Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Honnan tudhatom ha mar nem...

Honnan tudhatom ha mar nem eleg neki a tejem?

Figyelt kérdés
Babam most a heten lesz 5 honapos es azon kezdtem el gondolkodni h lehet nem eleg neki mar a tejem? Masfel orankent eszik, de volt olyan is h egy ora telt el es ciciztetnem kellett. Persze van mikor 2-2,5 orankent, de inkabb gyakrabban. Normalis ez? V novekedesi ugras lenne? Hizni szepen hizik. Fel eves korig nem nagyon akarom, de ha kell kezdjem el a hozzataplalast?
2014. jan. 10. 22:23
 1/5 anonim ***** válasza:

6 hónap körül van egy növekedési ugrás, de ugye lehet korábban is.

nekem a babcim 8 hós, de nálunk is van 1,5-2 órás eszegetés még mindig.

én nem foglalkozom azzal, miért van, mert mondjuk azért 2 éjszakán át van ilyen, aztán egy hétig nincs...

biztos megvan az oka, ne aggódj :)

adj neki enni cicit amikor kéri, ha két óránként kér, akkor ezért is jó sok tejed lesz.

(nekem még úgy 2 hónaposan csöpögtek a cicijeim, aztán beállt, és azóta se volt ilyen, de egyik héten a babám megint cicimaratonozott, aztán nem tudtam, mitől nedves a karom, azt hittem a baba nyála csöpög, de nem a cicim volt. csinált tejnövekedést egyik éjjel az állandó ébredésével, aztán visszatért a régi kerékvágásra, nálam meg túlkínálat lett) :)

ne aggódj :) ha már 5 hónapja szoptatsz, akkor bíznod kéne magadban :)

amúgy a kóstoltatást már kezdheted, de csak azért, mert jó móka. kiváltani egy-egy evést ráérsz 7-8-9-10 hónapos korában is, elég tökéletesen az anyatej neki a fejlődéséhez.

ha nem hízik a baba havi negyed kilót, vagy fogy, akkor van csak gond!

2014. jan. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Babamérleg segít,lehet csökken a tejed, vagy nem elég kalóriás.A súlyától függ hány ml kell neki. nekem sajnos kellett pótlás pedig napi 600-700ml is volt tejből.Alapból nagy súlyú volt,és sokat is evett.
2014. jan. 11. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 xStefix ***** válasza:

Egyetértek az elsővel, azt kivéve, hogy kezdd el a hozzátáplálást. Én nem javasolnám, mert bőven ráér még.

A kalóriákkal pedig biztosan nincs gond.


Nem nézelődik, mocorog mostanában sokat? Emiatt gyakori, hogy kevesebbet szopiznak egyszerre, ezért gyakrabban is kéreckednek mellre. De ez normális. ;)

2014. jan. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat! A sulyaval nincs gond, mert szepen gyarapszik. A gyerekorvos azt mondta h elkezdhetem a kostoltatast almaval es a tobbi gyumolcsel, de fozeleket csak 6 honapos kora utan adjak.
2014. jan. 14. 08:26
 5/5 xStefix ***** válasza:

De minek?

Amikor már nem csak anyatejet kap a baba, onnantól az már hozzátáplálás. A kóstoltatás nem előzi ezt meg, hanem annak az első szakasza.

2014. jan. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!