Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Fagyasztott anyatej felhasznál...

Fagyasztott anyatej felhasználása?

Figyelt kérdés

Rengeteg tejem van lefagyasztva. Lassan elkezdeném adni a

kisfiamnak. Azt szeretném tudni, hogy felhasználható

önmagában is, cumisüvegből ? Vagy ez már csak a főzelékek

sűrítésére jók? Köszönöm a segítséget!


2014. febr. 2. 01:29
 1/8 anonim ***** válasza:

2 hónapig lehet fehasználni adttól öledbe hogy lefagyasztottad

Nem biztos hogy megissza, van egy íze, szaga a felengedett tejnek.

Még én is éreztem. A főzeléket csak elrontotta, simán meg meg sem itta.

Felforralni nem szabad, csak szobahőmérsékleten ki olvasztani, majd meleg vízbe állítva melegíteni.

10 liter tejet öntötted ki.

2014. febr. 2. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én tovább is felhasználtam, nem csak 2 hónapig.

Kissé fura szaga lesz a fagyasztás miatt (én büdösnek mondanám), de ettől még jó.

Én tápszerrel keverve adtam oda a lányomnak.

2014. febr. 2. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az én gyerekeim nem itták meg a fagyasztott anyatejet, és a vele készült főzeléket sem voltak hajlandóak megenni. Kiöntöttem az összes tejet mind a kettejüknél.

A 3. babám is hasonló elveket vall, de most nem burogatom ki a tejet, hanem belerakom a fürdővizébe.

2014. febr. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
3-6 hónapig lehet fagyasztani, mindenki mást mond. Én 6 hónapig tartottam fagyóba, ha kellett. Én adtam cumisüvegből is, illetve adták amikor nem voltam itthon. De főleg főzelékbe használtam fel.
2014. febr. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az én babám 6 hónapja fagyasztott anyatejet iszik, mindig gond nélkül elfogadta magában, cumisüvegből.
2014. febr. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Este átrakok egy adagot a hűtőbe a fagyasztóból, és azt adagolom a frissen lefejthez egész nap, hogy ne legyen olyan rossz íze (szaga még így is van, pedig tutira nem romlott). Szerencsére elfogadja.
2014. febr. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha rosszul volt tárolva a tej akkor tényleg büdi de ha steril cumisüvegbe vagy zacsiba rakod akkor jó még 6 hónapig de vigyázni kell milyen a fagysztó.

[link]

2014. febr. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem azért büdös, mert rosszul volt tárolva. Van egy tipikus szaga és íze a lefagyasztott tejnek.
2014. febr. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!