Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Normális az, hogy 7 hetes...

Normális az, hogy 7 hetes kisbabám szopik és pótlást is kap egyik alkalommal akár 150 ml-t máskor csak 70 ml-t eszik? Papaverines görcsoldótól lehet étvágytalan?

Figyelt kérdés
2013. dec. 10. 10:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Normális, nekem is ezt csinálja... A görcsoldóról én nem hallottam még ilyet.
2013. dec. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 xStefix ***** válasza:
45%

Persze, te sem eszel mindig ugyanannyit. ;)

A mennyiséget a szopásra írod vagy a pótlásra?

2013. dec. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Minden szopi után mérem 60 grammot tud két ciciből enni. Sokáig hagyom szopni. Sajnos minden erőfeszítés ellenére (egésznapos ciciztetés, bogyók, teák, fejés) csak ilyen kevés a tejem, de ennek is nagyon örülök. Tápszeres pótlásként van amikor csak 10 ml-t fogad el, van, hogy több adagot is kell készítenem. Szerencsére nagyon cicifüggő, intenzíven szopik a cumisüveges pótlás ellenére is.
2013. dec. 10. 13:04
 4/16 xStefix ***** válasza:
Az intenzív szoptatást meddig próbáltad? Miből gondolod utólag, hogy nem volt eredményes?
2013. dec. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Kedves xStefix! 5 nap óránkénti szoptatás volt, 3 nap egész napos. Befeküdtünk a nagyágyba egymás mellé a babámmal, és gyakorlatilag egész nap a szájában volt a cicim. Amikor elaludt akkor rohantam enni, wc-re. Azért volt sikertelen, mert mindezek ellenére is csak kb.30 ml tej termelődik cicinként, fejéssel sem jön több. Sokáig hagyom szopizni, hogy minnél több tejet szívjon. 1 óra minimum.
2013. dec. 10. 15:41
 6/16 xStefix ***** válasza:

Akkor az 5 nap után is lemérted, hogy mennyit szopott ki, ha jól értem.

És több nap szopitúra után ő hogyan viselkedett? Nyűgös volt, éhesen sírt szopi után? Pisis-kakis pelusokat rendben találtad? Arra gondolok itt, hogy a mérésen kívül milyen más jel volt még, amiből úgy gondoltad, hogy nem elég a tej.

2013. dec. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Iszol te eleget? (3,5 l/nap)
2013. dec. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 xStefix ***** válasza:

Pontosabban: amennyit kívánsz?

Ne írjunk inkább pontos számokat, mert én pl. sose ittam 3,5 litert, mégis sok tejem volt.

A szakik is úgy mondják, hogy a szomjunkra hallgassunk elsősorban.

2013. dec. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Igaz, de nalam az valik be, ha kb. rosszulletig iszom magam vizzel :) kinek hogy. :)
2013. dec. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Napi két üveg másfél literes ásványvizet iszom. Szoptatás előtt is mindig egy nagy pohárral és közben is szoktam kortyolgatni. Én azt hittem minden rendben van, mert a babám soha nem sírt, sokáig szopizott, elfáradt, bealudt. Az orvos szerint alvással védekezett az éhség ellen. Nem hízott, így vettük észre, hogy valami nem stimmel. Akkor kezdtem el mérni. A tejszaporító egész napos szoptatás vége pedig fogyás lett. Szoptatás közben termelődik a tej a nagykönyv szerint, de nekem kell minimum 2 óra a szoptatások között, hogy legalább a 30 ml meglegyen.
2013. dec. 11. 09:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!