Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lehetséges, hogy fél év...

Lehetséges, hogy fél év elteltével is jön pár csepp tej a mellemből?

Figyelt kérdés
Fél éve, hogy már nem szoptatok, és észre vettem, hogy még jön pár csepp a mellemből. Ez most mi?
2014. jan. 29. 19:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez nekem is így volt. :) Pedig én 27 hónapig szoptattam, szóval rendesen kiürülhetett. Nem hinném, hogy probléma, a dokim nem mondott rá semmit, azóta újra szültem és újra szoptatok. Viszont most másodjára sokkal hamarabb lett tejem. :) Ha mész mostanában nődokihoz, említsd meg neki azért, de ha csak néhány csepp, akkor szerintem az idővel el fog múlni. Arra figyelj, hogy nehogy beinduljon és esetleg begyulladjon.
2014. jan. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, egy évig még normális, ha nyomásra jön egy-egy csepp (de ne nyomogasd gyakran, mert az inger fenntartja a tejtermelést).

Ha csak úgy magától megindul néha és pl. kistesót szeretnétek, akkor érdemes azért prolaktin szintet nézetni.

2014. jan. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Én is 21 hónapos koráig szoptattam, csak furcsa, hogy eltelt fél év és jön pár csepp... De akkor így nem aggódom és köszönöm a hozzászólásodat :)
2014. jan. 29. 19:35
 4/4 anonim ***** válasza:
nekem egy év után is volt pár csepp, pedig csak 7 hónapig szoptattam. Kértem ra gyógyszert mivel nálam pecsetelo verzest is okozott a magasabb prolaktin. Ha valaki babát tervez akkor ez okozhat kisebb-nagyobb fennakadásokat.
2014. jan. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!