Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szülés utáni 7. napon minden...

Szülés utáni 7. napon minden erőfeszítésem ellenére alig van tejem. Szinte csak pár csepp (10-20ml? ) Lehet még több? Vagy törődjek bele.

Figyelt kérdés
2013. dec. 14. 23:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
mi az a minden erőfeszítés? hívj szoptatási tanácsadót!
2013. dec. 15. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
45%

Nekem sem volt több, szopi után mindig kipótoltam tápszerrel, de napról napra több lett a tejem, s 6 hetes korára lett annyi, hogy nem kell tápszer. Most 6 hónapos, csak anyatejes!

Keresd fel a védőnőt, mutassa meg hogy kell mellre tenni, egyél igyál sokat, alud amikor a baba alszik!

Ha szoptatsz, megspórolsz havi 20.000 Ft-ot, amennyi a tápszer lenne!

2013. dec. 15. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szia!Nekem is ennyi volt úgy 7 naposan (a szülés után a 3. napon volt mérhető mennyiség 5ml!), esténként pótoltam ha nagyon éhes volt, és a cici nem nyugtatta meg (max. 40-50 ml-t). Aztán a 12. naptól nem kellett pótolnom. Igény szerint tettem mellre, (napi 12-14x legalább) sokszor elaludt rajta, ilyenkor a babát letettem, és fejtem amennyit tudtam (10-15ml volt kezdetben). Fejni vagy 8 hétig fejtem, de szépen lassan nem minden szoptatás után. Az igazi tejleadási reflexem a 2. hónaptól kezdődött! (utána már nem fejtem).

Sokat stresszeltem és sírtam és méregettem, de szerintem ez csak rontott a helyzeten. Amit az előttem szóló írt, hogy pihen, hagyd a munkát, az valóban jó. Az első 6 hetet magadra és a babádra próbáld szánni, és aludj, amikor a Pici...

2013. dec. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Próbáltál már valamit?

Igyál sok folyadékot, legalább 3-4 litert naponta.Nekem a rostos italok fokozták nagyon a tejmennyiséget.Igyál tejserkentő teát is.

Megpróbálhatsz homeopátiát is , ricinus communis 5 ch, urtica urens 5 ch, váltva napi 4-5 alkalommal mindkettőből.Kicsi vízben(fél dl) feloldani 5 bogyót és meginni.

Pihenj nagyon sokat, a házimunka maradjon a családra.Ne aggódj azon van e elég, ha még nincs is , de lesz!!Fejben dől el minden,ha te azt mondod neked igen is lesz tejed hidd el úgy lesz.

Minden szopi után fejjél, nem baj,ha eleinte csak 10-20 ml sikerül, egyre több lesz, ha a tanácsaimat végig csinálod. Egy fejés legalább 20 percig tartson még akkor is ha már a 10.perc után nem jön semmi.Ezzel is stimulálod a termelést.

Higgyél magadban és sikerülni fog!Saját tapasztalatból mondom 15 és 19 hónapig szoptattam a leánykáimat.

2013. dec. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nekem 1 héttel szülés után 35 ml volt összesen a két mellemben, sírva hívtam fel a védőnőt, aki felvilágosított hogy ez éppen elég a kislányomnak. Ellátott tanácsokkal, szinte tudatlan voltam ebben a témában. Valahogy azt gondoltam hogy a tej csak jön-jön majd magától. Majd pár napra rá kicsit több lett, majd a duplája, de ez is még mindig csak a 2 mellben összesen. Aztán 100 lett, és kb. ennyi is maradt, de gyarapodik rendesen a kislányom. Amit lefejek szoptatás után 10-20 ml, összegyűjtöm, ha este éhesnek látom ka

p belőle cumisüvegből (de csak mert rászoktattam és minden fürdetés után már nagyon várja ) :-), a többi megy a fagyasztóba. Iszok karamalzot, napi 2 mokkáskanál őrölt görögszénamag , korpa valamennyi, ezek mind-mind segítenek. A legnagyobb gátja a tejtermelésnek ha méred hogy mennyit evett :-), és ha ideges vagy, illetve ha nem pihensz. Én ezeket mind elkövettem, 2x is, majdnem kapott tápszert a babám. Most 4 hónapos és csak anyatejes. De most már ha kell adnom tejpépet vagy tápszert nem érezném magam rosszul, mert TÉNYLEG mindent megtettem az elmúlt 4 hónapban. Most már nem görcsölök, ezt meg kellett tanulni, nehéz volt. Ja és a Mecsek tejserkentő tea direkt "beindításra" van, kb. 2 hétig "lehet használni egyfolytában, nekem az is jó volt. No és rengeteg leves, főleg rántott! Sok sikert, megértelek, főleg hogy állandóan azt nyomatják hogy az anyatej a legjobb és emiatt stresszelnek a nők hogy legyen elég. Gondolom a legtöbb ismerős első kérdése hogy van- e tejed. Ilyen világot élünk. Férjem mindig azzal nyugtatgatott az elején, hogy "ne izgulj, 1 év múlva már ő is rántott húst eszik". :-) Ezen kívül nekem akkor lett jobb amikor vettem egy elektromos mellszívót. Bocs az összevisszaságért. Sok sikert!

2013. dec. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Még valami, heti 10-15 dkg gyarapodás elég, nem újévi kismalacot kell nevelni. :-) (bocsi) A lényeg hogy a kisbabád elégedett legyen.
2013. dec. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
A babám már 90ml-ket eszik tápszerből, így azt az elvet, hogy neki elég az ami jelenleg van, megdőlt.
2013. dec. 15. 23:57
 8/12 anonim ***** válasza:

De ha szoptatsz, akkor 1,5 óránként eszi 50-et, s az ugyan annyi, mintha tápból enne 3 óránként 100-at!


S érdekes, míg a fiam tápszert is kapott, nem hízott annyira, mint mikor csak anyatejet

2013. dec. 16. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Hogy lenne már ugyanaz, amikor 10-max.20ml tejem van 1fejésből.
2013. dec. 16. 07:50
 10/12 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező, 5-ös 6-os vagyok, amíg tápszert adsz addig nem lesz több tejed. Attól - is - lesz több tejed ha sűrűbben teszed rá, mert kapja az agyad az ingert hogy több tejjel kell ellátni a babát. Minél többször kap cumisüveget (nyilván így többször naponta) , annál kevesebben van a melleden a kisbabád. De összességében véve fontosabb a babának a kiegyensúlyozott anyuka mint az ideges, tehát így is jó az amit csinálsz ha boldogok vagytok. :-)
2013. dec. 16. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!