Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lehet ennyire eltérő mennyiség...

Lehet ennyire eltérő mennyiség a ciciben reggel, du. és du?

Figyelt kérdés
Sziasztok, 5 hetes a babám, csak anyatejes. Rendszeresen mérem az etetés előtti és utáni súlyát, mert feltűnt, hogy nem lakik olyan jól a baba. Reggel és hajnalban van, hogy NEM VICC 150, 170 grammot megeszik. És alszik 3 órát. Utána viszont a bal ciciben csak 80 grammot eszik, pedig fél órát hagyom hogy egyen. Nem siettetem. Estére van, hogy csak 60-at eszik a balból, és nyűgös is. A jobb mellben valamivel jobb a helyzet, olyan 100-110 gr mindig van, de a 3 óra pihi kell a mellemnek is. Ha kevesebb a tejem, akkor szegény babám szopi közben nyűgös, sír. A védőnő és a gyerekorvos javasolta, hogy pótoljam ki tápszerrel a hiányzó mennyiséget. Néha elfogadja, néha nem. Igény szerint etetem az utóbbi napokban, de kevés neki így is szerintem. A mellem már kivan, és nagyon kimerít a szoptatás. Iszom sört, köményes levest, folyadékot, igyekszem pihenni. Mit javasoltok? Van megoldás? Néha elkeseredek, mert egy nyűglődés így az etetés. Előre is köszi a válaszokat.
2012. júl. 28. 11:44
 1/5 A kérdező kommentje:
Még annyit: ha jóllakott, akkor elvan, gőgicsél, nézelődik. Ma meg nyűgös, cumizna egyfolytában.
2012. júl. 28. 11:46
 2/5 anonim ***** válasza:

Este mindig kevesebb a tej ez életteni dolog: reggel több van, de ez hígabb, este pedig kevesebb és zsírosabb. Ezért nem érdemes méricskélni, mert tulajdonképp nem tudsz meg semmit belőle, azt figyeld, hogy a babád mennyire lakik jól. Ha 5 hetesen nem bír ki 3 órát két szopi között, az korántsem jelenti azt, hogy nem lakott jól, az anyatej elég gyorsan emésztődik meg. A 3 óra pihi miért kellene a mellednek? Nem akkor termelődik a tej, amikor keménynek, teltnek érzed a cicid, hanem érdekes módon akkor, amikor puhának érzed, mint a pudingot :)

A tápszert én annyira nem preferálnám, inkább próbálkozzatok sokszor cicire tenni (hamarosan úgyis itt van a növekedési ugrás 6 hetesen), ne várd ki a 3 órákat!

2012. júl. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Most már a 2 órát nyomjuk, mert nem akarom percre kicentizni. Már ismerem az éhes sírását a kicsinyemnek.
2012. júl. 28. 11:51
 4/5 anonim ***** válasza:

Miért kell 3 óra pihi a mellednek? Az anyatej (asszem) 80%-a frissen termelődik.


Urtica Urens homeobigyó (5CH, napi 2*5 bogyesz) nekem szuperül bevált!

A sör ugye alkoholmentes? Eszel is rendesen, ugye? Mert az is kell a sok tejhez :)

Szoptass továbbra is igény szerint, és hamarosan beáll a Babónak elegendő tejmennyiség. Tudom, hogy nagyon durva, de csak pár nap és beáll!


A méricskélést én elfelejteném, csak felidegesíted magad vele (tapasztalat)! :(

Ja, estére mindenkinek kevesebb a teje :)


Két mellből szoptatást nem akarod kipróbálni?

2012. júl. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Malátás italt iszom, olyan mint a sör, és alkoholmentes. A homeós bogyóról hallottam már, de azért köszönöm a tippet!
2012. júl. 28. 12:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!