Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Fogyás szoptatás alatt?

Fogyás szoptatás alatt?

Figyelt kérdés
21 hónapos a kisfiam, még szoptatom. Ezalatt az idő alatt 25 kilót fogytam. Sokan aggódnak, hogy ez nem normális, most 54 kg vagyok 170 centi magasságomhoz és zörögnek a bordáim. Volt valaki, aki szoptatás alatt szintén ilyen sokat fogyott? Normális ez vajon?
2013. dec. 30. 00:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Én SAJNOS nem fogytam, hanem híztam :-(

Mind a 3 gyereknél.

Szerintem legyél elégedett ;-)

2013. dec. 30. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én jobban örülnék, ha híztam volna, már nagyon gebe vagyok így és megijeszt az is, ahogy mások reagálnak erre a fogyásra. Mindenki küld az orvoshoz, hogy nincs-e hormonproblémám, vagy gyomorfekélyem.. :(
2013. dec. 30. 00:55
 3/6 anonim ***** válasza:
46%

Mit, és mennyit eszel egy nap!?

Az ember sosem a szoptatástól fogy, hanem attól hogy nem eszik eleget, vag éppenséggel hízik, mert többet eszik mint kellene.

2013. dec. 30. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A szoptatás a nemterhes, nemszoptatós állapothoz képest plusz 500 kcal-lal növeli az energiaigényt. Ha valaki alacsony kalóriatartalmú ételeket eszik (ami nem zárja ki a megfelelő tápanyagbevitelt), simán lehet fogyni.

Ilyen mértékű plusz energiafelhasználást napi 1-2 óra fallabdával lehetne elérni.


Anyám is fogyott, 5 hónap szoptatás alatt 5 kg-ot, pedig csak 1-2 kg maradt rajta szülés után.

2013. dec. 30. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyik barátnőm is sokat fogyott szoptatás alatt, nagyon vékony lett, ha nem akarsz fogyni akkor sokkal többet kell enned, kalóriadús ételeket. Én nem fogytam, rengeteget ettem (nem is akartam fogyni), így elegendő volt a kalóriabevitel a babának és nekem.
2013. dec. 30. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom szedsz-e valami vitamint, én elkezdtem szedni Supradynt és magnéziumot, és olyan farkas étvágyam lett, hogy csak na (mondjuk azelőtt sem volt kicsi).

Én is fogytam, de nem ilyen sokat, csak néhány kilót, kb. annyi vagyok most mint szülés előtt.

Szerintem a vitamin esetleg segíthet valamit.

De én úgy gondolom, hogy ez nem valami abnormális dolog, szóval én annyira nem aggódnék ezen, szerintem kicsit túlreagálják a körülötted lévők.

2013. dec. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!