Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » S. O. S! Rengeteg tejem...

S. O. S! Rengeteg tejem lenne, de rendszeresen nem indul be a tejleadó reflexem! Létezik megoldás?

Figyelt kérdés

Sajnos tudom, mi a baj: kisfiamnak hónapokig antibiotikumot kell szednie, és a védőnő említette, hogy most kell nagyon vigyázni az anyatejre, mert szüksége lesz rá. Na azóta blokkolok le rendszeresen, van hogy egyáltalán nem indul be, akkor előkerülnek a fagyasztott zacsik, és van hogy hosszú perceket kell rá várni. Most már ott tartok, hogy mindig mellszívóval "előredolgozok", mert a baba (érthető módon) egyre türelmetlenebb. Tejem lenne, bőven, de bármit próbálok, nem segít.

Tudnátok nekem valami tanácsot adni? Valahogy lazábban kellene vennem a dolgokat, de sajnos nem tudom... :(


2013. dec. 16. 06:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
14%
Nem értem. tedd mellre, és majd szopik, ha van tejed, akkor mi a kérdés, majd beindul, addig meg max. kicsit morog.
2013. dec. 16. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem hajlandó szopni, ha nem jön semmi, ez a baj... Ordít, eltol magától, nem csak morog egy kicsit :(
2013. dec. 16. 06:54
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Langyos vizes borogatás, masszírozás szoptatás előtt, és 2-3 percig hagyd sírni a babád! Nálam ez egyenlő volt a tejömléssel. nekem is hasonló gondol volt, de ezekkel az egyszerű módszerekkel megoldottam :) (ja és ha nem vársz vendéget, és otthon vagy, akkor laza póló, és "lógatás" :D)
2013. dec. 16. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 xStefix ***** válasza:
100%

Amik segíthetnek:

- sok-sok bőrkontaktus!! (pl. hordozás napi több órán át, együttalvás, együtt fürdés stb.)

- szopi előtt majdnem forró borogatás a mellekre (cseresznyemagzsák, főtt krumpli, termótasak), vagy jóóó meleg vízzel átcsapatás, vízbe lógatás (mint mellgyulladásnál)

- a válltól a bimbó hegyéig vezető simogató, óvatos, gyengéd masszírozás

- a két lapocka közti hátrész körkörös masszírozása gyengéd, de határozott mozdulatokkal

- szopi előtt a bimbóhegy finom ingerlése az ujjbeggyel: csipkedés, húzogatás (hasonlóan, mint amikor a párod kényeztet)

- amennyire lehet, próbálj ilyenkor relaxálni, megnyugodni; közben figyelj oda a saját testi kényelmedre is! (jó szopis póz)


A relax egyik igen egyszerű módja az alábbi légzéstechnika. Veszel 10 jóóó nagy levegőt: lassan beszívod, picit benntartod, lassan kiengeded. Közben semmi másra nem figyelsz, csak a légvételre és a levegő áramlására. Mindeközben, ha elég jól csinálod, egyre jobban ellazulnak az izmaid is: pocak kienged, vállak leesnek, karok-lábak megkönnyebbülnek.

Én azzal szoktam "felturbózni" ennek a hatását, hogy minden kilégzéskor szinte magam előtt látom, ahogy az előzőleg a fejemben valódi gombóccá gyúrt zavaró képek (szorongás, stressz, ami) mintegy kiszállnak a számon át, szó szerint elengedem a feszültséget.


Ugyanilyen vizualizációt alkalmaztam anno akkor is, amikor kifejlesztettem az alábbi saját módszert: Minden alkalommal, amikor leültem szoptatni, vettem pár mély levegőt (miután már jól ment a légzéstechnika), és mellre tettem a lányom. Ő elkezdett szopizni, én behunytam a szemem. Magam elé képzeltem a hipofízisemet (jó, nekem könnyű, mert ilyesmit tanulok:) és azt, ahogy hirtelen elkezdenek termelődni a hormonok. Ahogy belendült a gépezet, láttam-éreztem, ahogy a hormonok végigfutnak az idegpályákon, le a fejemből egészen a mellemig. Ott aztán megindult a mirigyekben a tejgyártás, a tej folyni kezdett a tejjáratokon át egészen a bimbóig. Míg végül kispriccelt és így a lányom élvezettel nyelte. - Hangsúlyozom, mindezt ekkor még csak elképzeltem ill. lelki szemeim előtt láttam. (Nemsokára aztán sikeresen megindult maga a reflex is.)

Nekem kb. másfél hétbe telt, amíg olyan szintre jutottam ezzel, hogy már a néhány mély lélegzetvétel is elég volt a reflexhez. Szóval abszolút működőképes! ;)


Remélem, valamelyik módszer beválik neked is!

2013. dec. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm! Mindent megpróbálok majd... Az orvos annyit "segített", hogy hagyjam sírni, akkor nem kap, majd 3 óra múlva. De: maradjak nyugodt, és akkor beindul majd. A kettő egy kicsit üti egymást, de megpróbálom azokat, amiket írtatok.

Köszönöm még egyszer!!

2013. dec. 16. 16:01
 6/11 xStefix ***** válasza:

Nehogy húzd az időt, jaj! Nem gyötörjük a babát!

Hanem lazítunk és pozitív gondolatokkal bombázzuk magunkat. ;)

2013. dec. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Pontosan :) Hogy is tudnék lazítani, ha sír órák óta??? Köszönöm, nagyon sokat segítettetek. Minden erőmmel azon leszek, hogy menjen a dolog..
2013. dec. 16. 18:51
 8/11 A kérdező kommentje:
xStefix, ha még olvasod esetleg: egyáltalán nem akar a babám cicizni :( Próbáltam úgy is, hogy nagy nehezen beindítottam a reflexet, aztán tettem cicire, és pár szívás után így is ellökött magától. Arra gondoltam, hogy veszek egy Medela SNS szoptanít készüléket. Mi a véleményed róla? Van még tejem (igaz, egyre kevesebb), de nem akarom, hogy teljesen elmenjen...
2013. dec. 17. 07:58
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem eszel-iszol valamit mostanában, amitől olyan lett a tejed íze, ami nem finom számára? Próbáld ki cumisüvegből adva, ha azt sem issza meg, akkor itt van a kutya elásva. A fagyasztott az korábbi, tehát más az íze.

Vagy:?

Az én mellem rendszeresen elutasította a lányom, szívott belőle párat majd félrehajolt és sírt, be is hergelte magát. Kudarcnak éltem meg, mígnem rájöttem hogy nem is éhes hanem fáradt, és amúgy szeretne átállni egy ritkább étkezésre. Most már nem erőltetem ha nem jelez, azóta sokkal nyugodtabb és én is, mert értem mit szeretne. Ez kb. 2-3 hetes történet, lehet nálad is ez van. Ő most 4 hónapos egyébként.

2013. dec. 17. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 xStefix ***** válasza:

Ha kapott már üveget, ill. használsz játszócumit, akkor ezeket hanyagolni kéne, legalább most, mert esélyes, hogy ezek (is) bekavarnak.

A sztrájk megoldásához itt találsz sok hasznos tippet:

[link]


Az SNS-t én inkább később próbálnám ki, akkor, ha a fenti ötletek egyike sem válik be, egyrészt, mert elég drága kütyü, másrészt, mert kicsit macerás megtanulni a használatát. De ha szükségét érzed, kérdezz meg róla egy tanácsadót, bár szerintem ők is ezt fogják mondani. :)


Remélem, javulni fog a helyzet, kitartás! :)

2013. dec. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!