Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 2 évesen elválasztás sírás,...

2 évesen elválasztás sírás, megrázkódtatás nélkül lehetséges?

Figyelt kérdés
Csak elalváskor és ébredéskor szopizik a gyermekem,de ahhoz nagyon ragaszkodik. Hogyan tudnánk ezt elhagyni?
2012. máj. 31. 22:26
 1/10 anonim ***** válasza:
58%
Nálunk magától kezdi elhagyni. (Ma este már lefordult a cicimről és csak átölelt, úgy aludt el) Szerintem ne erőltesd a dolgot, amint megérik rá, el fogja hagyni. 21hós anyukája
2012. máj. 31. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
sürgős elválasztani? Be kéne iktatni valami rituálét a szopi helyett, pl tejivás, vagy felvenni a válladra.
2012. máj. 31. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
72%

Kislányom 2,5 éves koráig szopott, a végén nagyon ki voltam már készülve, de azt hittem, hogy nem fogom tudni elválasztani és még a diplomaosztóján is ciciztetnem kell majd. :)

Aztán egy nap nem bírtam tovább, folyton sírtam már, és közöltem szöszkémmel, hogy nincs több cici, mert anya elfáradt. Nem hiszed el, de megértette. Többet nem kérte. Nálunk ennyi volt az elválasztás.

2012. jún. 1. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
2 évesen meg lehet már vele beszélni, hogy csak icipici szopi lehet mert Anyának fáradt a cicije, vagy hasonló okkal rövidítheted a szoptatásokat, ami mellett bevezethesz más rituálét, ahogy előttem is írták. És szép fokozatosan elhagyjátok a szopit, ami közben lehet, hogy ő maga nem fogja kérni.
2012. jún. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én megkérdeztem tőle, hogy melyiket választja, mesét vagy cicit? Azt mondta, hogy a mesét. Mondjuk akkor már láttam rajta, hogy annyira nem ragaszkodik a cicihez.
2012. jún. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Az én fiammal is mindent meg lehet már beszélni,kivéve a cici-témát... Ahhoz nagyon makacsul ragaszkodik sajnos.

Éjjel többször is felkel,nekem nemsokára vissza kell mennem dolgozni,sajnos nem tudom kivárni,hogy magától hagyja abba a szopizást.

Nappal is csak cicivel hajlandó elaludni,ha nem vagyok elérhető,kikészül,sír :(

Bármilyen rituáléval próbálkozunk,utána kéri a cicit is (követeli,ha fáradt).

2012. jún. 13. 12:55
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam csak és kizárólag cicivel aludt el 2 éves koráig. Mivel ment bölcsibe, ott mondták, hogy a babámnak lesz nagyobb törés, hogy se anya, se cici, így volt kb. 1 hónapom, hogy leszoktassam legalább a déli elalvás előtti cicizésről. Az kőkemény volt, napokig ordítás, sírás, alig tudtam megnyugtatni. Mentem vele babakocsival, ölben, éneklés, mese, szinte mident kipróbáltam. Bölcsi előtt 2 héttel sikerült leszoktatni. Ehhez képest az esti elalvás előtt már jóval könnyebb volt. Persze folyamatosan mondogattam neki, hogy anya cicije már fáj, ő már nagyfiú, aki bölcsibe fog menni. A tejcsi is kiürült. Mikor elkezdett szopcsizni, egy idő után (folyamatosan rövidítve az időt) elkezdtem sziszegni, hogy jajj, de fáj anyának... Akkor a kisfiam megsimogatta a cicim, adott rá puszit és odabújt hozzám. Persze ha nagyon kérte, akkor megkapta. Mikor már este elaludt ügyesen, akkor az éjszakait kezdtük ugyanígy, mivel ő éjjel kb. 2-3 alkalommal kelt és akkor is cicit kapott. Kb. 2-3 hónap alatt értem el, hogy teljesen leszokjon. Ha utána is eszébe jutott, vagy öltöztem és meglátta, már magától mondta, hogy fáj a cici? És jött, megsimizte, megpuszilta, hogy ne fájjon. :) Édes volt... De a kezdeti leszoktatás az brutális volt! :(
2012. jún. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Eltelt pár hónap a kérdés kiírása óta...

