Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ki kényszerült fejésre, mert...

VSM kérdése:

Ki kényszerült fejésre, mert a babája lusta volt szopizni?

Figyelt kérdés

Sajnos minden nap többször fejnem kell a tejemet a kislányomnak (7 hetes múlt), mert nem akar szopizni, vagy ha sikerül is, hamar elalszik és emiatt alig eszik.


Meddig bírtátok türelemmel/kitartással?



#szoptatás #fejés #lusta baba
2013. dec. 14. 17:12
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia!Az én babám szopizott, kb.2,5 hóig, sokszor keveset, mert kevés volt a tej, vagy ő úgy akarta, nem tudom. De mikor már többet igényelt, nem tudtam felszaporítani, óránkénti ciciztetéssel sem.Állandóan evett, de csak keveset, elaludt v. csak az elejét szívta ki,így mindig szopiztunk, és sűrűn fájt a hasa is. Ekkor döntöttem úgy. h lefejem a keveset is, és cumiból adom.Éjjel mikor több a tej, még 2-3 x szopik, és este is cicicn van.Ez fontos, mert csak a fejéssel nem marad meg a tej.Egyelőre 6 hete fejek, napközben 4x, este nem, akkor cicin van.Egyelőre tartom az eredeti mennyiséget. És pótlok donor anyatejjel...fárasztó, kitartást igényel,de én inkább ezt csinálom, csak normálisan egyen, aludjon, fejlődjön.
2013. dec. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
nekem teljesen az van mint neked de én megelégeltem a dolgot.amikor ráraktam cicire csak nyalogatta a bimbit meg elfordulva feszítette magát egy idő után mikor már végre rácuppant és szívott 20-30-at.türelmetlen volt és ezért nem szopizott.lefejtem amennyit csak tudtam és odaadtam neki.most már teljes mértékben tápszeres mert elfogyott a tejem.mondjuk alapból nagyon kevés tejem volt
2013. dec. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A kórházi napok óta kell fejnem, az elején hol szopott- hol nem akart. Éjjel még rá is lehetett eleinte venni szopizásra, de később már akkor is sztrájkolt. :)

Nappal 4x fejtem, éjjel 1x, jelenleg 7 hónapos, napközben még 3x tudok fejni, bár egyre kevesebb. 2 anyatejes étkezés jut így egy napra. Nagyon fárasztó, bár áldás ez is, amíg csak van. Kitartást!

2013. dec. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
én azzal "rontottam" el, hogy nem volt mérlegem és tudni akartam mennyit eszik +rengeteg tejem volt, de tapasztalatlan voltam, így nem fagyasztottam le, ezért egy idő után a hűtőből kapta a tejet üvegből. kb 2,5 hónapos volt, amikor fuldoklott, ha belövellt a tejem, így onnantól csak fejtem és üvegből etettem. 4 hónapos koráig bírtam energiával. Ez volt a min. amíg anyatejet szerettem volna adni neki. Tejem még lett volna, ha van fejem... :( Én sajnálom, hogy így alakult, mert tudom, hogy én rontottam el.
2013. dec. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

én 1 hónapos koráig csináltam. akkor kezdett el apadni (mivel a baba a legjobb tejserkentő, és nem volt hajlandó szopizni, hiába ettem ezt-azt..). éjjel-nappal fejtem 3 óránként. az egész napom ebből állt: szoptatás (sikertelenül), fejés, sterilizálás.. plusz a tejemtől nem hízott semmit (2 hét alatt 20 gramm), állandóan üvöltött a hasfájástól (nem ettem tiltólistás kajákat sem pedig..).

amióta tápszeres, azóta mindenki nyugodt..

