Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit csináljak? Mivel segítsem...

Babóca0129 kérdése:

Mit csináljak? Mivel segítsem a tejelválasztást, hogy gyorsabb legyen?

Figyelt kérdés
Kétségbe vagyok esve, nincs elég tejem, hogy a babámnak elegenő legyen. Iszom a lacto herb teát azóta, hogy haza jöttünk a kórházból a 4. napon. A kórházban a 3 napon kellett adni kiegészíntő táplálást és azóta is így megy a tea ellenére.

2014. febr. 8. 22:10
 1/10 anonim ***** válasza:
Tedd mellre a babát amilyen gyakran csak tudod, nyugodtan költözzetek be az ágyba, mindent tojjál le! A baba tud segíteni, remélhetőleg be fog állni, csak ne görcsölj rá mert az nem tesz jót! Nyugi! Melegvizes zuhany, borogatás is jó lehet.
2014. febr. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Itt olvasgass:


[link]

2014. febr. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nekem az első hónapban kellett pótlást adnom, utánna állt be a tej, s most 8 hónapos, és mèg szopik, s azóta nem kapott tápot.

Egyel sokat!

A tea nem sokat segít, nem a tea a lényeg, hanem y folyadék.

Napi 3 litert igyál!

Tegyél ki az asztalra 2 üveg vizet, s azt meg kell innom egy nap!

Minden szoptatás előtt 1 pohár víz.

Egyel sok kenyeret, tésztát, húst, sütit.

Kell a kalória, hogy legyen tej!

2014. febr. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
rengeteg folyadék. a tea nálam semmit sem ért, csak a babám lett tőle még hasfájósabb. nálam az alkoholmentes sör vált be. a védőnő azt mondta, zéró mellékhatás, nyugodtan ihatom nyakló nélkül :). napi 3 dobozzal ittam kb, mondjuk 38 fokos hőségben, így tél közepén talán nem csúszott volna olyan könnyen
2014. febr. 8. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Egyèl,és igyàl az a lènyeg! A tea is hatott nekem.

Èn is csak 2 hônapot tudtam szoptatni,mert sajnos gyôgyszert kellett szednem,ès elment tõle a tejem.Mond meg a dokinak,mert ha nem tud jôl lakni a baba,az nek jó.Neked sen,ès neki sem.Ha nincs elèg tejed,folyton cicin lesz,ott pedig elalszik a fàradtsàgtôl,mert nem tud aludni amièrt èhes.Így te sem leszel toppon.Ha tènyleg nem lesz tejed,akkor szôlj a dokinak ès ir fel neki valô tàpszert.Tudom,mert àtestem rajta sajnos .Mindenki a szoptatàst magyaràzza,mintha nem lenne igazi anya az aki nem tud szoptatni.Elhiszem,hogy a babànak jó az anyatej,de nem mindenàron.Sok olyan cikket olvastam amikor nem volt elèg tejem,amitõl elèg rosszul èreztem magam.Most 13hôs a pici,ès minden rendben vele.Tele van energiàval,ès nem volt mèg beteg.Utôlag visszagondolva nem kellett volna annyit nyüstölni magam lelkileg ès tetileg a szoptatàs miatt.

Persze lehet nàlad nem így van.

Mindenesetre,egyèl ès igyàl rengeteget!Ès nyugi!

2014. febr. 8. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Van egy homeopátiás szer, a neve nem jut eszembe, de gyógyszertárban biztos tudják. Az biztos hogy 5-ös CH.

Nekem az is sokat segített, és a More milk kapszula is.

2014. febr. 8. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én nem gondolom, h a tápszer az valami ördögi dolog. Amig viszont van remény addig próbálkozni kell szerintem. A sok folyadék fontos de nem attól lesz a tej, az csak a te szervezetednek kell. A baba tud segíteni növelni a tejmennyiséget azzal, ha sokat szopik.

Nem véletlen, hogy azoknak is be lehet indítani a tejtermelését akik nem is szültek. Sok türelem és nyugi kell.

2014. febr. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Kosznom a valaszokat remelem hamarosan beindul. Ha nem dokival eggyeztetes lesz.
2014. febr. 9. 12:20
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem sem volt tejem a kórházban. Egyáltalán semmi! Pedig a csecsemősök a tápszerért cserébe mindig jól megnyomkodták, hogy biztos nincs-e ott pár csepp. Nem volt. Az 5. napon lett valami, cseppek, éhen halni is kevés. Természetesen tápszert kapott a baba, mert éheztetni nem akartam. De feladni sem! Mert ha pár csepp mégis lett, akkor ott volt a remény. És mindezt úgy, hogy anya egyik gyerekét sem tudta szoptatni, nekem pedig szorgalmazták a kizárólagos tápszeres táplálást.

Azt tettem amit a gyerekorvos javasolt. Tápszer előtt 5 perc egyik cicin, 5 perc másikon. Mindig több lett mint 5 perc, mert a babám aluszékony volt. Rettenetes volt az első pár nap, mert megesett, hogy a tápszert sem kapta meg 3 óránként csak mondjuk 4, mert elcsúszott az egész a szopi miatt. Volt is bűntudatom, hogy majd éhes lesz a gyerek.

Túléltük. Két hét után előfordult, hogy szopi után már nem ette meg az egész adag tápszert, és egyszer már nem is evett belőle. Következő két hétben már szinte csak este kapott tápszert. És az azóta eltelt hat hétben egyáltalán nem is tartok itthon. A lányom nem saját maga ellensége, és elég egyértelműen és ellentmondást nem tűrően jelezte mindig is, ha éhes volt. Előfordult, hogy óránként etettem, és mostanra annyi tejem van, hogy egy mellből vígan jól lakik, a másikból meg közben folyik a tej.

Ha a súlya jó, a pici pedig nyugodt, akkor ne aggasszon, hogy mennyit van cicin, lesz ez még jobb is!

Meg nehezebb is. A 6 hetes növekedési ugrásnál állandóan szoptattam, szinte csak fürdeni meg wc-re tudtam elmenni. De megérte, mert azóta sokkal több a tejem.

2014. febr. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom a biztato szavaskat. :)
2014. febr. 12. 12:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!