Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Fájdalmas szoptatás mennyire...

Fájdalmas szoptatás mennyire normális? Megoldás?

Figyelt kérdés

Amit mi tervezünk: 3 hós korától fejve kapja a tejet, onnantól úgyis kezdjük a hozzátáplálást.

Kérdésem: annak lenne értelme, ha nem etetésenként (5x naponta) hanem 2 óránként fejnék? Így meddig lehetne szinten tartani a mennyiséget?

A különböző időben lefejt tejet lehet keverni?


2011. dec. 19. 18:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Nem értem miért fejve akarod adni neki a tejet. A szoptatás csak addig fáj amíg meg nem edződik a melled.

De egyébként ha sűrűbben fejsz akkor nyilván több termelődik majd. De én sose tudtam annyit fejni mint amennyit a babám ki tudott szopizni.

2011. dec. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Most mennyi idős? Miért nem akarod szoptatni?
2011. dec. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
nem, nem akarok csak fáj. Szoptatási tanácsadó nem tudott segíteni. 2,5 hónapos. Ha ez idő alatt nem edződött meg, akkor gondolom ezután se fog.
2011. dec. 19. 19:18
 4/17 anonim ***** válasza:
48%

Soha nem tudtam a felét se lefejni mint amennyit a baba kiszopott. Valami oka van ha fáj, az okot kell megszüntetni, és akkor nem fog fájni.

Figyelj rá oda, hogy elég nagy részt bekapjon a baba a melledből, ha nem a bimbó végét szopogatja, akkor nem fájhat.

De 3 hónaposan hozzátáplálni??? Oo 6 hónapot akartál írni biztosan.

2011. dec. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is volt hasonló gondom. A mellbimbóddal minden rendben van? Nem kicsi?

2011. dec. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Voltam szoptatási tanácsadónál, nem tudott segíteni. Ahogy a védőnő és a gyerekorvos sem.

Nem, nem 6 hónapot akartam írni. Kezdetektől úgy terveztük, hogy 3-4 hónaposan kezdjük a hozzátáplálást.

2011. dec. 19. 20:12
 7/17 anonim ***** válasza:
58%
Az én mellem sem edződött meg a szoptatás gondolatától is rosszul voltam. én vettem bimbóvédőt azzal szoptattam. szerencsére a baba is elfogadta és ügyesen szopizott vele. nekem ez vált be.
2011. dec. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Alinaaa ***** válasza:

Nekem a 3.hónaptól lett jó, addig...

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szopta..


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szopta..


Na, nem volt semmi, de most minden szép és jó.

Én idegileg nem bírtam a fejést. Nem jött ki annyi amennyi kell, és az idő amit igénybe vesz....szörnyű volt.

Amúgy én kevertem a tejet, mindig hozzáöntöttem a frisset.Mivel egyszerre nem jött ki annyi.

2011. dec. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Kezdetektől bimbóvédő van, mert befelé forduló a bimbóm ráadásul :-(

Nem csak a bimbó fáj, hanem az egész mellem :-(

2011. dec. 19. 20:38
 10/17 anonim ***** válasza:
Nekem is ez volt. Előszőr a bimbó fájt rettentően, sebes lett, vérzett. Mire begyógyult az egész mellem fájt. Nekem is eltartott biztos2-3 hónapig mire azt mondtam hogy már nem fáj a szoptatás de megérte. 19 hónapig szopizott.
2011. dec. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!