Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit csináljak? Másik mellszívó...

Mit csináljak? Másik mellszívó kell vagy eroltessem a szoptatast?

Figyelt kérdés
Egy hetes a babàm a kórhàzban az elso 1-2nap nem igazan ment a szoptatas.kisebesedett a bimbóm.en sirok kozbe k meg nem kapja be rendese .szenvedes.hazajottunk.tommie tippie kezi mellszivom van.en kivoltam bukva.mondom lefejem es megkapja uvegbol.ez igy megy mar 3napja.baj hogy ezt csinalom?igy legalabb eszik es nem csak nyuglodunk mindketten.viszont fejes kozben olyan mintha "eresztene" a mellszivo.csopog mellette ki a tej.azon gondolkozom ujat veszek de milyet?olyat szeretnek amihez van cumisuveg vagy lehet hozza venni.avent?mam?meleda?segitsetek legyszi!!!!

2014. márc. 1. 08:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én kérnék segitséhget egy szoptatási tanácsadótól. Egyébként azen a kisebesedésen a legtöbb anyuka átesik az elején, nagyon féjdalmas de hamar elmulik és általában utána simán tud szoptatni többször nem jelentkezik. Viszont ezel amt most csinálsz pont a szoptatás ellen teszel. A babád hozzázokhat a cumihoz és nem fog dolgozni a tejért, neked nem fog annyi termelödni mintha ö szopná ki. De van akinek ezzel a módszerrel is van hónapokig teje de a legtöbb anyukának hamarabb elapad. A sebesedés lehet attól is hogy nem jó technikával tetted mellre. Ha szeretnél szoptatni akkor mindneképp kéne kérni egy szakember segitségét. Hidd el attól hogy most kisebesedett még legközelebb nem biztos hogy ki fog. Szinte mindnekivel elöfordul igy az elején.
2014. márc. 1. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Igy talàn 1% nak sikerül fenntartani a tejet....

Szoptatàsi tanàcsado...vagy mièrt nem hasznàlsz bimbovèdőt?

2014. márc. 1. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szakember kell sürgősen! Ha debreceni lennél, adok egy elérhetőséget. Nekem még 2 hónaposan is ömlött a vér, de utána beállt minden. Mondjuk két mellműtétem volt korábban, szerintem nem használt neki.
2014. márc. 1. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Vettem bimbovedot.de nem szopizik vele.vagy kenjem be tejjel?nekem is jobb lenne szoptatni mert eleg maceras igy.
2014. márc. 1. 09:31
 5/11 Julie S ***** válasza:

Nekem ugyan nem sebesedett ki, de fájt és égett a mellbimbóm az első két hétben. Én ezzel [link] kentem minden szoptatás után és nagyon sokat segített. Le sem kell mosni.


Ha a baba nem kapja be rendesen a bimbód, akkor addig kell levenni és újra mellre tenni, amíg jól nem sikerül. Vagy legalább majdnem jól. Csak így tudjátok mindketten megtanulni a helyes technikát. És tejed is valószínűleg csak akkor lesz mindig elegendő, ha szoptatod a babád, mert ő tudja, mikor mennyi kell neki. És több szopival, több tejet "csinál" magának.


Egyébként, ha úgy érzed, hogy támogatásra van szükséged hívj fel egy szoptatási tanácsadót. És ne add fel már az elején!

2014. márc. 1. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Hülyeség,hogy fejés mellett elapadhat a tej. Nagyobbik fiamnál 10 hónapig fejtem (4 hós koráig szopott is mellette),azért hagytam abba,mert elutasította a tejemet... Szóval simán jó a fejés is,csak ha mentek valamerre macerás a tej hidegen tartása... Én amúgy az Aventes mellszívóra esküszöm,abból is a sima kézi.
2014. márc. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

ugyanígy jártam, amikor hazajöttünk a kórházból. Eléggé küzdöttünk, egyedül sehogy sem sikerült megoldani, a 2. hét végére össze is szedtem egy frankó mellgyulladást.


Végül nekem szoptatási tanácsadó segített, bár be kell vallanom, eleinte nem igazán hittem benne :)

Nekem medela mellszívóm van (kaptam, de nagyon szeretem), plusz medela calma cumisüvegünk. Ennek elég húzós az ára, de annyira meg kell vele küzdenie, hogy enni tudjon (egy kis lyukon jön a tej, nagyon kell szívnia), hogy szépen lassan a cicimet is elfogadta, és "megtanult" enni.


Ha csak fejed, egy idő után állítólag apadni kezd a tej...

2014. márc. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Vettem bimbovedot.de nem szopizik vele.vagy kenjem be tejjel?nekem is jobb lenne szoptatni mert eleg maceras igy.
2014. márc. 1. 11:41
 9/11 A kérdező kommentje:
Osszeszedem minden eromet.ezen tul kell lenni.meg egy kerdes.egy szopikor egy vagy ket mellbol kell szopiztatni?
2014. márc. 1. 14:03
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia! Nem olvastam még el a hozzászólásokat, lehet írták már, de nem a TT mellszívóval semmi sem jött le! Majdnem minenünk TT, de a mellszívóm avent ( kaptam). Az elején napi 6dl-t fejtem. Most 8 hónap utan, napi 3dl felesleg van. A 6 hetes vizsgálat után, nagyon feszített a mellem, és le kellett fejnem. Ezért beugrottam a barátnőmhöz, hogy majd övèvel gyorsan. 20perc alatt!!!! 5ml jött le!!! Csak csavarta a bimbómat, és nagyon fájt, sebes lett! A sajátommal meg kész megkönnyebbülés volt, és kb 10p alatt kifejtem 150ml-t.


A másik, hogy a szoptatás elején kb 2hètig, sírtam én is, rettentő sebes volt, fájt, vérzett, és begyulladt. Aztán elkezdtem kenni a motherlove bimbóvédővel, (nem kell lemosni) és 2-3nap alatt elmúlt!

Kitartás és hidd, el jobb lesz!

2014. márc. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!