De még mindig kínlódunk. Az éjszakai szopit 1 hete nem engedem, gyakran elmondom a fiamnak,hogy majd akkor lesz tej a ciciben,ha felkel a napocska. Cici helyett ölelgetem, megkínálom vízzel, időnként elfogadja, de gyakran kikészül sír :( Ha kiakad, 1-2 órát virrasztunk,mire sikerül visszaaludnia. Egyenlőre kitartok,de nem tudom,meddig bírom még. Apával,mással nem hajlandó aludni. Van egy alvós állatkája,de ahhoz sem kötődik.

Van még esetleg valami jó ötletetek?

2012. aug. 8. 16:40
 9/10 anonim ***** válasza:

Na most kapok olyan lepontozást minta az állat,de ez-az oldal már csak ilyen.

A segítségem részedre a következő:(A sógornőmnél ez vált be)

Ő úgy szintén meg mondta hogy,anya cicije fáj meg hogy elfáradt...és megmondta hogy megromlott a tej benne és bekente citrommal,de más utált vagy fintorgós gyümölccsel is lehet!Ezt játszotta kb: 2 hétig minden alkalommal.És abba hagyta!

Na és itt jön a lepontozás: Árulja már el valaki,mi jó abban hogy 2 éves korig szoptatva van egy gyerek?(Mint a gyermek részéről ill.anya részről érdekel)


Nekem is van 2 gyerekem ,de leválasztottam őket 1 évesen, nem akarok senkit oktatni meg mindenki úgy csinálja ahogy akarja.De speciel én az éjszakai szopiról leszoktattam ,csak vizet adtam.Mert nem az utolsó szoptatásból kell kiindulni,ha nem az egész nap felvett tápanyag mennyiségből.Nem én találtam ki,doki mondta.Aztán követte az esti szopi,igen az esti mindenki ezt hagyja a legvégére ,pedig elvileg ezzel kell kezdeni. Én lefejtem a tejemet és csináltam neki belőle tejes grízt,ergó éjjel már nem azért kell mert éhes!És így tovább,ezt nekem egy gyerekorvos mesélte,már idősebb hölgy.

Ha időben el van választva egy gyerek,önállóbb lesz,és nekünk anyukáknak is jobb lesz .A tej ennyi idős korban már csak szomj oltó,nem tölt be már védekező funkciót sőt ilyenkor már a legtöbb tipegő csak konfort szopizik a lelki kötődés nagyobb és erre szoktam azt mondani hogy nem is olyan rossz dolog a cumi.

2012. aug. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Az utolsó választ is köszönöm.

Én is válaszolnék Neked. A WHO a gyermek 2 éves koráig ajánlja a szoptatást, nem véletlenül. Az anyatejnek bizonyítottan nyugtató, fájdalomcsillapító hatása van, és rengeteg immunanyagot tartalmaz, nemcsak a szoptatás elején! Nyilván nem éhség miatt szopizik egy 2 éves gyerek, de a lelki szükségletei is számítanak. Ha nem hagyja el 1 évesen a cicit, akkor igénye van még rá. Az odabújás, testi kontaktus igenis fontos igény.

Az én gyermekem is önálló, kezdeményező, barátságos mindenkivel és nagyon kiegyensúlyozott, ritkán sír, de akkor is megnyugtatható hamar. 1 éves kora óta csak alváshoz használjuk a cicit. Ő elég rossz alvó, mindig keveset aludt, nem tud egyedül elaludni. Nekem nagyon nagy segítség volt, hogy délben nem kell órákig altatni, 5-10 perc alatt elalszik szopi közben, és ha fáradtan, korán felébredt, könnyen vissza tudtam altatni. Ha beteg, lázas, jön a foga, azonnal megnyugszik a cicin, ez nem mellékes!!!

Végül nekem is jó érzés vele összebújni, és álomba segíteni, aztán hallhatni,ahogy szuszog... :)

2012. aug. 10. 12:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!