Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Elválasztás-meddig fog tartani...

Elválasztás-meddig fog tartani a sírás?

Figyelt kérdés

Anyukák akik drasztikusan választottátok el a babátokat, meddig tartott a sírás éjszaka? Hogy kell ezt elképzelni, egész éjjel sírni fog a baba, vagy egy órán keresztül? Felvettétek,megölelgettétek mikor sírt és nem adtatok neki cicit? Az alvás ami éjjel a sírás miatt nem volt, átkerült nappalra?


Bocsánat a sok buta kérdésért :( Egy éves a babám, nappal már nem kéri a szopit, éjjel viszont óránként felkel hogy szopizzon, nem bírja már az idegrendszerem, 7 hónapja megy ez,úgy érzem bármi jobb lenne. Ő is nagyon fáradt már, napközben is csak üldögél él nézegeti a játékait, nem nagyon mozog pedig most tanult meg járni. Azt hiszem az lenne a helyes, ha elválasztanám :(


2014. febr. 1. 14:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Egyik lányommal voltunk így, ő is egy évesen éjjelente 1-2 óránként szopott, mondjuk nappal is vagy nyolcszor. Tök fáradt volt már mindenki, ráadásul a tesóit is felverte mindig. Húztam olyan másfél éves koráig, aztán azt csináltuk, hogy az éjszakai első sírásra apa ment be, vigasztalta, esetleg kapott vizet. Másodikra már én, megszoptattam. Amikor ez már működött sírás nélkül, csak harmadik felsírásra mentem be, aztán elhatároztuk, hogy hajlal háromig nem megyek, csak apa, aztán négyig, stb., így kihúztuk reggelig. Pár hét alatt lezajlott, nem mondom, hogy jó alvó lett (már majdnem három éves), még most is ébred ált. egyszer, szóval valószínűleg nem fog csoda történni veletek sem, ha ilyen típusú a gyerek, de egy próbát megér. Mondjuk én adtam neki cumit, amikor elválasztottam, és arról csak most szokott le, szóval az egy újabb menet. De rajtunk segített az éjszakai elválasztás, utána hamarosan elhagyta a nappali szopikat is, habár azt mindig adtam, amikor kérte.

Mindez különösebb sírások nélkül kivitelezhető volt, de kellett apa aktív közreműködése :)

Sok sikert nektek is.

... esetleg nem fogzik pont most? Attól lehet éjjel is kiváltképp nyűgös, és nappal is kedvetlen.

2014. febr. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

ez az én válaszom egy korábbi hasonló kérdésre:

"teljesen megértelek, az én lányom egy óránként kelt éjszaka, és már nem bírtam, és én is az éjszakai cicimegvonás mellett döntöttem két hónapja, DE én nem javasolnám a drasztikus, totális elválasztást, nagy trauma ez nekik, a legtöbb szakkönyv ellenzi. Okosak a babák, meg tudja tanulni, hogy oké, nappal van, de éjszaka már nincs. Mi így csináltuk (kicsit elnyújtottan, nem egyik napról a másikra lett eredmény, de meggyőződésem, hogy a kis lelkének így a jobb):

Este elaltattam cicin, ahogy addig, mikor éjjel kelt, visszaaltattam cicin, és ott maradtam mellette (franciaágyon), és a következő ébredéskor kezdtem azt, hogy nem adtam neki. Nagyon sírt, én ott maradtam, simiztem, kb 1 óra volt mire elaludt (nem sírt végig). Így ment egy hétig, vagy kettőig, utána nem hagytam, hogy az esti cicizéskor elaludjon, hanem letettem ébren. Nagy nehezen, de elaludt. Nagyon hamar megértette, hogy éjjel nincs cici, pár nap után nem is kérte, csak nehezen aludt el nélküle, de fokozatosan egyre könnyebb. Most ott tartunk, hogy csak este van egy kis cici, nappal már egyáltalán nem kéri, és az apjával is simán elalszik. Szóval hajrá, de szerintem inkább fokozatosan.."


azóta fél év telt el, időközben teherbe estem a kistesóval, és teljesen elválasztotta magát.

2014. febr. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Apuka nincsen sajnos, és semmilyen más segítségem sem, tehát az szóba sem jöhet hogy más menjen be hozzá.

Biztos fogzik is, de az az igazság hogy annyira régóta megy ez már, nem akarom ráfogni a fogzásra. Nem amiatt ilyen napközben, mert nincs fájdalma, egyszerűen totál kimerült ő is, látszik rajta. De mégis nagyon ragaszkodik hozzá.

2014. febr. 1. 15:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!