Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Azoknál, akik igény szerint...

Azoknál, akik igény szerint szoptatnak, mikorra állt be a kínálat a kereslethez?

Figyelt kérdés

A fiam 5 hetes, és nappal gyakran van cicin, főleg esete. Éjjel viszont telítődik a mellem, mert 4-5 óra kimarad, és muszáj lefejnem a felesleget, mert különben begyullad. :(

Mikorra várhatom, hogy beáll a baba igényeihez a tejtermelés?



2012. nov. 11. 06:53
 1/10 anonim ***** válasza:
46%
3 hónaposan
2012. nov. 11. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
48%

Az első hónap után. Igaz, hogy legalább 2 óra volt a szopások között mindig. De volt, hogy 4 órát is aludt, és nem keltettem fel. Azt igény szerinti szoptatás nem azt jelenti, hogy ha sír egy kicsit, rögtön meg kell szoptatni.

Csak annyit jelent,hogy nem kell kivárni a 3-4 órahosszát.

2012. nov. 11. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A harmadik honapban,de meg most is elöfordul,h tultelitödik.A kisfiam most 4 honapos.
2012. nov. 11. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Kb. 3 hónaposan a kicsinél. (a nagynál meg kb 6 hónaposan!)
2012. nov. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Félre ne értsd, nem bántani akarlak, de mivel fejsz, ezért soha.

A pontos kereslet-kínálat akkor állna be, ha nem nyúlsz bele. Én a negyediknél már így csináltam és a második héten semmi baj nem volt.

2 hét múlva fél éves és még mell gyulladásom sem volt. Persze én is éltem át éjjel kínokat, de inkább leszivattam a gyerekkel a nagyját.


tudom, hiába a tapasztalat le leszek pontozva és meg leszek szólva.

2012. nov. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem pontozlak le, de miután túl vagyok már 3-4 mellgyulladáson, nekem muszáj lefejnem a felesleget. De csak annyit fejek, ami "bent maradt" a mellemben, amikor már érzem, hogy kezd fájni. 10-20 ml-t.
2012. nov. 12. 08:32
 7/10 anonim ***** válasza:

3 gyereknél én is fejtem és mindegyiknél volt gyulladás is.

Aztán most a terhesség alatt olvastam arról, hogy nincs szükség fejésre pont hogy ne alakuljon ki a túlkínálat, ezért döntöttem úgy, hogy kipróbálom.

Nekem bevált, ezért írtam csak.

2012. nov. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

4. vagyok.

A nagynál én is muszájból fejtem, különben hetente mehettem volna a dokihoz lázasan, mellgyulladással.

A kicsinél az első 1-2 hétben szintén fejni kellett naponta, de szerencsére nála nem kellett sokáig, bár nekem is rendesen feszült a mellem 3 hónapig (meg mindig vittem magammal pótmelltartóbetétet:))

2012. nov. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Én is úgy indultam most neki (2. gyerek), hogy én aztán nem fejek, majd beáll úgyis. Sajnos hetek óta be vagyok gyulladva hol itt, hol ott, pedig már lefejem a felesleget, mégis. :(

Most úgy látom amúgy, hogy az egyik mellem már felvette a ritmust, a másik még problémásabb. (Azzal korábban is sok gond volt.)

2012. nov. 16. 12:49
 10/10 xStefix ***** válasza:

Pontosíts, légy szíves: szopi után fejed le a maradékot, vagy amikor túltelítődsz, akkor fejsz csak egy keveset?

Mert nem mindegy. Az elsővel fokozod a termelést, a másodikkal csökkented.


Próbálsz több pózban is szoptatni, hogy alaposan kiürüljön mindenhol a melled? Lehet, hogy itt-ott van néha egy-egy góc, amit így talán ki tudnál szívatni.

2012. nov. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!