Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatással kapcsolatban...

Szoptatással kapcsolatban szeretnék kérdezni. Pár hónap múlva megszületik az első babám, és tippekre, ötletekre lenne szükségem a szopizást illetően. Milyen gyakran szükségszerű megetetni, vagy majd jelzi és tudni fogom?

Figyelt kérdés
4 hónapos kismama.
2013. dec. 4. 09:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
Eleinte 3 óránként... Ha alszik is fel kell kellteni...nagyonnkicsi a gyomor, ezrt szükségszerű ilyen gyakran..
2013. dec. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Jégtánc ***** válasza:
Igény szerint szoptattam,ki fog alkulni ne félj.Fogod tudni ha jelez.Belénk van kódolva:)
2013. dec. 4. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
90%
Soha nem követném el azt a hibát még egyszer,h.mérleget engedek be aházba és 3óránként szoptatok!Ezzel a módszerrel 3hónapig "sikerült"szoptatni! A 2.al nincs mérleg,nincs 3óránként!Igény szerinti szopi van!A fagyó dugig tejjel,a mellem is tele,a babám hurkás és 14hónapos!!!
2013. dec. 4. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Az igény szerinti szoptatás NEM azt jelenti, hogy ha sír a baba, azpnnal kell szoptatni.

Nekem a mérleg bevált. Ha keveset szopott, akkor tudtam, ha sír, akkor még éhes. Ha sokat,akkor kivártam a 3 órát, mert azért sírt, mert fájt a hasa.

Rövid idő után kialakult a baba napirendje. Volt amikor csak 2 óra volt a szopik között, volt amikor 4 is.

Szépen hízott, fejlődött a pici, és rengeteg tejem is volt.

2013. dec. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
60%
Senki nem írta,hogy ha sír rögtön cici!6hónapos koráig csak anyatejes volt,míg nem kezdtük a hozzátáplálást!Most 14hónapos,még cicis,valamit csak jól csinálok,nem de?
2013. dec. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Én is az igény szerinti szoptatás híve volnék


Ez viszont csak annál a babánal működik, aki jelez...


Van olyan amelyik nem, képes 4-5órát is aludni...emiatt nem fejlődik rendesen...nagyonérzékelhető a lemaradás..a mérlegelés tényleg felesleges sztressz, de sajnos van amikor szükséges.:( ha kialakul a rend, akkor el lehet hagyni..


A babádon múlik, hogy nektek lesz majd jó

2013. dec. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Bár én még előtte vagyok (januárra várjuk a gyermeket), szóval csak elméletiek az infóim, leírok pár dolgot.

Az igény szerinti szoptatás valóban nem azt jelenti, hogy éjjel-nappal cicin lóg a baba, de az elején simán lehet, hogy 3 óránál sokkal gyakrabban igényli a szopit. Úgy tudom, a sírás már nagyon késői jel arra hogy éhes, előtte sok más van: kezét a szájába tömi, grimaszol, cuppog... Mindenesetre azt mondják, a tej mennyisége a kereslet-kínálat elven működik: ha sokat szoptatsz sok lesz, illetve remélhetőleg a babának elegendő :)

Mérleget megkérdeztem a védőnőtől, mert én sem akartam. Azt mondta, valóban nem kell etetésenként mérni, de egy héten egyszer minimum ajánlatos, mert egy kezdő anyuka nem biztos, hogy szemre jól meg tudja állapítani, gyarapszik-e a kicsi kellőképpen.

2013. dec. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Nálunk pedig pont hogy a 3 óránkénti szopi vezetett eredményre... ezzel csak azt akarom mondani, hogy minden baba más, ha az egyik módszer nem jön be, ki lehet próbálni a másikat az hátha.

Az én példám: Én igény szerint akartam szoptatni, de a kisfiam olyan szinten cicifüggő volt hogy szó szerint a nap 24 órájából 18-at a mellemen töltött, én alig bírtam kimenni még wc-re meg zuhanyozni is. Aludni napközben csak 3-szor 20 perceket aludt. Én már hulla fáradt voltam, a lakás romokban... a tejem apadt a fáradtság miatt. Ekkor mondta a védőnőm, hogy nálunk úgy néz ki nem jön be az igény szerinti szopi, és próbáljak meg áttérni a 3 óránkéntire, 1 hét alatt sikerült átszokni (nagyon kemény 1 hét volt), és tejem is lett bőven, sőőőt :) 2 éves és még mindig cicizik, bár egyre kevésbé örülök neki, de még mindig hatalmas függő...

Csak azért írtam le ezt a példát, hogy lásd, nem mindig csak az egyik módszer a jó, majd kitapasztalod milyen a babád és Nektek mi a legjobb :)

Gratulálok a picihez :)

2013. dec. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Én igény szerint szoptattam. Ez nem feltétlenül 3 órát jelent, de nem is erőszakoltam cicit a szájába minden nyikkanásra, ha nem ha éhes volt. (cuppogott a kezén, láthatóan cicit keresett, vagy ha megérintettem a pofiját, vagy az alsó ajkát az ujjammal, nagyra nyitotta a száját). Volt, hogy 2 óra volt 2 etetés között, volt hogy 1, volt, hogy 4, de később beállt a kb. 3 óránkénti evésre. Nem fejtem pluszban, szerencsére elég volt neki a tej, de van, akinek érdemes kiüríteni a melleket szoptatás után. Én egyszerre egy mellből szoptattam, van, aki egy szopira mindkettőből ad. Normál ütemben fejlődő babát nem szükséges kelteni. Csak a besárgult, vagy nem elég gyorsan hízókat.
2013. dec. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

"(cuppogott a kezén, láthatóan cicit keresett, vagy ha megérintettem a pofiját, vagy az alsó ajkát az ujjammal, nagyra nyitotta a száját" - ugyan ezeket csinálta a fiam is, aki 24-ből 18-at volt eleinte a mellemen.

Csak azért írom, hogy ne gondoljátok, hogy minden nyikkanásra rátettem... ha nem kapott cicit, akkor nem nyikkant hanem ordított! Tényleg vannak ám ilyen babák is...

8-as voltam

2013. dec. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!