Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ez miert akkora bun?

Ez miert akkora bun?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy 22 hetes kismama vagyok, imadom a gyerekeket, mar alig varom, hogy megszuljek, es babazhassak, de egy valamit nem tudok lekuzdeni, akarhogy probalkozom. Kiraz a hideg a szoptatastol, egyszeruen undoritonak talalom.

Korulottem az osszes no felhaboritonak es nevetsegesnek tart, szerintuk "a szoptatas a vilag legszebb dolga, meghato, es minden no alma".....hat nem tudom, szerintem minden, csak nem meghato, szep meg plane nem.....

Rengeteg szoptato not lattam, anyukam, a noverem, az unokatestvereim, stb, de en egyszeruen viszolygok az egesz cselekedettol......nem tudom elkepzelni, hogy szoptassak egy gyereket, rosszul vagyok az elotejemtol, a szoptatos parnaktol, amiket karacsonyra kaptam, a szoptatos melltartotol....mindentol. Egyszeruen nem megy......

Tudom, hogy valahol nem normalis a gondolkodasom, de megsem tudok ugy tekinteni a szoptatasra, hogy az egy termeszetes dolog. Ez tenyleg akkora bun? Volt valaki hasonlo helyzetben a terhessege elott/alatt? Utana mi lett vele? Illetve az lenne a kerdesem, hogy ha a korhazban majd odahozzak a babat, hogy szoptassam meg, es en azt mondom, hogy nem, akkor mit csinalnak?

Elore is koszonom, ha valaszoltok.



2013. dec. 28. 22:50
1 2
 1/17 kíváncsicska ***** válasza:
86%

Én is így voltam.Nekem nem volt eleinte emberi,inkább állatias.De mivel úgy gondoltam, hogy ez a legjobb a babámnak, így megpróbálom.Az első hónapban minden szoptatáskor arra gondoltam, hogy ebben mit látnak szépnek?

Aztán ahogy telt az idő egyre kevésbé gondolkodtam ezen.Sőt amikor elválasztottam (14 hós volt) akkor lelkiísmeretfurdalásom volt, mert mindennek ellenére 2 éves koráig terveztem szoptatni.Ne agyalj ezen.Próbáld a gondolataid másfelé terelni egyenlőre.Aztán adj egy esélyt a kórházban a babádnak, hogy anyatejet kaphasson.Aztán ha nagyon viszolyogsz tőle,és a babád kedvéért sem tudod folytatni a szoptatást akkor marad a tápszer.Ami nem ördögtől való de az anyatej jobb lenne neki.

2013. dec. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Legalább próbáld meg! Ha csak az előtejjel megszoptatod a kórházban, már az is nagyon nagy segítség a babádnak, mert abban van a legtöbb immunanyag (ami ugye a tápszerben nincs)! Ha kipróbáltad, és 1-2 hét után továbbra is azt mondod, hogy ez neked nem jó, akkor adhatsz tápszert a babádnak, végül is sokan felnőttek rajta. Ha lefejed a tejed, az sem teljesen rossz megoldás, bár a melegítés miatt a tápanyagtartalma csökkenni fog. De még az is lehet, hogy megváltozik a véleményed, nekem volt ilyen ismerősöm, a terhesség alatt még viszolygott a szoptatástól, utána pedig annyira belejöttek, hogy még szomorú is volt, amikor a baba elválasztotta magát :)
2013. dec. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
40%

Nekem ebből csak az jön le,hogy még nem értél meg az anyaságra,jobb lett volna várni még. Lehet lepontozni de a gyerek nem csak cukiságból áll,ahogy képzeled.

Kakis pelenkát muszáj lesz cserélned az nem undorító, főleg 1éves kora után.

2013. dec. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Balois válasza:
34%

arra gondolj, hogy a te egyetlen picikédet táplálod

arra gondolj, hogy szereted. arra gondolj, hogy

életet atetál neki, hogy ez életed egyik értelme. é

közben arra, hogy életben tartod azzal, hogy táplálod

ne vádold magad. ne bántsd magad. nem vagy bűnöző. szeresd nagyon a babácskádat, és majd jön

aminek jönnie kell.

2013. dec. 28. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
82%
Ugyanezzel a problemaval kuzdok en is, csak en nem varok babat. Az elso eleg jol irt, vard meg mig megszuletik a baba, addig ne idegeskedj, hatha az anyasagtol elmulik. Ha nem, probald meg a fejogepet, bar azzal nem tudom mennyire szimpatizalsz, en jobban, minthogy a gyerekem szajaban legyen a mellem. Vegso soron ott a tapszer, nem olyan rossz az, mint amennyien ellenzik, benne van az osszes vitamin, ami benned mondjuk nem feltetlen. Bar abban nincsenek immunerosito sejtek, de van 1-2 ismeros tapszeres baba, es sokkal kevesebbszer betegek, mint az anyatejesek, bar ez lehet inkabb alkati kerdes. A lenyeg, hogyha minden probalkozas utan is a tapszerhez nyulsz, meg nem vagy rossz anya!
2013. dec. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
62%

Ahogy az utolsó mondja: A gyerekvállalás nem csak szép dolgokkal jár, de sok lemondással, áldozattal, kötelező dolgokkal. Nem muszáj szeretned a szoptatást, de jóformán kötelességed, ha egyszer van rá lehetőséged. Az állatok se azért szoptatnak, mert hú de jó, hanem azért, mert ez van beléjük táplálva, ez a kötelességük.

