Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Második babánál hamarabb...

Második babánál hamarabb indul be a tej és kevésbé fájdalmas a szoptatás?

Figyelt kérdés
Szülésznőm szerint igen.

2014. jan. 27. 15:16
 1/8 anonim ***** válasza:

1.nem feltétlenül

2. igen, sokkal kevésbé fájdalmas

2014. jan. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem hamarabb indult be, de talán ehhez az is segített, hogy már rutinosabban raktam oda. Fejni ugyan úgy fájt.
2014. jan. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Bocs, nekem négy - idöközben nagy - gyerekem van, de nem értem, MI FÁJ a szoptatásnál? Mert nekem egyetlen egynél sem fájt semmi...
2014. jan. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát nekem bizony több hétig igen fájdalmas volt minden egyes mellretételnél az első 2-3 perc. Szerencsés vagy hogy neked nem volt gond ezzel, én sok helyről hallottam, hogy másnak is fájdogál.
2014. jan. 27. 15:31
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy hamarabb. Nekem hamarabb indult be.

Sajnos, nekem nagyon fajdalmas volt a masodik babanal is az az elso par perc, sirtam is, de csak egy hetig kb., utana mar minden ment siman. Az elso gyerekemet 20 honapig szoptattam, utana lettem megint terhes, tehat, nem telt el sok ido a szoptatas befejezese utan, megis fajt az eleje, kicsit sebes is volt. Biztos, hogy helyesen tettem ra a mellemre, szerintem, csak erzekeny lehet a borom.

2014. jan. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

4 gyerekem van. Elsőnél gyorsan beindult semmi nem fájt. Második ikrek. beindulni ugyanúgy indult, s bizony hónapokig fájt, ugye két baba szopott. Sőt 4-szer gyulladt be, 40fokos lázzal. Hát nem volt könnyű. 4. baba rémálom!!!

Beindulni beindult, de rosszul szopott, kb. fél évig minden szoptatásnál sírtam, mert a végén már olyan sebes volt a mellem, hogy a védőnő azt mondta le fog szakadni a mellbimbóm! A fiam meg kizárólag szopni volt hajlandó!

2014. jan. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 xStefix ***** válasza:

Nem tudom, hogy hormonálisan gyorsabban történnek-e a dolgok, de az biztosan befolyásolja ezt a részt, ha egyébként még a nagytesó is szopizik, mert akkor azonnal lehet elég tej. De ha nincs tandemszopi, talán akkor is gyorsabban megy a dolog, hiszen a testünk "emlékszik" a tejtermelésre. - De a legfontosabb ilyenkor is az, hogy minél hamarabb és minél ügyesebben szopizzon a baba, mert ez meggyorsítja a belövellést.


A fájdalom más tészta, szerintem ez leginkább az aktuális baba technikájától függ. Mivel te már rutinos szoptató vagy, a mellretétel módja megvan, ez előny. De hogy a babád mennyire lesz ügyes ill. türelmes, az majd kiderül. Illetve akkor készülhetsz most is fájdalomra, ha alapból érzékenyebb a bőröd, bimbód, ez ugye nem sokat változik idővel sem.


Én pl. 40 hónapot szoptattam elsőre, 1 év kihagyás volt, de a fiam olyan erősen szívott, hogy bizony így is fájdogált az eleje. Aztán meg már azért volt kellemetlen néha, mert az erős tejleadás miatt rossz technikát gyakorolt be; emiatt a mai napig kicsit vadul szopizik, pedig 20 hónapos.... szóval ezt gyereke válogatja.

2014. jan. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. jan. 27. 19:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!