Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tapasztalta valaki, hogy a...

Tapasztalta valaki, hogy a babájának az anyatejtől fájt a pocija?

Figyelt kérdés
A fiam 14 hónapig szopott és minden tünete megszűnt, mióta leválasztottam. Én azt hittem laktózérzékeny lehet, de nem, mert mióta nem szopik, tehéntejet iszik és semmi baja tőle.
2014. febr. 13. 14:34
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Kiegészíteném: éjjelente mutatkozott meg leginkább a hasfájás, szélgörcsök és olyan kemény volt a pocija, h jóformán masszírozni se bírtam.
2014. febr. 13. 14:37
 2/19 anonim ***** válasza:
Nekem is hasfájós volt az anyatejtől. A doki azt mondta, hogy nagyon zsíros a tejem, ami viszont jó, mert tápláló volt a baba számára. Nem ettem semmi olyat, ami bántaná a baba pociját. Én köménymagos teával itattam, hogy pukizza ki magát.
2014. febr. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
az enyémnek fájt a hasa tőle.le is választottam 1 hónaposan.nem bírtam nézni ahogy szenved.szinte már levegőn éltem,semmi olyat nem ettem
2014. febr. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 xStefix ***** válasza:

Erről érdemes lenne megkérdezni egy szaktanácsadót, ők jobban tudják, hogy mi minden okozhat ilyen tüneteket.

Nem lehet, hogy te ettél végig valami olyat, ami őt zavarta? Ha nem a tehéntej, akkor más.

2014. febr. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Figyeltem arra, hogy mit eszem.. Néha nem bírtam ki és ettem puffasztóbb dolgokat, de neki minden áldott nap fájt tőle a pocija, 9 hónapig elég durván, de még az utolsó 5 hónapban is. 2-3x szopott 13-14 hósan is még, de nem hinném, hogy egy ekkora babát már ennyire zavarná ilyen szempontból az anyatej, mert ilyen idősen már ehetnek borsót, babot, egyéb puffasztó dolgokat. Egyébként arra gyanítok én is, hogy zsíros lehetett neki a tejem. Doktornőnél voltam ezzel, ráfogta, hogy azért kel éjjel sokszor, mert éhes.. Hát nem volt, mivel jó étvágyú volt mindig is, rendesen vacsorázott is.

És köszi a válaszokat mindenkinek, az a lényeg, hogy elmúlt végre.

2014. febr. 13. 21:51
 6/19 xStefix ***** válasza:

A tej zsírtartalmát direkte nem lehet befolyásolni, csak a zsírsavösszetételét. Persze lehetnek egyéni különbségek az anyatejek között, de szakmailag belegondolva nem hiszem, hogy létezik olyan, hogy (nagyon) zsíros vagy épp gyenge tej, főleg, mert az összetétele folyamatosan változik...


Kérdező, mivel engem is érdekel, rákérdezek erre egy szakinál és ha megvan a válasz, beírom, jó? Kíváncsi vagyok, lehet-e ilyen.

2014. febr. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Igen, köszi szépen, megkérlek, hogy írd majd meg. Az teljesen egyértelmű, hogy az én tejjel volt gondja, nem tudom mi.. De ahogy írtam, pontosan azóta semmi baja és alszik szépen éjjel is, mióta nem szopik. És abban is biztos vagyok, hogy az étrendemmel volt gond, 1 éves kora után már főleg.
2014. febr. 14. 10:52
 8/19 A kérdező kommentje:
*NEM az étrendemmel*, bocsi elírtam..
2014. febr. 14. 10:54
 9/19 anonim ***** válasza:
XStefix engem is nagyon erdekelne a valaszod,3 hetes a lanyom,ejjelente hangosan nyogve probalkozik pukizni,szenved egesz ejjel:-(En is azt kaptam meg,hogy biztos tul zsiros a tejem...de nem szeretnem emiatt abbahagyni a szoptatast,jo lenne valami megoldast talalni:-(
2014. febr. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 xStefix ***** válasza:

Hét elején kapok választ, ilyenkor a mentorom is családozik. :)

Utolsó, kizárt, hogy abba kellene hagynod a szoptatást. Hidd el, hogy a problémák 99%-ra van olyan megoldás, ami a szopi mellett is működik. ;)

2014. febr. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!