Nem kell szeretni minden részét a babavállalásnak. A pelenkacserét se élvezettel csinálja az ember, mégis megcsinálja. Az etetés is lehet akár ilyen. A baba evése, a szoptatás, nem rólad szól, hanem róla. Itt ezt kell felfognia minden nőnek. Ahogy megszületik a baba, már nem ők az elsők, hanem a baba. A babáért minden tőlünk telhetőt meg kell tennünk. Aki erre nem képes tiszta szívből, ösztönből, az úgy gondolom, nem teljesen áll készen. Lehet lepontozni.

2013. dec. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
66%

Hát nekem sem volt a szivem csücske a szoptatás,főleg az első idökben,amikor a babám sebesre "rágta" a mellemet és minden szoptatásnál üvölteni lett volna kedvem a fájdalomtól.Ennek ellenére mégis szoptattam,mert tudtam,hogy a fiamnak ez a legjobb.

Mondjuk,azt soha nem értettem meg,hogy miért mondja mindenki,hogy addig van könnyű dolgom,amíg csak szopik a babám,mert utána majd mennyi időt/energiát felemészt a tápszerkészítés,melegítés,pepecselés a babakajával stb.

Én egyáltalán nem éreztem ezeket a dolgokat nehéznek,vagy fárasztónak.Szerintem sokkal nagyobb macera volt a szoptatással,pláne ha házon kívül éhezett meg a gyerek.

Végül 6 hós koráig szoptattam a fiamat,de akkor már nem is volt neki elég a tejem,ezért váltottunk tápszerre.

Picit sajnáltam,hogy nem tudtam tovább szoptatni,mert ugye a babának az anyatej a legjobb táplálék és számomra ez volt a legfontosabb,viszont be kell vallanom,hogy hatalmas megkönnyebbülés volt,hogy nem kellett tovább a szoptatással nyűglődni.

Szerintem azért gondold át mégegyszer,még akkor is ha nagyon taszít a gondolat,hisz gondolom te is tisztában vagy vele,hogy a babádnak az lenne alegjobb,ha szoptatnád!Aztán majd eldől,hogy sikerül-e megbarátkoznod a dologgal,vagy sem és ha tényleg nagyon nem tudod rávenni magad,akkor jöhet a tápszer.Egyébként szerintem is felesleges előre ezen agyalnod.Az is lehet,hogy a hormonok megoldják majd a problémát és mire megérkezik a babád másként látod,majd a dolgot,mint most.

2013. dec. 28. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
89%

Nálam is ez volt. Végig a várandósság alatt viszolyogtam a szoptatástól. Aztán megszületett a Kisfiam, mindent másképp láttam mint azelőtt. Akkor már csak az érdekelt hogy neki mi a jó. Most 7 hónapos és egyszerűen imádom szoptatni. Olyankor mindig jól összebújunk és ez olyan érzés amit a tápszerzésnél nem éreztem. ( betegség miatt kellett pótolni)

Azt mondom mindenképpen próbáld meg!!! Legalább egy két hétig annyi biztos kell hogy jól összeszokjatok.

Helyezed előtérbe a kisbabád igényeit, én is ezt tettem és milyen jól döntöttem. Ma már arra törekszem hogy minnél tovább tudjak szoptatni.

2013. dec. 28. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
53%
Szia, nincs ezzel semmi baj ha nem akarod nem kell csinalni attol meg ugyanolyan jo anya leszel mint barki mas! A legjobb baratnom is ugyanugy gondolkozik mint te! Es kivalo anya megis! 2 kisiskolas fia van akiket odaadoan szeretett az elso naptol fogva es egyedul neveli oket mert a ferje elhagyta egy masik noert! Valoban a legjobb anya akit valaha ismertem!! (En amugy szoptatas parti vagyok mindket gyermekemet szoptattam.)
2013. dec. 28. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
86%

Az én helyzetem annyiban volt hasonló, hogy én utáltam, ha bármi hozzáér a mellbimbómhoz. (pl. a párom). Nem tudom leírni milyen érzés, talán csikiz, vagy idegesít, vagy nem is tudom, de nagyon zavaró. El sem tudtam képzelni, hogy mi lesz, ha egy kislurkó a szájába veszi.

De mindenképpen úgy gondoltam, hogy a gyerek érdeke az első. Az anyatej olyan dolog, amit csak én tudod neki megadni, nem pótolhatja semmiféle tápszer. És a testi közelség is jót tesz a lelkének. Így hát szoptattam.

Az első tapasztalatok nagyon rosszak voltak, fura is volt (éreztem, hogy nyálas lesz a mellem), meg nem is ment neki elsőre a szopizás. De aztán belejöttünk, annyira, hogy 20 hónapig abba sem hagytuk.

Mindenképpen adj egy lehetőséget magadnak és a babának. Neki ezzel nagyon jót teszel, próbálj inkább erre koncentrálni.

2013. dec. 29. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!