Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hét hetes a babám, csak...

Hét hetes a babám, csak anyatejes, szopizik 4 óránként. Normális az, hogy 100 és 200 ml között eszik? Mármint az, hogy ennyire eltérő mennyiségeket? Illetve miért van az, hogy miután evett néha szinte semmit nem tudok már fejni?

Figyelt kérdés

2013. dec. 22. 21:47
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem normális, hogy eltérő mennyiséget eszik. Te sem eszel mindig ugyanannyit. Ha jóllakott érzi. Ez nálam is mindig kérdéses volt az elején, de úgy vettem észre, ha jól lakott, szépen elfeküdt és elpilledt. Ha még éhes volt, sírt és követelte a kaját. Volt hogy még 100ml-t sem evett.

A másodikra nem tudok mit mondani, a mi babánk sajnos tápszeres volt és nem anyatejes.

2013. dec. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Normális. Annyi eszik, amennyire szüksége van. Az én lányom volt,hogy csak 40-et szopott, máskor meg 180-at.
2013. dec. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha jóllakik, akkor szerintem felesleges szoptatás után fejni. És egyébként igen, természetes, és normális, hogy változó az étvágya, felnőtteknél is az. Nyugi..
2013. dec. 23. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az enyém is hol 50-et evett, hol 180-at. Ha nem sír sokat és nő a súlya, minden rendben.
2013. dec. 23. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem teljesen normális. Nekem is általában 50-100 között evett ennyi idős korban, de néha 150-180-at.


Néha marad szoptatás után a ciciben, néha meg nem. De nekem pl sokszor 10-15 perc fejés után indul meg a tej, olyan mintha ciklikusan jönne.


Én MINDEN szoptatás után fejtem, mert gyarapítani akartam a tejtermelésemet, hogy legyen tartalék a mélyhűtőben. Jól is jött, mert egyszer a fogaim miatt egy hétig antibiotikumot kellett szednem, ami mellett elvileg szoptathattam, de én inkább a mélyhűtött tejet adtam neki. Illetve sok rémtörténetet hallottam, hogy másoknak egyik napról a másikra apad el a teje, ezért én állandóan fejtem és raktam el, hogy legyen tartalék. Hát most ott tartok, hogy a mélyhűtőnk mindhárom fiókja teli van a tejemmel. Húst már nem is tárolunk a mélyhűtőben. :-)


Tehát szerintem ha akarsz lefagyasztani/tartalékolni/gyarapítani a tejed, akkor fejj szakadatlanul, egyébként nem kell csak napi 1-2szer és akkor szépen majd beáll a kereslet-kínálat arány.

2013. dec. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Normális az én fiam is így evett , hol ennyit hol annyit. Fejés: nekem rengeteg a tejem , hízik a fiam normálisan sőt... :-) sokszor elkezd folyni magától pedig már majdnem 4hós a gyerköcöm,de ha fejni akarok alig jön valami, állítólag vannak olyan nők akiknek csak a babájukra indul be a tejcsitermelődés. Lehet Te is ilyen vagy
2013. dec. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, megnyugtattatok,hogy nem a tej mennyisége fogy és az befolyásolja az evés és a fejés mennyiségét!
2013. dec. 23. 20:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!