Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 3,5 hónap után csökken a...

3,5 hónap után csökken a tejem, visszajöhet még normálisan?

Figyelt kérdés

Pár napja észrevettem, hogy már nem durrannak úgy be a melleim, kevesebb a tej. A jobb mellem még éjszaka sem lesz teltebb, vagy nem annyira, mint eddig.

Mit csináljak? Szedjek valami bogyót? Most elkezdtem Laktoherbet inni, de nem lett sokkal jobb.


Igény szerint szoptatok, és a babám amúgy jó evő, nem szeretném, ha pótlás kéne a tej mellé.


2013. dec. 17. 11:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem kezdj el fejni szoptatások után. Én eddig fejtem, 4 hónapos a babám, gondoltam lassan leállok a fejéssel, erre 3 nap fejésmentes nap után éreztem hogy kevesebb a tejci és éhes is maradt. Újra ráálltam, 3-4 nap után ma végre újra több, és elégedett a kislányom. Hozzáteszem, nem tudom a mellemre tenni hogy ő növelje a mennyiséget, mert 10 perc alatt szopizik, már nem komfortozik, csak jó erősen kiszívja és szia anyu. :-) Emellett én mindent kipróbálok szülés óta, már csak varázslóhoz nem mentem. :-) Homeós bogyó (ricinnus 5 ch és urtica urens 5 ch felváltva, laktoherb, és más teák, görögszénamag, korpa, rántott leves. :-) De szerintem a fejés a nyerő és hogy agyban elhittem. Mondjuk az nem segített amikor keresztanyám azzal állított be szülés után, hogy a mi családunk nem nagy tejtermelő. de bebizonyítottam. :-)
2013. dec. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
az,hogy nem durran be a melled-az nem azt jelenti,h nincs tejed.ha igény szerint szoptatsz,akkor mindig lesz elég.ha megnyugtat mérd le elötte-utána,hogy mennyit evett,bár mi sem eszünk mindig egyformán.ha a baba jó kedvű-3órát kibir,van nedves pelus a két evés között,akkor nincs miért aggódni.esetleg lehet 2ből szoptatni,ha megnyugtat-pár napig.nekem mondjuk a karamalz sör,és a krumpli tett csodákat tejszaporitásra
2013. dec. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,

hasonló cipőben járok én is, nekünk 3 hónapos a babánk, eddig igény szerint szoptattam, viszont egyre kevesebb tejet tudok adni a gyerkőcnek, így hozzá kell táplálnom tápszerrel egy hete lassan (hozzáteszem többet kíván enni, mint amennyit a tankönyvek alapján igényelnie kellene). Nekem sajnos nem használt a tejfakasztó tea már, de remélem Te sikerrel fogsz járni. A mellszívásról meg annyit, hogy a babánál jobb soha sem lesz, és ha az Ő szívására nem termelődik több, akkor valószínűleg a kézi vagy gépi mellszívóval sem fog működni. Ettől függetlenül azért ne add fel ha még bírod, mert sokan mondják minden agyban dől, csak ne stresszelj rá.

2013. dec. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszönöm a hasznos válaszokat és a kedvességeteket, mindenkinek ment a zöld kéz! És bocsánat, hogy csak most tudok válaszolni.


Istennek hála, a helyzet normalizálódott, most újra bőven van tej. Nem tudom, mi volt ez, hogy kevesebb lett hirtelen, de úgy tűnik, csak időszakos dolog volt. A babám súlya is szépen gyarapszik.

Köszi még egyszer. :)

2014. jan. 2. 22:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!