Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan szoktathatnám le a 10...

Hogyan szoktathatnám le a 10 hónapos babámat az éjjeli szopikról?

Figyelt kérdés
10 hónapos babámat van,hogy éjjel még többször szoptatom.Általában a megszokott időpontjaiban felsír pl. 11-kor rendszeresen,és ha eltelik pár perc és nem hagyja abba,én bemegyek és kiveszem majd megszoptatom. Van,hogy éjjel többször is ezt csinálom,mert tudom,ha cipelgetem,akkor lehet,hogy nem fog visszaaludni,a szopival általában egy idő után megnyugszik,no meg a víz nem kell neki,már fordulna rá a cickóra. Ha apa megy be,vigasztalhatatlanul sír amíg én nem megyek be. Ha az egyik cicivel végzett,és fel akarom venni tol el magától erősen ,mert a másik cicit is oda kell neki adnom,még nem akarja,hogy letegyem.. ezek az esti szopik általában negyed óráig tartanak,szerintem csak cumizik..sokszor alig várom,hogy kihúzzam a szájából. Napközbe csak reggel kap,no meg este lefekvés előtt. 2 napja délután uzsonnaidőben is elkezdett rámmászni,hogy cicizni akar..úgy érzem már manipulál,de mivel a foga is jöhet,hát rátettem cicire délután is. Ma pl. hisztizett,mert meg akartam uzsonnára etetni,helyette belemászott az ölembe,és követelte a cicit..Délután is kezd hisztizni,ha ebéd után leteszem a kiságyába,de egy idő után elfárad,és elalszik...

2013. dec. 20. 16:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Miért akarod leszoktatni, még olyan kicsi?

Vedd magad mellé és szoptasd fekve éjszaka, akkor nem kell felkelned sem.

Egy 10 hónapos nem "manipulál" hanem kifejezi a szükségletét, most éppen Rád van szüksége.

2013. dec. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
az enyém 13 hós korától most kb 2-3 hete az apjával van a szobájában (új szobát kapott, apa átment, míg beszokik). jópár napja átalussza az éjszakát, nem kéri a cicit, ha megébred csak megsimogatja és alszik is tovább. előtte 2-3x kelt minden egyes éjjel, hogy megszületett. Míg teljesen ki nem merültem, úgy döntöttünk megpróbáljuk, szoptatási tanácsadó javaslatára és eddig úgy tűnik bejött. Mindenképpen pozitív változás lett, nem sírt, csak nyüszögött, tehát nem volt drasztikus és most is reagálunk, csak nem cicivel, hanem gondoskodással, szeretgetéssel, simogatással. Meddig próbáltátok a férjeddel? legalább 2 hetet rá kell szánni. Mennyire voltatok elhatározva? Mi egyszer 12 hósan megpróbáltuk, de nem nagyon volt sikeres, utólag látom, mert mi magunk bizonytalanok voltunk. Ahogy eldöntöttük és kitartottunk a döntésünk mellett, abszolút elfogadta. Érdekes, mert pont amikor féltem jó e így stb, akkor sokkal jobban sírt, most hogy egyszerűen biztosan tettük, szó nélkül elfogadta a változást. Még azt tudom mondani, hogy figyelni kell érett e rá, mert lehet még nem az, akkor nem szabad erőltetni.
2013. dec. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 xStefix ***** válasza:
100%

"figyelni kell érett e rá, mert lehet még nem az, akkor nem szabad erőltetni."

Nagyon egyet értek, különösen ezzel!

Ilyenkor kezdődik a szeparációs szorongás is, ami természetes folyamat, gyakran ilyen "mellékhatással".

Én az együttalvást választanám, de én én vagyok. :) Kérdező, ha te úgy döntesz, hogy leszoktatod, a te határozottságodon túl szerintem az még fontosabb, hogy figyelj a babád reakciójára! Ha napokon keresztül nincs változás, sőt, még rosszabb lesz, akkor valószínűleg még nincs itt ennek az ideje. De nem baj, később bármikor újra megpróbálhatod, előbb-utóbb már készségesebb lesz, hiszen nő és okosodik. (Lásd a 2. anyuka esetét.)

2013. dec. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én együtt alszok a babámmal, ugyanilyen okok miatt. Elalszik cicin, beteszem a kiságyába, aztán az első felkelés után viszem magammal, és együtt alszunk, kényelmesen szoptatok. Amíg fogzik, addig nincs szívem hagyni sírni, mert nem tudhatom, hogy a fogzás miatt nyűgós- e?

Ez van.

2013. dec. 22. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!