Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Átlátszó, vízszerű folyadék...

Átlátszó, vízszerű folyadék folyik a mellemből? Mi lehet ez? Egy hete szültem.

Figyelt kérdés
Sajnos nagyon kevés tejem volt eddig. Éppen csak pár csepp, de mindig próbáltam szopiztatni a babám. Idáig normális színű tejem volt. Most elkezdett a mellemből ez a teljesen átlátszó vízszerű folyadék folyni. Mi lehet ez? Mit jelenthet? Nagyon meg vagyok ijedve... :(

2014. febr. 5. 14:30
 1/8 anonim ***** válasza:
tejnek elsö része vizszerü középső és hátsó tej meg sárgább szoptasd szoptasd
2014. febr. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Anyatej. Az előtej is ilyen, és - ahogy az első írta - a "rendes" anyatej első része is, hogy a baba szomját oltsa.
2014. febr. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Akkor ez jelentheti azt, hogy ezentúl több tejem lesz?
2014. febr. 5. 14:50
 4/8 anonim ***** válasza:
Remélhetőleg. Próbáld minél gyakrabban megkínálni. (Mindig, amikor kéri).
2014. febr. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Minden nap legalább 5-6-szor teszem cicire, de eddig még mérhető eredménye nem volt. :( Nem adom fel, csak reménykedni kezdtem egy kicsit. Előbb szopizott, de sajna nem lakott jól vele.
2014. febr. 5. 16:07
 6/8 anonim ***** válasza:
esetleg próbálj fejni kézzel vagy géppel.
2014. febr. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
ujszülöttet napi 10-12* is mellre teheted. pici a gyomra, keveset tud enni
2014. febr. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 xStefix ***** válasza:
100%

Az 5-6 alkalom nagyon kevés egy újszülöttnek!!! Min. 2 óránként kínáld meg, legalább 20 percig szopizzon egy mellen.

Ha nagyon sárga és ezért aluszékony (ezt az orvos el tudja dönteni), akkor meg pláne sokszor kellene szoptatni, hogy ürüljön a bilirubin. Ha sokat alszik emiatt, akkor kelteni is szükséges lehet, illetve a lefejt anyatejjel pótolni, hogy hamar megerősödjön.


Ezen kívül pedig lehetőleg ne adj neki pótlást, főleg ne üvegből (hanem fecskendővel, kiskanállal vagy kispohárral), és játszócumit se. Csakis te legyél neki és annyit szoptasd, amennyi csak belefér. Nincs óra, nincs limit, akkor is, ha plötyinek tűnik a melled (mindig van benne valamennyi tej).


De ha nagyon bizonytalan vagy, hívj fel bátran egy szopis tanácsadót, mert most kell nagyon ráfeküdni a dologra, hogy jól induljon be...

2014. febr. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!