk rajta.
2013. nov. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó nem hasfájós a babád? a tekergés azt jelzi, az enyém azért sír ha leveszem a ciciről,de ha nálatok a cicin is elkezd sírni valószínű a pocija fáj. Remélem mihamarabba túl leszünk rajta, ti is mi is .-)
2013. nov. 27. 11:18
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is gondoltam rá, de nem akarom elhinni, hogy most kezdődne nála a hasfájás, mert eddig nem volt :(

Mindenesetre remélem hamarosan megoldódik mindkettőnk problémája :-)

2013. nov. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!