Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tápszeres pótlás előtt mennyi...

Tápszeres pótlás előtt mennyi ideig szopizik babátok?

Figyelt kérdés
Babám 8 hetes. Sajnos minden erőfeszítés ellenére (bogyók, teák, gyakori mellretétel) is kevés tejem termelődik így pótolni kell tápszerrel minden etetéskor. Mindkét mellemből szopik legalább 1 órát, aztán büfizünk, majd tápszert kap cumisüvegből. Sajnos 1 óra alatt is csak 50-60 grammot tud kiszívni. Mindig mérem. Így egy etetés 2 órát is eltart. Nagyon hosszú ez így?
2013. dec. 14. 18:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Ezt neked kell eldönteni. Én nem bírtam ennyit és nem hagytam ennyi ideig mellen. A leghosszabb idő, amit szopizott 40 perc volt, megmértem és akkor 0 grammot evett. Mennyiségre a rekord 20 gramm volt, kb. fél óra alatt. Akkor ő nem akart tovább szopizni.
2013. dec. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
1 hónaposan kapott először tápszeres pótlást. Én fél óráig szoptattam a pótlás előtt. Most már 3 hónapos, már annak is örülök, ha 5 percet tudom szoptatni, mert annyira idegesíti, hogy a mellemből lassabban jön mint a cumisüvegből. Neked kell eldönteni, hogy mennyi időt engeded szopizni. Én ennél tovább nem engedtem, mert akkor egybe folytak az étkezések, és akkor meg a hasfájástól sírt, meg nem tudtam semmit sem csinálni mellette, sem pihenni (én szoptatás közben nem tudtam sohasem aludni), sem a lakást rendben tartani, nem tudtam vendégeket fogadni, és mi sem tudtunk sehová sem menni, és nekem szükségem volt az emberi társaságra, így is depressziós lettem.
2013. dec. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem is sok a 2x1 ora. Bizony, ahogy elottem is irtak, osszefolynak az etkezesek, ez hasfajashoz vezethet... Es hat felesleges is, ha egyszer nem jon tobb. Amikor potoltam, sem hagytam tovabb cicizni, nagyon max 60 perc a ket cicire osszesen. De en tobbszor megalltam megmerni, aztan lassan tapasztalatbol rajottem, h amit nem sziv ki mellenkent 15-20 perc alatt, azt kesobb se.
2013. dec. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!