Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van itt olyan anyuka, aki...

Van itt olyan anyuka, aki naponta még többször is szoptatja 1,5-2 éves gyerekét? Mit fogtok csinálni, ha visszamentek majd dolgozni?

Figyelt kérdés
2009. nov. 26. 23:28
 1/6 xStefix ***** válasza:

Többen is vagyunk, igen.

Én GYES-en vagyok, úgyhogy nekem ilyen (vissza-) értelemben nem sürgős a dolog. De persze előbb-utóbb nálunk is napirendre kerül a téma. Egyelőre nem tudom, hogy munka és/vagy suli, esetleg kistesó lesz-e a folytatás. Ha munka, akkor első körben lehetőleg olyan, ami család- ill. szopibarát (pl. otthoni munka), ha nem megoldható, akkor marad a reggeli + esti szopi. Jelenleg naponta 3x szopizunk, ebből 2 alvás előtti. Ha elmegyek majd dolgozni, akkor az elalvást is át kell alakítanunk. Én egyáltalán nem aggódom ezek miatt.

2009. nov. 26. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Vissza megyek dolgozni pár héten belül. Ő pedig megy bölcsibe. És ott majd leszokik. Próbáltam itthon de nekem nem ment. Ott majd a dadusok megoldják. Addig kap az elején tápszert.
2009. nov. 27. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem most lesz két éves a kisfiam egy hét múlva, napi 5x szopizik, főleg alvás előtt-után. Januártól megyek vissza napi 8 (inkább 10 :-( ) órában dolgozni. Én szeretném folytatni, amíg lehet, leginkább mivel tejfehérje-allergiás a kicsim, nem kaphat sem tejet, sem normál tápszert. Ráadásul mindkettőnknek nagyon jó ez így :-)

Ha még szívesen szoptatnál, akkor a reggeli-esti megmaradhat sokáig, de én azt tervezem, hogy akkor is kap még, ha hazaérek, plusz elalváshoz, így napi min. 3x. Remélem, működni fog.

2009. nov. 27. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi!

20 hónapos lesz a fiam, de még 5x-6x is szopik egy nap. Nyártól kell munkába állnom, és napi 8, illetve 10 órában. A napközbeni szoptatásokról szerintem nem lesz olyan nehéz leszoktatni, de az a baj, hogy elaludni csak cicin tud, különben magából kivetkőzve ordibál akár egy órán át is. Este nincs is gond ezzel, mert itthon leszek, de napközben nyilván nem jöhetek haza a hivatalból szoptatni :-)

2009. nov. 27. 11:48
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az en kisfiam 7 honaposan kerult bolcsibe, akkor meg ugy volt, hogy le akartam adni a bolcsibe lefejt anyatejet, de azt cumisuvegbol se es poharbol sem fogadta el. Szoval lecsokkent a szopik szama egy kicsit, csak reggel, bolcsi utan delutan, este es ejszaka szopizott. Es ez azota is tart (18 hos a fiam most), de mostmar csak rovid ideig szopizik, inkabb az odabujas miatt fontos neki. Bolcsi utan az az elso, amikor hazaerunk, hogy kap szopit, lefekves elott megint, es ejszaka ha ker, illetve reggel. A bolcsiben mindent szepen eszik, es nincs vele semmi gond.
2009. nov. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi!

Nagyon jó, hogy ezt megírtad! Éppen emiatt aggódom ugyanis, hogy vajon hogyan viseli majd, ha egész nap máshol lesz és legfeljebb csak késő délután, este szoptathatom meg. De ezek szerint nálatok ez jól bevált.

2009. nov. 29. 14:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!