Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Egy éves "babát" le lehet...

Egy éves "babát" le lehet szoktatni éjszakai szopikról és a felkelésekről? Ha igen hogyan? Ki vagyok merülve.

Figyelt kérdés
2012. febr. 9. 12:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
11%

Off:

Mindig is erdekelt, hogy a kismamak miert kezdenek el gugyogve beszelni egymassal is?

A szoptatas mirt lesz szopi, ha felnott nok beszelgetnek egymas kozott?

Tovabba vacsı, furcsı, pelcsi...stb.

komolyan nem ertem, es nem megbantani akarok barkit is, csak ezt meg soha nem tudta nekem megmagyarazni senki.

2012. febr. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Előző:Szerintem ez tök jó, nekem tetszik, nem csak ezzel kapcsolatban beszélünk így hanem mindennel kapcsolatban szeretem ezeket a becézéseket.
2012. febr. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

(off: Te még sosem nevezted pl. az uborkát ubinak? egyszerűen így rövidebb, ezért beszélnek így felnőttek is. amúgy engem is zavar amikor mindent becéznek, de itt nem ilyen eset volt.)


kedves kérdező! kitartás, valószínűleg magától fogja hamarosan elhagyni az éjjeli keléseket. nálunk épp az 1 éves szülinapjától alussza át az éjszakát!

2012. febr. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Mert így rövidebb volt és sokan használnak szlenget. Amúgy engem hidegen hagy, hogy ki, hogy fejezi ki magát! A kérdés így is érthető volt, nem?
2012. febr. 9. 12:45
 5/18 anonim ***** válasza:

#1 vagyok


Tenyleg nem megbantanı akartam senkıt. Koszonom a valaszokat, ıgy mar ertem, hogy csak rovıdıtes. Azt hıttem, hogy csak ''cukıskodas''.

Igen, nekem ıs van csiripori ubisali. :)

2012. febr. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Off, az jobban hangzana, hogy szopás? Kérdezd meg ezt egyéb helyen.



Tarts még ki biztos igényli, hogy így hozzád bújhat éjszaka, hiszen nappal már sok dolguk van. Persze vannak módszerek, de én azokat nem alkalmaznám lehet majd fogják ajánlani. Pl. Hagyd sírni, adj neki vizet, apa menjen oda hozzá, ha igényel és ilyen hasonlók.

Próbáki valahogy erőt gyűjteni biztos szépen meg fog oldódni drasztikus lépések nélkül is.

2012. febr. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
63%

Már többször adtam itt tanácsot, de általában nem választják az anyák ezt a megoldást, habár nem rossz a gyereknek de anyukának sok kitartás kell hozzá.


1 évesen már nincs szüksége éjszakai táplálkozásra, így képesnek kellene lennie átaludni az éjszakát.


Az egyetlen megoldás hogy nem adsz neki cicit, nem veszed ki a kiságyból. Ez kicsit drasztikus, de azért ott kell vele lenni egyedül sem hagyhatod. A megoldás az lenne, mikor felsír akkor bemész, és megnyugtatod, de nem adsz neki cicit. bent vagy vele pár percet, majd kimész 3 percre, majd vissza megint pár percre és megint kimész pár percre. Pár percnél tovább egyedül nem szabad hagyni, de nem szabad megadni neki azt amiért sír.


két végkifejet van:

- anyuka megunja egy félóra után és ad cicit, ezzel a gyerek megtanulta, hogy félóra sírás kell ahhoz hogy cici legyen, legközelebb még erösebben fog sírni


- anyuka nem hagyja magát és 0,5-2 óra alatt a gyerek bealszik, esetleg többször ébred, de kb 2-3 nap alatt eléri anyuka amit akart a baba átalussza az éjszakát.



amit módszert leírtam bejön és hatásos HA az anya kitartó. Ha csak egy kicsit is nem képes rá, nem szabad elkezdeni mert csak rontja a mostani helyzetet. egyedül nem szabad pár percnél tovább hagyni sírni.

mielött neki kezdenél meg kell nézni hogy kényelmes-e az ágy, hogy megfelelö hömérséklet van-e, és megfelelöen fel van-e ölzötetve alváshoz. hogy kell-e neki éjszakai fény, vagy is minde kényelme meglegyen.


szóval csiribú csiribával nem megy.


van még egy megoldás hogy kinövi ez lehet 1-2 hétmúlva és lehet 2 év múlva. ha napközben is cicizik akár mikor akkor talán lehet neked egyszerübb a helyzet mert ha nincs egyáltalán cici semmikor sem már akkor lehet éjszaka sem kéri majd.

2012. febr. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Hogy a kérdésedre válaszoljak...:). Kényes téma, de ezt Neked kell tudnod. Sokan amellett vannak, hogy bízd a babára, és magától le fog szokni. Szerintem ez is, mint a legtöbb dolog a szoptatás kérdésben teljesen egyénfüggő. Ha az anyukának már teher felkelni éjszaka, esetleg kistesót terveznek, beteg, bármi, akkor szerintem nem kell magából mártírt csinálni, viszont a másik oldalon meg az is ott van, hogy ha a baba nagyon igényli, fogzik, még kicsi, és tényleg éhes, akkor meg nem szabad erőltetni. Szóval döntse el mindenki, de - és ez a magánvéleményem - egy egy éves baba már nem olyan kicsi, ő jól tud lakni napközben, és már "csak" a szopi kedvéért kel fel. Ha tehát Te úgy érzed, hogy elég volt, és mindenkinek jobb lenne, ha ki tudnád magad pihenni, akkor hajrá! Én ezt tettem. A harmadik éjszakát végigaludta, és azóta sosem volt gond. Sírt, átmentem hozzá, elmondtam, hogy ő már nagylány, nincs szopi, ringattam, adtam neki vizet, vele voltam, amíg el nem aludt. Első éjszaka kb 3szor kelt fel, a másodikon már csak egyszer, aztán aludt. Biztos gyerek függő is, ill. a Te elhatározásod is számít. Amíg nem vagy benne biztos, addig várj!

REmélem segítettem, kitartás, bárhogy döntesz is:)!

2012. febr. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
47%
Meg is jött a válasz amire gondoltam.
2012. febr. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket! :)
2012. febr. 9. 13:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!