Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kézi vagy elektromos mellszívó...

Kézi vagy elektromos mellszívó? És megvegyem szülés előtt vagy ne?

Figyelt kérdés

Nagyon dilemmázok.

Olvasgatok a témában mindenfélét, de mindenki másra esküszik.

A kézitől tartok, hogy elfárad az ember keze, az elektromosnál meg néhányan mondják, hogy nagyon hangos, egy barátnőmnek is volt, és azt mondta, neki fájt is, ahogy szívta.

A másik, hogy megvegyem-e még szülés előtt, ne akkor kelljen utána rohangálnia a férjemnek, ha mégis kell, vagy ne, mert lehet, hogy fölösleges és utána mit csinálok vele?

A Meleda és az Aventről olvastam sokat, de megoszlanak a vélemények, mindenki arra esküszik, amit ő használ.


2014. jan. 5. 12:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha megteheted, én arra szavazok, ami állítható elektromosra és kézire is (Avent). én mondjuk csak elektromosan használtam, mert a kézin gyenge volt. és nem volt hangos. be lehet állítani, hogy milyen ütemben pumpáljon. fájni akkor fájt, mikor sebes volt a cicim.

Bérlésen nem gondolkoztál? elsőre meredeken hangzik, de a kórházi mellszívókat is többen használták már...

2014. jan. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Elektromosat, s szülés előtt!

Jó ha már otthon van mire haza mész a kórházból, mert akkor rögtön tudod használni.

A kézivel fárasztó a fejés, két mellet leszívják 1 óra vele, s a kezed kikészül.

2014. jan. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt jó se a kézi, se az elektromos, csak kézzel tudtam rendesen fejni. Szerintem azért érdemes megvárni a szülést, mert többféle létezik. Van, amelyiket szoptatás mellett kell használni, hogy a fölösleget kiszívja, de más típusú, erősebb kell, hogyha a gyerek valamiért nem tud szopni, és az egészet le kell fejni.
2014. jan. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha van a kozelben lehetoseged venni, akkor en a szules utanra hagynam. Vagy legalabb egy ejjel-nappali gyogyszertar, ha surgosen kellene. Leirom a sajat tapasztalatomat.

Elso gyereknel szules elott vettem egy elektromos aventet es szuksegem is volt ra, de mar csak otthon. Nem is volt gond ezzel a mellszivoval. Masodik babanal erosebbet akartam, ezert kineztem a medelat, de olyan 40 ezer korul van, igy halogattam es nem vettem meg. Korhazba szinten nem vittem. Korhaz utan talan a masodik nap kellett, ejjel, igy mar nem volt lehetosegem megvenni a medelat, utolag orulok is. A regi avent tokeletesen megfelelt. Egyetlen egyszer volt szuksegem ra, ha nagyon kell es nincs az avent, ferjem elugrott volna ejjeli gyogyszertarba.

Viszont, ha nincs kozeli lehetoseg, en mindenkepp megvennem, mert elso babanal azert jo, ha van keznel. Raadasul, ha akarsz hutobe tejet lefejni.

Es en mindenkepp az elektromosokat ajanlom, en tuti nem akarnek kezzel fejni...

2014. jan. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!