Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Meddig "kell" szoptatni a...

Meddig "kell" szoptatni a babát, h. a megfelelő védettség kialakuljon az anyatejtől?

Figyelt kérdés
Tudom, h. minál tovább, de mégis érdekel, h. mi az az idő, ami a legfontosabb?
2013. márc. 15. 08:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem teljesen mindegy, mivel 100% védettséget semmitől nem ad. De talán 3 hónap biztos kell, hogy nehezebben kapja el a betegségeket.
2013. márc. 15. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
59%
Talán 3 hónap.
2013. márc. 15. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
83%
En ugy tudom 6 honap, hogy az etelekre valo allergiat megelozd. Ha 6 honapig szoptatod, akkor sokat tettel erte!
2013. márc. 15. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
69%
Minimum 4 hónap.
2013. márc. 15. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
35%

Ez a védelem butaság!

Attól hogy anyatejes ugyan úgy elkaphat minden betegsèget!

Lányom 9 hónapos koráig szopizott, mégis kipattogott a tejtermékektől!

Szomszéd fia 2 éves koráig szopizott, lisztérzékeny!


Van aki első perctől tápszeres, mégsem beteges...

2013. márc. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
49%
szerintem ebben nincs ráció.A lányom 19 hónapos korig szopizott.Mégis "beteges" volt.A bölcsiben minden nyavaját összeszedett.1 hetet járt1,5-2 hetet itthon volt.A pici 9 hónapos szintén szopizik,már 2x volt beteg :(
2013. márc. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
91%

Utolsó, a védelem egyáltalán nem butaság! Igaz, nem ad teljes védettséget (hiszen egy tápszeres is lehet ellenálló, és anyatejes is beteges), de olyan immunglobulinokat tartalmaz, amik nagyon fontosak a normális immunrendszer fejlődéséhez és sajnos a tápszerben nincsenek benne (hiszen minden babának egyéni kell), ez orvostudományilag igazolt, nem a babamagazinok találták ki...


Kérdező! A legeslegfontosabb az előtej, ami még a rendes tej előtt termelődik a szülés után, ebben van a legtöbb immunanyag, ezért fontos, hogy minél előbb mellre kerüljön a baba szülés után (előtejük általában még azoknak is van, akiknek rendes nincs). Ezután a 6 hónap a vízválasztó, addig lenne a legjobb csak szoptatni!

2013. márc. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
59%

azt nem írtam,hogy nem ad védelmet.Csak nem biztos,h nem lesz beteges a kicsi.


De akkor ezek szerint ezt lehetett leszűrni a válaszomból.Bocsánat,ha félreérthető voltam

2013. márc. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
42%
85%-os, 7-es vagyok, ne haragudj, de amikor elkezdtem írni a válaszom, még az előtted lévő volt az utolsó, így a válaszom első része neki szól :)
2013. márc. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
29%
Attól, hogy szopik egy baba, még ugyanúgy lehet beteges, mint ahogy a tápszeres is lehet ellenálló a betegségekkel szemben. A fiam 9 hónapos tápszeres az elejétől, még soha nem volt náthás sem. Nagyon sokszor olvasni viszont itt, hogy pár hetes anyatejes babák már betegek. Biztos, hogy az anyatej tartalmaz ellenanyagokat és nagyon hasznos, de nem fogja megvédeni a gyereket a betegségektől és allergiától, ha az immunrendszere egyébként gyenge.
2013. márc. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!