Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Honnan tudhatom, hogy elég...

Honnan tudhatom, hogy elég tápláló-e a tejem? Picim 3 hetes, egész nap nem alszik, csak nyöszörög, én arra tippelek, hogy nem elég tápláló a tejem, de van rá valami mód, hogy ezt kiderítsem?

Figyelt kérdés
2012. márc. 30. 12:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%

Ha kéri, tedd mellre. Még kicsi, mindenben a legfontosabb neki a szopizás. Táplálásban, érzelmileg.

Még mielőtt valaki letámadna, nem...sajnos én sem voltam egy ügyesen szoptató anyuka, sokat kínlódtam, fél évig szoptattam, 4 hótól pótoltam, de azt megtanultam, hogy az első hetekben áll be igazán a tejtermelés, így a legjobb, ha amikor csak kéri, megszoptatod. Ettől rendeződni fog a tejed mennyisége, és hidd el tápláló is a tejed, megvan benne, minden ami kellhet egy csöppségnek.

Ne méregesd a babád állandóan (ha ezt tennéd), hanem csak időnként, mondjuk hetente 1x, ha nagyon akarod. S ha akkor gyarapszik, minden rendben. S ha a pelusa teli van, akkor szintén minden oké.

Lányom 3 hónapos koráig alig aludt, ő hasfájós nyöszörgős baba volt, de a súlyfejlődése rendben volt. Utána már jobbakat aludt.

2012. márc. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
65%
A mi gyermekorvosunk azt mondta, ha megvan a heti 12-20 dkg hízás, és evés után 2-3 órát csendben elvan a baba, akkor minden rendben van. Csatlakozva az előttem szólóhoz, szerintem is tedd mellre a babát, ahányszor csak szeretné, és válassz egy napot, amikor megméred a súlyát. Egy hét múlva már látni fogod, elég e neki a tej. Minden jót!
2012. márc. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
66%

Nem nagyon van példa rá, h vkinek nem elég tápló a teje. Napi 5-6 teli pelus a mérce ilyen korban.

Ezenkívül a babák nem igazán ugyanolyanok, van olyan baba amelyik 4 órákat alszik, van amelyik 1-1 órácskát. Van amelyik éjjel is fent van, ...stb.

Az enyém pl. kb. 3 hónapos koráig du 6 és éjfél között "aktivizálta magát" és nem volt hajlandó aludni. sokminden okozhatja, de ált 3 hónapos korra szépen rendeződik a napirendjük és kilátásban van 3-4 órás alvás is :) Szoptasd igény szerint, amikor csak szeretné. A nyöszörgés egyébként lehet hasikafájás miatt is, bántják a szelek. Jól ki kell büfiztetni minden evés után, mert vannak olyan babák, akik pl. negyed órával evés után kezdenek el igazából böfizni. De kipróbálhatjátok pl. az Infacolt is. (egy szer,a mi hasgörcsök, puffadás ellen jó a babáknak)

2012. márc. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 xStefix ***** válasza:
Ha ilyenkor mindig mellre teszed, nem nyugszik meg?
2012. márc. 31. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Anikó1985 ***** válasza:
Az, hogy nyűgös a babád sok mindentől lehet. Például az én babám is 3 hetes és az időjárás nagyon megviselte, 2 napja alig alszik napközben. Egyébként azt olvastam, hogy túl gyakran nem jó a cicire tenni, mert sokszor eszik keveset így kevesebbet is alszik mert hamar kiürül a pocija. Az előttem írókhoz csatlakoznék, hogy biztosan tápláló a tejed nem az lehet a probléma. Ha már 3 hetes a babád akkor már biztosan a védőnő lemérte legalább egyszer, meg a kórházban is méregették, ebből is láthatod, hogy elegendő e a tejed. Ha sok inger éri a babát attól is lehet nyűgös. Én a suttogó titkait olvastam az első részt és sok minden tök jól le van benne írva, ajánlom neked is. Rengeteg kérdésemre adott választ!
2012. márc. 31. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 xStefix ***** válasza:

Ójaj, a Suttogó sajnos elég távol áll a valós szoptatási összefüggésektől... Én ilyen szempontból nem javasolnám neked.

