Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha betölti a 4 hónapot a...

Ha betölti a 4 hónapot a babám és még anyatejes akkor csinálhatom úgy h 1-2 kanállal már kóstolgatom vele az étel amit már ehet?

Figyelt kérdés
Nem akarom hogy valamelyik tejcsis evést felváltsa a hozzátáplálás csak , hogy ismerkedjen az ízekkel?!
2013. nov. 29. 16:34
 1/10 anonim ***** válasza:
43%
Ha van elég tejed, akkor csak 6 hósan. De először egyébként is csak a gyümölcsök levét kóstoltatjuk, utána magát a gyümölcsöt/zöldséget.
2013. nov. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
20%
Ne össze-vissza kóstoltasd vele az ételeket. Először adj neki almát vagy más gyümölcsöt keksszel. Ebben a korban már be KELL vezetni a glutént. Ha már ezzel kiváltasz egy uzsonnát, akkor kezdheted kóstoltatni a másik ételt. 4 hónaposan még nem ehet sokfélét.
2013. nov. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Tica0121 ***** válasza:

Egyesek szerint nem, mert még nem tudja megemészteni, egyesek szerint meg nyugodtan, csak ne válts még ki étkezést. Én az utóbbi csoportba tartozom. Sajnos én nem tudtam csak 2 hónapig szoptatni, mert egy műtét miatt elapadt a tejem, így tápszeres lett. Ettől nem tudott kakilni, fájt a hasa, stb. A tápszerváltások és egyéb csodaszerek mellett a végleges megoldást a mi esetünkben az ételek bevezetésének elkezdése jelentette.

Egyébként ha te úgy érzed, akkor kóstoltass, de csak óvatosan és figyelj a fokozatosságra!

2013. nov. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Csinalhatod?? Ugy csinalod, ahogy neked jol esik. Ha szeretned adod neki, ha nem akkor meg nem.
2013. nov. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
köszi.
2013. nov. 29. 16:43
 6/10 xStefix ***** válasza:
92%

Ez már hozzátáplálást jelent. A kóstoltatás nem előzi meg a ht-t, hanem annak az első "ismerkedős" szakasza.

Annak én se sok értelmét látom, hogy csak időnként kapjon a baba 1-1 falatot, mert ha egyszer elkezdjük, akkor azt azért, hogy a baba szépen fokozatosan megismerje és megszokja a szilád ételeket. De ezt ésszerűbb rendszeresen csinálni, nem alkalomadtán.

A ht ugyanígy nem is a szoptatások kiváltását jelenti, hanem magát az egész folyamatot: a baba innentől már nemcsak anyatejet kap, hanem más folyékony majd szilád ételt is. Szopit kiváltani egyébként tényleg csak idővel javasolt, amikor a baba már jól bírja az adott ételt és esetleg jelzi is, hogy a szopi helyett kajcsit kér.


Megteheted, amit írtál, de a babák ennyi idősen általában még tényleg nincsenek készen a hozzátáplálásra, inkább fél éves kor körül, után.

És a glutént sem "kell" ennyi idősen bevezetni, azt is ráér fél évesen. Mindössze annyi, hogy a kutatások fényében érdemes az első ételfélék között bevezetni, és lehetőleg úgy, hogy a baba mellette még anyatejet is kapjon, mert így ki tud bontakozni a tej védő hatása is.

2013. nov. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 porcukormókus ***** válasza:
Csinalhatod, de ha nincs problemad a szoptatassal es van elegendo anyatejed, akkor minek? En biztos nem kezdenek meg neki.
2013. nov. 29. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Gabi86 ***** válasza:
én vitatkoznék ezzel a gluténos dologgal,mert pont most olvastam hogy kutatások kimutatták,hogy azok a babák akik 6-7 hónapos koruk előtt kaptak ilyen ételeket azoknál alacsonyabb a lisztérzékenység kialakulása.de szerintem is azt csinálsz amit te jónak látsz.mi is ebben a korban kezdtük el a leveket,most 6 hónapos és még egy étkezést em váltottunk ki igazán,mert főzelék után mindig szopizik is.nem egyszerre,de egy kis idő után.
2013. nov. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
én csak azért adtam neki a nyáron barackot, mert szezonja volt, illetve saját termés a kertből, ami ugye garantáltan bio volt. De 2-3 hétig nem is nagyon tudta, mit csináljon vele, csak nyalogatta, aztán egyszer csak rákapott a kanalazásra. Szóval ha akarsz, adhatsz neki kóstolókat, de persze ne lepődj meg, ha több jön kifelé, mint befelé :D
2013. dec. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 xStefix ***** válasza:

Igen, a gluténos ajánlást mindenki másképpen értelmezi. Én ez alapján javasoltam, amit:

[link]

2013. dec. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!