Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a babám szinte minden...

Ha a babám szinte minden szoptatás után bukik, akkor valószínűleg elégendő mennyiségű tejem van?

Figyelt kérdés
5 hetes baba, mivel elég sírós és gyakran már szopi+böfi után rögtön kesereg, arra gondoltunk hogy esetleg kevés neki a tejci és az orvos írt fel tápszert kiegészítésnek. De ha a sok bukás arra utal, hogy mennyiségre eleget evett, nem szívesen terhelném tovább a gyomrocskáját.
2008. nov. 27. 16:38
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia! A bukás attól van, hogy nem záródik megfelelően még a kis gyomrocskájának záróizma, gyomorszája. Ha levegős a tej alatt vagy olyan helyzetben van, akkor visszacsorog a tej. Nem mindig a mennyiségtől függ.

A kajcsi utáni kesergés is lehet sok féle okból. Az én babóm telhetetlen. Akár mennyit kap, kicsit nyöszörög utána, hátha kap még :). Szerintem érzed szopiból, hogy mennyi a valós igénye és mikor játszik már. Bár én nem vagyok "okos" ezen a fronton, mert 4 hetes korig szopizott a babám, utána elapadt és tápszer lett a megoldás :(.

Talán többször kellene büfiztetni a kajcsi közben? Mi hasfájáskor 2-3 alkalommal is büfiztettük (ha engedte). Ez segített, mi is nagyon bukisak voltunk egy jóideig.

Üdv

3 hós baba anyukája

2008. nov. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!