Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha két ciciből etetek, mert...

Ha két ciciből etetek, mert csak úgy elég neki, akkor 3 óra múlva megint lesz bennük elegendő mennyiség?

Figyelt kérdés
Egy ciciből sajnos nem lakik jól, ez most kiderült. Kell neki mind a kettő. Atól félek, hogy így nem lesz elég tejem a következő etetésnél. Vagy addigra termelődik mindkét ciciben annyi, amennyi kell. 1 hetes, ált. 3 óránként eszik 80-90 milit. Nagy baba, ezért igényli a nagyobb mennyiséget is.
2009. dec. 4. 13:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Próbáld 4 óránként etetni. Akkor ugyan valószínű kiszopja mindkettőt, de 3 óra kevés a tejtermelésre.
2009. dec. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ne aggódj , lesz elég tejed mert folyamatosan termelődik.
2009. dec. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen, majdnem 9 hónapja szoptatok.
2009. dec. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem az elején volt elég tejem, sőt még sok is, kiscicákat is felnevetem rajta. De most már nekem is elapadóban van. 4 hós a picim és van, hogy nem lakik jól már 2 ciciből, ő is 3 óránként kéri, de sokszor a köv. etetésre már nem elég a tejem. :S Nem szeretném még hozzátáplálni annak ellenére, hogy a gyerekorvos és a védőnő ezt javasolta. Inkább próbálom eltolni a szoptatást, hogy 4 óránként szopjon és így több ideje van termelődni, mellette sokat fejek, legtöbbször nem jön belőle, de a lényeg, hogy inger éri és ez is serkenti. Iszom a Laktoherb teát, minden nap 2 csészével, kb másfél hete kezdtem el inni és azóta mintha több lenne a tejem. :) Próbáld meg te is, hátha segít neked is.

2009. dec. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Most etettem és sikerült jóllakatnom végre. :) Szerintem ezzel kihúz 4 órát és akkor megint így etetem. Addigra kiderül, hogy termelődött-e annyi. De már érzem megint, hogy kezd szép lassan feszíteni. :)
2009. dec. 4. 14:31
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Kisfiamnak 3 hónapos korában nem volt elég egy cici, mindkettőből kellett szoptatnom. Nagyon féltem ,hogy el fog apadni. Szerencsére nem apadt el a tejem, a következő etetésre mindig volt annyi, hogy simán jóllakott kettőből. Soha nem kellett neki pótlást adnom. 6 hónapig csak anyatejes volt, most 14 hónaposan is naponta 2x szopik még.

2009. dec. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megnyugtatnak a válaszaitok. Már sokkal nyugodtabb vagyok és így állunk neki a szoptatásnak is. :)
2009. dec. 4. 15:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!