2013. dec. 14. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Szia! Az én kisfiam sem fogadta el egyáltalán a cicit, de mindenáron azt akartam hogy anyatejes legyen! Most 3 hónapos, nappal 7szer fejek 5x eszik 180 miliket! DE!!!! A jobb mellem szinte elviselhetetlenül nyilal minden fejés után, a kezeim be vannak gyulladva a szorítástól, ráadásul a melleim úgy néznek ki mint egy zebra, olyan csíkosak! Én aláírom hogy anyatej meg stb.... de nem minden áron szerintem! Most kezdett el apadni mert elkezdtem vérezgetni, de lehet hogy sodródok az árral és hagyom elapadni! Írd meg azért hogy hogy állsz! Kiváncsi vagyok más hogyan csinálná!
2013. dec. 15. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
2 hónapos koráig szopizott a babám, de mellette fejtem is, meg tápszert is kapott, mert nem volt elég tejem, aztán begyulladt a mellem és hiába próbáltam cicire tenni, elfordult. De nem adtam fel! Duplafejes elektromos mellszívóval kezdtem fejni, kezdetben napi 6-szor. 1 hónap alatt jutottam el oda, hogy csak anyatejet kapott,majd keresnünk kellett tejtesót, mert rengeteg tejem lett. Most 1 éves a kislányom, és még mindig kap anyatejet. Már csak 2x fejek. Kitartás kell hozzá, az biztos, mert fárasztó, de megéri.
2013. dec. 15. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Remélem még olvassátok a válaszom annak ellenére, hogy jó soká írok!

Hát sajnos én is úgy jártam, mint ahogy több ismerősöm is, hogy a kórházból hazamenetel után a babája nem szopizott. Annyira sajnálom, mert van tejcsim, de a kislányom folyton elalszik rajta, csak épp néhányat szív, de csak a szomjoltó előtejből :(

Én egy idő után feladtam a szoptatást, és úgy döntöttem, hogy lefejem a tejcsit, és cumisüvegből adom oda neki. Én is azon okból, hogy legalább aludjon rendesen, fejlődjön, és nem mellesleg én is aludjak egy kicsit. Valószínűleg már nem fog szopni, mert hogy megszokta a cumisüvegből való evést :( :( Ti egyébként próbálkoztok a szopival attól függetlenül, hogy fejtek?

Nálam szerencsére úgy van, hogy amióta elkezdtem fejni (kezdetben kézivel, de most már elektromossal), azóta folyamatosan ugyan annyi a mennyiség, vagy kicsit több is lett. Igyekszem 4, max 5 óránként fejni nappal, éjszaka meg amikor összejön... Két ciciből kell fejnem, de alkalmanként 1óra legalább... Horror fárasztó tényleg, elveszi az időt a babától is, háztartástól is, de azzal bíztatom magam, meg azokat is, akik hasonló problémával küzdenek, hogy ne adjuk fel, mert legalább tejet kapnak a babáink.

2-es válaszolónak: Mennyi idős most a babád? Nálam is az van, amit írtál :(

Nálatok mennyi ideig tart a fejés?


6-os válaszolónak: Akkor neked sincs sok időd ennyi fejés mellett :( Mennyi ideig tart nálad, és milyennel csinálod (kézi vagy elektromos) ?? Én úgy vagyok vele, hogy addig csináld ameddig bírod türelemmel,kitartással, és ha te is olyan vagy mint én, akkor a lelkiismerettel. Most még én úgy vagyok vele, hogy ameddig bírom, addig fejek, aztán ahogy lesz.. Tény, hogy emellett a rendszer mellett nagyon kevés dologra marad idő.. Nekem emiatt most halasztanom kell egy fél évet a főiskolán, mert egyszerűen nem fér bele az időbe, és úgy vagyok vele, hogy most kicsi a kislányom, a sulit viszont lehet halasztani. Minden esetre megfizetjük az árát így vagy úgy, de azzal bíztatom magam, hogy neki jobb így.

Nálunk is van olyan, hogy megpótolom tápszerrel, mert éjjel már nincs erőm felkelni, hogy fejjek.. Valamikor aludni is csak kellene tán :D


7-es válaszolónak: milyen márkájú dupla fejes mellszívót használsz? Én is ilyenben gondolkodom, mert most elektromos egy fejesem van, de valahogy jobb lenne ha kevesebb időt kellene cickózással eltölteni :/


Szerintem hősök vagyunk, de komolyan :D

2013. dec. 17. 23:03
 9/9 A kérdező kommentje:

Még mindig fejek, sajnos egyre kevesebbet tudok :-(

Vagyis már csak napi 3 étkezést tudok fedezni :-(

Ha még esetleg erre jártok, írjatok hogy mi van veletek!


Üdv!

2014. jan. 8. 11:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!