Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Pontosan hogyan kell a tejelvá...

Pontosan hogyan kell a tejelválasztást serkentő homeos bogyókat szedni?

Figyelt kérdés
Program császár lesz, rossz helyen tapadó lepény miatt, tehát 4-5nap lesz tejcsim csak. Az első babámat 13hóig szoptattam, de 4hósan már tápszer is kellett neki...
2009. dec. 1. 16:49
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem is programozott császárral született a kisfiam, de harmadik napon már rendesen szoptattam a picit. Nem törvényszerű, hogy később indul meg a tejcsi. A homeos bogyókat (urtica utens, ricinus communis 5 ch is erre van) 5 szemet kell nyelv alatt elszopogatni, és előtte utána kb. 20 percig ne igyál mentolosat, kávét, teát, és hanyagold a fogmosást. Én 20 percig semmit nem ittam előtte, utána. Naponta 2-szer, reggel és este ettem.
2009. dec. 2. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Tejserkentés homeopátiváal


Urtica Urens CH5 vagy D6 naponta 2-szer 5 golyó.


Ricinus Communis CH5 vagy D6 naponta 2-szer 5 golyó



Lac Caninum CH9 naponta 2-szer 5 golyó

Alfalfa D6 szoptatás előtt 15 perccel (szinte azonnali tejcsorgást okoz)



Érdemes a szereket egyesével próbálni 3 napon át 3-4-szer 5 golyóval, ha hatástalan akkor váltani a következő szerre. A fenit adagolás a fenntartó kezelésre vonatkozik. 3 hetente érdemes egy hét szünetet tartani és egy másik hatásos szerrel próbálkozni. Egy napon belül is lehet váltakozva szedni a szereket.



k*ra szerű alkalmazása a fenti szereknek:



Urtica Urens vagy Ricinus Communis – 5 napos k*ra

1-2. nap: 3-szor 5 golyó

3-4. nap: 2-szer 5 golyó

5. nap: 1-szer 5 golyó


5 hetes k*ra

1. hét: napi 1-szer 5 golyó Aconit (szorongás-, feszültségoldó)

2. hét: napi 2-szer 5 golyó Urtica Urens CH5 vagy D6 (eredetileg D12-t javasolnak, de mivel tejserkentésre csak alacsony pontenciában adható szer, így javítottam)

3. hét: napi 2-szer 5 golyó Alfalfa D6 vagy 2-szer 3 golyó D12


4. hét: napi 2-szer 5 golyó Urtica Urens CH5 vagy D6


5. hét: napi 2-szer 5 golyó Alfalfa D6 vagy 2-szer 3 golyó D12

2009. dec. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!