Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit tegyek hogy újra elegendő...

Mit tegyek hogy újra elegendő mennyiségű tejem legyen?

Figyelt kérdés

November 29-én született a kisfiam.A kórházban és utána néhány napig nem volt elegendő tejem,így kisfiam csak a súlyát tartotta, nem gyarapodott. Próbálkoztam ekkor tejserkentő teával,de a laktoherb tea meghajtotta és már-már túlmozgásossá tette. (később kiderült a benne lévő kömény a ludas ezért.... a tojásos leves evése után is hasonló tüneteket produkált. )Majd lett elég tejem, és elkezdett szépen gyarapodni( 3600-al született, 3450-el hoztuk haza , ma reggel pedig 4270 gramm volt )

Előbb 60-80 mili körül szopott, ez mostanra 90-120-ra emelkedett, de volt már 2-3 alkalom amikor 140-et is megevett.

És néhány napja elkezdett csökkenni a tejem.Egyedül éjjel és reggel tudom egy mellből szoptatni, akkor van 90-110 mili,de napközben ez tegnapra lecsökkent 60-80-ra, és ma már csak 50 körülit szopott 2 mellből. Ma már kétszer próbálkoztam a horror fejéssel. Egyik alkalommal lefejetem 40, a másik alkalommal 50 milit.

Folyadékot napi 2.5-3 liter szénsavmentes ásványvizet iszom,de ez néha ennél is több. (pl. ma már több mint 3 litert ittam. ) Enni is eszem: szénhidrát, fehérje, kevés gyümölcs(hisz télen mit is ehetnék.... )

Mit tegyek, hogy újra legyen elég tejem ?



2013. dec. 31. 18:02
1 2
 11/11 batkamano22 válasza:

Szia!

Hasonló cipőben járok én is.Az én kisfiam 9-én lesz 4 hónapos.Nekem még bevált a DM-ben kapható Babylove szoptatós tea.Nem fáj tőle a pocija és nagyon jó ízű.Illetve a citromos alkoholmentes sör.

2014. jan. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!