Ha pl. a túl gyakori szopis választ is onnan vetted (nem rémlik hirtelen, hogy ez így benne van), kedves előző, már az se helyes, mert pont azért is kellhet gyakran szoptatni, mert az anyatej gyorsan emésztődik, tehát hamarabb megéhezik egy szopós baba, mint egy tápszeres. A kevés alvás pedig nagyon szubjektív, arról nem beszélve, hogy nagyon sokszor nem is abnormális jelenség (adott életszakaszokban) vagy éppen káros. Sőt, a szopizás nagyon sok babát éppen ellazít, megnyugtat, elaltat, még akkor is, ha nem tudta épp teleenni magát (lásd újszülöttek bealvása a mellen).

Szóval akár a Suttogóból jönnek ezek az infók, akár máshonnan, nem egészen van így.

De a többiben igazad van, valóban a frontok, túl sok inger stb. is zavarhatja a picit.


És mondjuk növekedési ugrásról is szó lehet a Kérdezőnél, mert 3 hetesen is éppen van egy, amikor megint gyakrabban érdemes szoptatni, ha ez a forrása a dolgoknak.

2012. márc. 31. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Anikó1985 ***** válasza:
Kedves előző! Valóban igazad van abban, hogy az anya tej hamar emésztődik, de én az óránkénti szoptatásra gondoltam. Azt olvastam és nem a Suttogóból, hogy az anyatej 3 óra alatt ürül ki kb. a piciből. És a Suttogó is írja a növekedési szakaszt amit valóban 3-4 hetes korra írnak, hogy ekkor ténylegesen többször lehet és kell etetni a picit igénye szerint. Szerintem jó könyv, de természetesen nem kell mindent a leírtaknak elhinni, ez minden könyvre, szaklapra igaz, mert a babák és mi is különbözőek vagyunk, vagyis senkit nem lehet egy kaptafára venni :)
2012. márc. 31. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy tápláló a tejed, még az "éhező" nőknek is az, ezt állítja a szakirodalom. Mérce erre a hízás illetve a napi teli pelusok száma. ( És csak halkan megjegyzem: első babámat tapasztalatlan anyaként a Suttogó elvei alapján próbáltam szoptatni. Két hónap után tápszeres lett a fiam. "Sajnos" csak az igény szerinti szoptatás a hosszútávú megoldás, akkor is, ha ez óránként többszöri mellretételt és kevéske alvást jelent. A lányomat már így szoptattam másfél évig, és soha nem volt semmi problémánk, tejem is volt mindig elég. Néha besokalltam az állandó szoptatástól, de a gyerek mindent megér.)
2012. márc. 31. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
nah,most értem el ideág,hogy elolvassam a válaszaitokat,amit ezúton is köszönök.A suttogó titkait most olvasom,már ahogy az időm engedi....Nagyon sokat teszem cicire a picit,de ha 1 órát cicin van folyamatosan,és folyamatosan szivja a cicit,és utána még mindig semmi alvás,akkor mit tanácsoltok?Valamelyik délután 4 órakor már nem birtam mit csinálni,és kapott egy fél adag tápot,utána 4 órát aludt folyamatosan.Bánt lelkileg nagyon a dolog,de kezdem fölöslegesnek érezni,hogy kinozzam a picit is,meg saját magamat is.Nem gondolom,hogy ettől rossz anya vagyok.
2012. ápr. 2. 15:16
 10/11 xStefix ***** válasza:

És miért baj, ha az egyórás szopi után nem alszik? Mert az érthető, ha sír és biztosan azért, mert még éhes... de ha csak az a gond, hogy nem alszik..? (De lehet, hogy én értettem rosszul.)

A tápszer után azért IS alhat (többet, hosszabbat), mert az jobban eltelíti a pocakját, mint az anyatej. De ettől még nem jó, sőt, ez nem annyira előnyös tulajdonság.

2012. ápr. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!