Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A szaporító fejés (7-7-5-5-3-3...

A szaporító fejés (7-7-5-5-3-3-1-1) miért jobb mintha csak úgy fejném nem ilyen időkkel? Az is hatásos? És lehet másfél óránként fejni?

Figyelt kérdés
Kevés a tejem, átlag 120-140 két mellből! 8 hetes a babám, szeretném ha több lenne a tejem. Iszok laktoherb és mecsek teát, alkoholmentes sört, rengeteg folyadékot, próbáltam a homeopátiát is. Most a sűrű fejésre gondoltam. Mennyi idő múlva lesz meg a hatása?
2009. nov. 27. 15:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
43%
Ne haragudj de mi ez a 7-7-5-5-3-3-1-1?Amúgy egész nap 120-140 a tejed? próbáld többet cicire rakni.Nálam az jött be mert lefejni úgy se tudod annyira mint ahogy a babád ki tudja szivni.
2009. nov. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Felváltva 7percig az egyik mell aztán 7 percig a másik mell, majd 5-5 perc és így tovább.

Minden alkalommal ennyi a tejem, nem egész nap, hanem 1 szopinál. Kivéve reggel, mert hajnalban nem kel fel enni és akkor 300-400 között van a két mellben.

Szóval szeretném ha nem csak a két mellemben lenne 1 alkalommal összesen 120 hanem 1-ben.

2009. nov. 27. 17:27
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy leírtad az adatokat, teljesen elégnek tűnik a tejed! Sok anya van, akiknek még 100 sem jön össze alkalmanként két mellből, és mégis kizárólagosan szoptatnak, csak gyakran mellre teszik a babát.

Miért szeretnéd, hogy egy mellből legyen sok? Nem értem. Nem mindegy?

2009. nov. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Minek méred, mennyi van benne?

Miből gondolod,hogy kevés a tejed?

Szerintem csak feleslegesen stresszeled magad.

8,5 hónapja szoptatok, fő a nyugalom és nem szabad méregetni

2009. nov. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne meregess! Bizz magadban es a babadban. A vedono es az orvos is azt akartak h tapszerezzek, mert nem annyit hizott a babam mint az atlag babak. En maradtam a sok sok szopiztatas mellett, nem is fejegettem, es szerencsere meg mindig tudom szoptatni az 5hos kisfiamat. Elfogadtam h o az atlagnal kevesebbet hizik de fejlodik rendesen, egyszeruen ilyen alkat. Emiatt en nem meregettem sosem mert csak stresszeltem magam. Sok sikert es kitartast!
2009. nov. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez a tejmennyiség szerintem tökéletesen jó. Miért akarod, hogy egyekben legyen annyi? Én két mellből szoptatok, van, hogy ki is fogy de a következőre újra termelődik és elég.

Nem értem miért akarod, hogy úgy legyen? Majd úgyis beáll a kereslet-kínálat és akkor annyi lesz amennyi kell.4,5 hós baba anyukája

2009. nov. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

De a kérdésemre még mindig nem kaptam választ.

2009. nov. 28. 11:19
 8/14 xStefix ***** válasza:
100%

Én is ugyanezzel próbálkoztam anno. Mikor már elegem volt, gondoltam egy okosat, elővettem a számológépet és kikalkuláltam, hogy ha két szopi között, azaz másfél óránként ennyit meg ennyit fejek mellenként, akkor x nap alatt majd ennyivel nő a termelés és y nap múlva át tudok állni az egy cicis szopira. Matekból tényleg jó vagyok, de ez a történet nem erről szól. Persze, hogy nem lett eredményes, mert nem igazán vagyok alkalmas a fejegetésre és a szaporítás valós tempója se követte az előirányzottat. Szóval, rövid úton ment is a cetli a kukába. :)

A horrorfejés, amit leírtál, önmagában is serkentheti a tejet, de erre a "sima" fejés (evés után vagy köztes időben, 1-2 leadóreflexet megvárni) is ugyanolyan alkalmas. De, a gyakrabb szoptatásnál, ill. a mellváltogatásnál nincs hatékonyabb! Ha minden flottul megy, a 3. napon már láthatod a növekedést, fejés nélkül.

Egyébként egy 8 hetes babának szerintem tökéletesen elég ekkora mennyiség, pláne, hogy ő az általad mértnél többet tud kiszopizni. Semmi teendőd nincs, mint hogy az ő jelzéseire figyelsz és ha szopit kér, adsz neki. Lesz, hogy nagyon gyakran kér (növekedési ugrásnál vagy nyáron), lesz, hogy ritkábban (ha beáll egy-egy egyensúlyi időszak), fog majd "kaotikusan" szopni (a 4. hónap körül), és reméljük, lesz majd olyan is hosszú távon, hogy már nem elsősorban az ételért, hanem a biztonság érzetért szopik. Szóval folyamatosan változni fognak az igényei, ezért nagyon fontos, hogy már most begyakorold, hogyan kell őt megfigyelni és próba-szerencse úton megtanulni a jelzéseit. Minél hamarabb sikerül ráhangolódnod, annál könnyebb lesz később.

A számokat (mérleget, mércéspoharat, testsúlygörbéket) pedig cakkumpakk el kell felejteni! Nekem is azóta boldog az életem, amióta csak a gyerekemre figyelek. Ez a titok, hidd el.

21 hónapja szoptató anyuka

2009. nov. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ha ez a 120-140 kifejt mennyiség, akkor neked bőven van tejed, ugyanis sokkal többet ki tud szívni a baba, mint amennyit te ki tudsz fejni magadnak. Én is hallottam erről a módszerről, de szerintem minden fejés szaporító, a sima is hatásos. A fejésnek a hatása szerintem már pár napon belül meg van, be fog állni. De tudod, mivel a kínálatot a kereslet határozza meg, ha a fejést abba hagyod, akkor utána megint annyira áll vissza, amennyire a babának szüksége van. Nem is hiszem, hogy nagyon kell neked fejés, miből gondolod, hogy kevés a tejed? Én nem fejtem csak napi egyszer az első hetekben, attól is bőven volt tej. Biztos, hogy kell ennyi plusz tej?
2009. dec. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Az előttem szólókkal értek egyet!

A te szervezeted már beállt arra, hogy két mellből szoptatsz, így alakul a kereslet-kínálat. Miért is kellene egy mellből szoptatnod ha nálatok ez vált be. Nyugi, ha a baba éhes lesz, akkor többször teszed mellre, s akkor több tejed is lesz!

2 gyermekes anyuka

2009. dec. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!